LVI naujienos

2019 11 06

Maisto ir gėrimų ištroškusius lankytojus pasitiks „apšalęs“ vartotojas

Tikslas – ne šokiruoti

Tarptautinės iniciatyvos „Linkėjimai, maistas“ sumanytojai, Lietuvos vartotojų institutas (LVI), ketina nustebinti Baltijos maisto ir gėrimų parodos lankytojus. Lapkričio 7–9 d. vyksiančios parodos BAF 2019 lankytojai, užsukę į iniciatyvos „Linkėjimai, maistas“ paviljoną, išvys įspūdingą ledo skulptūrą, vaizduojančią „apšalusį“ vartotoją.    

„Lankytojus iš tolo pasitiks užrašas „Aš apšalęs!“ Šis posakis išreiškia nuostabą, suglumimą. Tai – natūrali reakcija sužinojus faktus apie maisto švaistymą Lietuvoje ir pasaulyje: ir patikėti sunku, ir pikta...“, – pasakoja LVI koordinatorė Eglė Pieslikaitė. „Mūsų paviljone apsilankę vartotojai ir verslo atstovai turės progą „apšalti“, t. y. sužinoti gluminančių faktų apie maisto švaistymą, ypač namų ūkiuose. O mūsų tikslas – įkvėpti vartotojus ir verslus imtis permainų“, – priduria ji.

Paviljone „Linkėjimai maistas“ maisto šį kartą nebus, tačiau lankytojai bus „vaišinami“ informacinėmis pramogomis, patrauklia forma perteikiančiomis maisto tausojimo idėjas. Įtraukiantys žaidimai leis suprasti, kodėl sprendžiant maisto švaistymo problemą toks svarbus vartotojų vaidmuo.

Lede įšaldytos žinutės

Ledo skulptūra norima pabrėžti maisto švaistymo poveikį klimatui. „Tirpsta ledynai. Maistas, jo auginimas, gamyba, vartojimas ir atliekos – vienas iš klimato šilimo veiksnių“, – paaiškina E. Pieslikaitė.

Be to, šiuo ledo kūriniu perteikiama žinutė, kad iššvaistomam maistui auginti, gaminti ir perdirbti naudojami milžiniški vandens kiekiai. Pavyzdžiui, vienas nedidelis mėsainis su jautiena „suvartoja“ 2400 litrų vandens!

Vartotojai – jėga

„Namų ūkiai Lietuvoje per metus išmeta daugiau nei 54 000 tonų maisto, kuris galėjo būti suvartotas“, – sako LVI prezidentė Zita Čeponytė. „Daugiau nei pusė maisto atliekų Europos Sąjungoje – iš namų ūkių. Pasaulyje prarandama net 1/3 viso pagaminamo maisto. O jo pagaminama tiek, kad galėtų netrūkti niekam. Tačiau kas devintas Žemės gyventojas kenčia dėl maisto trūkumo“, – pažymi Z. Čeponytė.

 „Stebėtis ir piktintis negana. Laikas veikti. Atsitokėję visi galime prisidėti prie maisto švaistymo mažinimo!“ – sako LVI prezidentė.

Šešiose ES šalyse pasklidusi iniciatyva „Linkėjimai, maistas“ išsiskiria pozityviu požiūriu ir informacinėmis pramogomis, perteikiančiomis paprastus būdus, kuriais kiekvienas gali pasiekti permainų. Viena iš šios iniciatyvos veiklos formų – tausaus maisto gaminimo laboratorijos su pripažintais virtuvės šefais.

 

„Linkėjimai, maistas“ – LITEXPO parodų centre (Laisvės pr. 5, Vilnius) Baltijos maisto ir gėrimų parodoje BAF 2019 lapkričio 7–9 d. nuo 10 iki 18 val.

 

 

Atgal 0

Rašyti komentarą

Komentarai

Įkelkite etiketę

Projektai

  

  

  

     

 

             ESAME NARIAI 

Apklausos

Kokiomis pardavimo skatinimo priemonėms dažniausiai naudojatės?

Balsuoti Archyvas

Nuorodos