lt en ru

 
   

Prieglobsčio prašytojams nesvetimos ir vartotojiškos problemos

2009 12 31

Prieglobsčio prašytojams nesvetimos ir vartotojiškos problemos

Nors 64 proc. apklaustų prieglobsčio prašytojų teigia, jog moka tvarkytis su asmeniniais finansais, vis dėlto didelei daliai respondentų (74 proc.) trūksta informacijos apie tai, kiek kainuoja būtiniausios prekės ir paslaugos, tokios kaip elektra, dujos, komunalinės paslaugos, po 40 proc. - kaip palyginti prekių ir paslaugų kainas, taupiai naudoti pinigus bei planuoti šeimos biudžetą atvykus į svetimą šalį, - tokius rezultatus atskleidė Lietuvos vartotojų instituto 2009 m. atliktas prieglobstį gavusių užsieniečių sociologinis tyrimas.

Informacijos apie būtiniausių prekių (elektra, dujos, komunalinės paslaugos ir pan.) kainas labiausiai trūksta 36-55 amžiaus asmenims, šeimos biudžeto planavimas labiausiai domina susituokusius prieglobsčio prašytojus, asmenis su viduriniu išsilavinimu, taupus pinigų naudojimas aktualus 18-25 metų jaunimui, o taip pat prieglobsčio prašytojams, atvykusiems iš Rusijos Federacijos.

Paklausti apie maisto pasirinkimo kriterijus, didžioji dauguma (81 proc.) prieglobstį gavusių užsieniečių išskyrė kainos aspektą t.y. perka tuos maisto produktus, kurie yra pigesni - tai dažniau moterys, 26-35 m. ir 46-55 m. amžiaus asmenys, respondentai turintys aukštąjį išsilavinimą.

Maistą, kuris buvo perkamas prieglobsčio prašytojo kilmės šalyje ir maistą, kuris yra sveikesnis stengiasi pirkti po 52 proc. tyrimo dalyvių.


Sveikesnį maistą dažniau renkasi moterys (70 proc.), tuo tarpu tokių vyrų yra gerokai mažiau - 36 proc. Sveikesnius produktus taip pat dažniau perka gyvenantys šeimose asmenys (66 proc.), tuo tarpu nesusituokę - 23 proc.

Iš Rusijos Federacijos atvykusieji pabėgėliai dažniau teigė, kad jie renkasi sveikesnius maisto produktus (68 proc.), o atvykę iš kitų šalių (Šri Lankos, Nepalo, Vietnamo), - tuos, prie kurių buvo įpratę savo šalyse (64 proc.).

Migracijos departamento duomenimis 2008 m. Lietuvoje 14 asmenų buvo suteiktas pabėgėlio statusas, o 350 prieglobsčio prašytojų - papildoma apsauga.

Atgal 0