Bendradarbiavimo stiprinimas šviečiant vartotojus apie tausojantį vartojimą
Bendradarbiavimo stiprinimas šviečiant vartotojus apie tausojantį vartojimą

Naujienos

2010 09 24

Baigtas rengti leidinys apie tausojantį vartojimą

Lietuvos vartotojų institutas kartu su Švedijos gamtos išsaugojimo draugija ir Baltarusijos vartotojų apsaugos organizacija baigė rengti šviečiamojo pobūdžio leidinį apie tausojantį vartojimą, kurį greitu laiku pristatys visuomenei.
 
Tausojančio vartojimo tema pasirinkta neatsitiktinai. Paskutiniųjų metų vartojimo tendencijos rodo, kad vartojimas auga. Pavyzdžiui vien tik maisto srityje Lietuvoje, Eurostat duomenimis, 2008 m. palyginus su 2000 m. maisto vartojimas padidėjo 66,7 proc., mėsos - 166,7 proc., pieno - 50 proc. Maistas Lietuvos vartotojo pirkinių krepšelyje sudaro didžiausią išlaidų dalį (32 proc.) palyginus su kitomis ES valstybėmis. Iš kitos pusės, augant vartojimui, didėja energijos išteklių, kurie yra riboti, vartojimas, o taip pat teršiama aplinka.

Dėl aukščiau minėtų priežasčių yra labai svarbu informuoti vartotojus apie augančio vartojimo poveikį aplinkai, o taip pat ir sveikatai. "Leidinys "Tausojantis vartojimas" - gražus vartotojų ir aplinkosauginių organizacijų, dirbančių Lietuvoje, Švedijoje, Baltarusijoje bendradarbiavimo pavyzdys, kuomet knyga buvo rengiama dalinantis skirtingų šalių patirtimi bei nuomonėmis tausojančio vartojimo srityje, pasitelkta nemažai savo srities ekspertų"- sako Lietuvos vartotojų instituto prezidentė Dr. Zita Čeponytė.

Knyga "Tausojantis vartojimas" - yra skirta tiek vartotojams, tiek jų švietėjams. Joje apimtos pagrindinės sritys, turinčios didžiausią įtaką aplinkai ir sveikatai: maisto ir gėrimų, būste naudojamų prekių, energijos bei turizmo. Leidinyje gausu praktinės informacijos, patarimų kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, kaip išsirinkti aplinkai ir sveikatai palankius produktus. Švedijos gamtos išsaugojimo draugija pristato Švedijos patirtį tausojančio gyvenimo būdo srityje, o Baltarusijos vartotojų apsaugos organizacija - tyrimą apie vertybines vartotojų nuostatas ir įpročius darnaus vartojimo srityje.

Leidinys "Tausojantis vartojimas" yra projekto "Bendradarbiavimo stiprinimas šviečiant vartotojus apie tausojantį vartojimą", kurį finansuoja Šiaurės Ministrų taryba ir Lietuvos vartotojų institutas, dalis. 
Atgal 0

Rašyti komentarą

Komentarai