lt en ru

 
   

Fotoparoda „Susipažinkime“: netikėtu kampu

2009 11 05

Fotoparoda „Susipažinkime“: netikėtu kampu

Vietnamietė, kalbanti lietuviškai, jaunuolis iš Nepalo, svajojantis apie savo verslą ir gyvenimą Lietuvoje, neįprastai jautrūs politikų žodžiai, ilgas renginio atidarymas, kuris niekam nepabodo... Geros emocijos, šiluma ir žodelis „Susipažinkime" sušildė šaltą rudens popietę būrį žmonių.

Erikos Straigytės nuotraukoje: fotografijų parodą "Susipažinkime" dar galima aplankyti Vilniuje, Seime esančiame Europos informacijos biureTaip Seimo Europos informacijos biure buvo atidaryta fotografijų paroda "Susipažinkime", kuri yra projekto „Pažinkime vieni kitus" dalis. Čia eksponuojami ne tik žinomų Lietuvos spaudos fotografų, bet ir fotografijos mėgėjų - Lietuvoje prieglobstį gavusių užsieniečių darbai, kuriuose atsispindi pabėgėlių gyvenimas.


"Tiek profesionalų, tiek mėgėjų fotografijos atskleidžia požiūrius, kurie yra labai panašūs. Vadinasi, fotografija gali suartinti skirtingų kultūrų ir patyrimų žmones," - sako viena iš projekto organizatorių dr. Zita Čeponytė. Jos teigimu, šis projektas padeda užpildyti spragą informacijos ir kultūros srityje apie vieną iš socialinių grupių - pabėgėlius.

Fotografijų parodos atidaryme dalyvavo per 100 žmonių. Tarp jų - politikai, kultūros veikėjai, įvairių valstybinių įstaigų bei nevyriausybinių organizacijų, žiniasklaidos atstovai, o taip pat pabėgėlius globojančių organizacijų pasiuntiniai.

Parodos atidarymo akimirkas fiksavo būrys spaudos fotografų, o savo mintimis, emocijomis dalijosi ne tik renginio svečiai, bet ir šio projekto dalyviai - pabėgėliai. Beje, savo padėkos kalbą jie pasakė lietuviškai. Vienas iš parodos autorių ir laimėtojų prisipažino, jog su Lietuva sieja savo ateitį ir net neabejoja, jog jo svajonė - sukurti čia savo verslą ir įsitvirtinti - tikrai išsipildys. "Aš turiu išsilavinimą, gabumų ir noriu gyventi čia ir būti naudingas," - sakė jaunuolis iš Nepalo.

Viena iš parodos autorių, vietnamietė duodama interviu Lietuvos radijui sakė, jog Lietuvoje ji gyvena antrus metus ir jai čia patinka. Mergina sakė mėgstanti fotografuoti, o vaizdus „gaudo" kartu su savo draugu iš Afganistano.

 Erikos Straigytės nuotraukoje: prieglobstį Lietuvoje gavę užsieniečiai (iš kairės): Mohammad Rauf Sakhizada, Thi Ngoc Dung Bui ir Nematullah AlizadaParodos lankytojus maloniai nudžiugino siurprizas - fotoalbumas su geriausiais konkurso dalyvių darbais. Anonsuodamas parodos autorių darbus ir fotoalbumą "Susipažinkime" kritikas Skirmantas Valiulis sakė, jog norint sužinoti, kas čia geriausias, užtenka žvilgtelėti į kolegos Jono Staselio sudarytą fotoalbumą. "Viskas, kas yra pirmuose puslapiuose, ir yra geriausia. Bet tai nereiškia, kad, kas yra toliau, mažiau svarbu. Kai fotografuoja mėgėjas, jis gali laimėti artumu, nuoširdumu ir tiesa, nors objektyvą jis gal valdo ne taip profesionaliai."


Kornelija Ežerskytė

 

Atgal 0