Vartotojų švietimas
Vartotojų švietimas

Maisto prekės

2004 06 20

Ką žinome apie lydytą sūrį ir jo ženklinimą

Kaip žinia, pienas ir jo produktai yra vieni iš svarbiausių vartotojo mityboje. Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų, piene ir jo produktuose yra daug lengvai įsisavinamų maisto medžiagų, reikalingų organizmui vystytis. Nustatyta, jog, jog piene yra daugiau kaip 200 įvairių medžiagų, reikalingų žmogaus organizmo ląstelėms atsinaujinti ir energijai gauti.

Vartotojų nusiskundimų pienu ir jo produktais nėra daug. Tačiau visada verta sužinoti, ką reiškia lydytas sūris, kokie yra nustatyti reikalavimai jo ženklinimui, t. y. informacijos pateikimui vartotojui.

Lydytas sūris, tepamas lydytas sūris - pieno produktas, gaminamas iš sūrio, pridedant arba nepridedant kitų pieno produktų ir gaunamas:

a) Maišant, lydant ir emulguojant sūrį karščiu ir emulsikliais, ir (arba)

b) Naudojant kitas gamybos technologijas, įskaitant lydymą, kurių galutinis produktas būtų emulguotas ir turėtų tokias pačias fizikines, chemines ir juslines charakteristikas, kaip ir pagamintas prieš tai apibūdintu būdu.

Pagrindinė šio produkto žaliava yra sūris. Sūrio kilmės sausoji medžiaga turi sudaryti ne mažiau kaip 50% galutinio produkto sausosios medžiagos.

Lydytų sūrių preparatas (lydytų sūrių produktas, lydytų sūrių pasta) - tai pieno produktas, gaminamas, naudojant tas pačias technologijas, kaip ir lydyto sūrio gamyboje. Šio produkto sudėtyje sūrio kilmės sausoji medžiaga turi sudaryti ne mažiau kaip 25% galutinio produkto sausosios medžiagos.

Kaip jau minėta, šių produktų gamybai gali būti naudojami ir kiti pieno produktai. Į juos taip pat gali būti dedama cukraus, želatinos, krakmolo ir prieskonių ir/ arba prieskoninių daržovių (tokius kiekius, kad suteiktų produktui būdingų savybių).

Šie pieno produktai ženklinami, vadovaujantis bendromis maisto produktų ženklinimo taisyklėmis: privalu yra nurodyti gamintoją, importuotoją, tinkamumo vartoti terminą, kainą ir kitus ženklinimo rekvizitus. Ženklinimo specifika pasireiškia tik nurodant lydyto sūrio pavadinimą ir jo sudedamąsias dalis.

Produkto pavadinimas turi būti „lydytas sūris" arba „lydyto sūrio preparatas". Kaip alternatyva terminui „preparatas" gali būti vartojamas „produktas" arba „pasta".

Produktas taip pat gali būti vadinamas „Lydytas ... sūris", arba „... lydytas sūris", įrašant originalaus sūrio pavadinimą (pvz., „Lydytas čederio/rokforo sūris" arba „Čederio/rokforo lydytas sūris"), jeigu tam sūriui taikomas nacionalinis arba tarptautinis standartas su sąlyga, kad:

• sūrio mišinyje, iš kurio pagamintas produktas, yra ne mažiau kaip 75% deklaruojamo originalaus sūrio rūšies;

• nededama kitų pieno produktų, išskyrus sviestą ar kitus pieno riebalų produktus, kurie dedami, norint pasiekti deklaruojamai sūrio rūšiai būdingą sausosios medžiagos riebalų kiekį.

Produktai gali būti vadinami ne originalaus sūrio pavadinimu, bet sūrio, suteikiančio produktui būdingą skonį, pavadinimas pateikiamas taip: „Lydytas sūris su ...", (pvz., Lydytas sūris su čederiu/rokforu), įrašant originalaus sūrio pavadinimą su sąlyga, kad ne mažiau kaip 5 % galutinio produkto sausųjų medžiagų sudarytų deklaruojamo (čederio/rokforo) sūrio sausosios medžiagos.
Tuo atveju, kai produkto sudėtyje yra prieskonių, prieskoninių daržovių arba natūralių maisto produktų, produkto pavadinimas turėtų būti vienas iš aukščiau nurodytų, papildytas žodžiais „su ..." (pvz., su česnakais, su krapais, su kumpiu ir pan.), į tuščią tarpą, įrašant bendruosius ar įprastinius prieskonių ar maisto produktų pavadinimus jų kiekio sūryje mažėjimo tvarka.
Vartotojai ir verslininkai, norintys daugiau sužinoti apie maisto produktų ženklinimą, gali paskaityti Lietuvos vartotojų instituto parengtoje ir išleistoje brošiūrėlėje „Maisto produktų ženklinimas. Ką verta žinoti vartotojui". Ją nemokamai galima gauti paskambinus žemiau nurodytu telefonu.

Atgal 0

Rašyti komentarą