Vartotojų švietimas
Vartotojų švietimas

Prekių keitimas ir grąžinimas

2016 12 09

Paslaugos susijusios su ne maisto prekių pirkimu-pardavimu ir daiktų kokybė

Paslaugų, susijusių su prekių pirkimu-pardavimu klausimas ypatingai aktualus tokiose srityse kaip baldų montavimas ir pan.

LR Civilinio kodekso 6.363 straipsnio 6 dalyje yra nustatyta, kad jeigu pirkimo-pardavimo sutartyje numatytas daikto instaliavimas, įrengimas ar montavimas ir daiktą instaliavo, įrengė ar sumontavo pardavėjas arba jo pasitelkti tretieji asmenys, bet koks dėl netinkamo daikto instaliavimo, įrengimo ar montavimo atsiradęs trūkumas prilyginamas daikto kokybės trūkumui. Ši taisyklė taip pat taikoma ir tais atvejais, kai daiktą turi instaliuoti, įrengti ar montuoti pirkėjas ir netinkamo instaliavimo, įrengimo ar montavimo priežastis yra instrukcijos trūkumai.

Vadinasi, galima kalbėti apie 2 atvejus:

1) kai prekių instaliavimą, įrengimą ar montavimą atlieka pardavėjas arba jo pasitelkti asmenys - bet koks dėl instaliavimo, įrengimo ir montavimo atsiradęs kokybės trūkumas, prilyginamas prekių kokybės trūkumui;

2) kai prekių instaliavimą, įrengimą ar montavimą atlieka pats vartotojas, jei neteisingo instaliavimo, įrengimo ar montavimo priežastis yra instrukcijos trūkumai, tokiu atveju dėl to atsiradęs trūkumas taip pat prilyginamas prekių kokybės trūkumui.

Atgal 5

Rašyti komentarą

Skaityti komentarus (5)

Komentarai

virginija | 2018-06-30

Laba diena,Elektrenuose Deinavos baldai pirkau nesurinkta kusete.Parsiveze sumontavom ir pamatem,jog kusetes korpusas neatitinka ciuzinio dydzio-aiskiai per platus ir per trumpas.Speju,jog pardaveja-konsultante supainiojo kuseciu korpusus ir sukomplektavo neteisingai.Ar turiu teise kreiptis kad pakeistu.ir ar privales pakeisti korpusa ar visa preke.Aciu.

Claudia Klein | 2019-12-13

Sveiki, Sveiki atvykę į „Spotcap Global Loan Services“. Mano vardas Claudia Klein, aš esu skolintojas, taip pat paskolų konsultantas. Ar jums labai reikia finansinės paramos? ar jums reikia paskolos įvairiems tikslams? jei jūsų atsakymas yra teigiamas, aš patarsiu kreiptis į mano firmą per | spotcapglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums per „WhatsApp“: +4915758108767 | ir savo sąskaitoje turite paskolą per 24 valandas, nes mes teikiame puikias paskolų paslaugas visame pasaulyje. Mes siūlome visų rūšių paskolų paslaugas, siūlome ir ilgalaikes, ir trumpalaikes paskolas, taip pat galite pasiskolinti iki 15 milijonų eurų. Mano įmonė padės jums pasiekti įvairių tikslų, pasitelkdama platų paskolų asortimentą. Mes žinome, kad teisėtos paskolos gavimas visada buvo didžiulė problema Asmenims, kurie turi finansinių problemų ir kuriems reikia jos sprendimo, daugeliui žmonių dėl didelių palūkanų yra taip sunku gauti paskolą nuosavam kapitalui iš savo vietinių bankų ar kitų finansų institucijų. norma, nepakankamas užstatas, skolos ir pajamų santykis, žemas kredito reitingas ar kitos priežastys Nebereikia laukti ir nedaryti streso banke. Mūsų paslauga teikiama visą parą - galite gauti paskolą ir atlikti savo operacijas bet kada ir kur jums reikia Mes teikiame 24 valandų pasaulinės klasės paskolų paslaugas. Klausimams / klausimams? - Siųsti el. Laišką į | spotcapglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums per „WhatsApp“: +4915758108767 | Ir akimirksniu gaukite atsakymą. Jūsų šeimai, draugams ir kolegoms nereikia žinoti, kad jums trūksta pinigų, tiesiog parašykite mums ir gausite paskolą. Jūsų finansinė laisvė yra jūsų rankose!

Irena | 2019-12-23

Laba diena pirjau sidabrine grandinėlę ir pakabuka ,bet jis netiko,norėjauk,kad man grąžintų pinigus bet padravėjas atsisakė grąžinti pinigus

Elena | 2020-07-02

Laba diena, 2020.05.21 dieną buvo pristatyti nekokybiški roletai diena naktis. Darbas irgi atliktas nekokybiškai. Kartą meistras atvyko dėl garantinio remonto, pasiėmė vieną roletą, sakydamas, paimsiu tegul žiuri. Bet visi kiti roletai yra yrgi nekokybiški. Kiek rašome imonėj, nieks neatrašo ir nereaguoja į mūsų prašymus. Ką mes turėtumem daryti ir kur kreiptis, kad grąžįntų pinigus ir pasiimtų savo prekes? Tai yra įmonė Roleta.lt. Ačiū.

Aleksandras | 2021-08-18

Laba diena, 2021.08.05d. Uzsisakiau prekes xdalys@.lt el parduotuvei nei prekiu nei pinigu, rašau imonėj, nieks neatrašo ir i skambucius neatsako visiskai nereaguoja į prašymus. Ką turėciau daryti ir kur kreiptis, kad grąžįntų pinigus.