Informuotumo didinimas apie vaikų privatumo apsaugą
Informuotumo didinimas apie vaikų privatumo apsaugą

Naujienos

2010 10 11

Scenarijuose - aktualiausios problemos apie vaikų privatumą internete

Pasibaigė 13-18 m. amžiaus vaikams skirto konkurso „Vaikų privatumo apsauga internete" pirmasis etapas, kuriame moksleiviai  galėjo siųsti Lietuvos vartotojų institutui scenarijus, susijusius  su vaikų privatumu internete.

Scenarijuose išryškėjo aktualiausios problemos apie vaikų privatumą internete -  moksleiviai pateikė įvairias grėsmes, slypinčias socialiniuose tinklalapiuose, pažinčių svetainėse: t.y. apie tapatybės  vagystes, kai nepažįstami asmenys, nuslepia savo amžių, įkelia ne savo nuotraukas, siekiant blogų kėslų; apie savo asmens duomenų atskleidimą ir galimas pasekmes; apie nesidomėjimą socialiniuose tinkluose paskelbta privatumo politika; asmeninės informacijos bei įvairių nuotraukų paviešinimą ir kt.

Dėl trijų pagrindinių prizų varžysis 21 į konkursą atsiųstas scenarijus. Iš viso konkurse dalyvauja 29 moksleiviai iš  įvairių Lietuvos mokyklų.

Šiuo metu scenarijus vertina komisija, kurią sudaro 5 nariai, atstovaujantys valstybines ir nevyriausybines organizacijas. Vertinant scenarijus yra  vadovaujamasi šiais kriterijais: temos aktualumu, scenarijaus įgyvendinamumu, kūrybiškumu ir originalumu, gebėjimu kritiškai vertinti, asmeninės patirties, žinių pritaikymu, logika.

Vertinimo komisijos laukia tikras iššūkis - iš atsiųstų scenarijų atrinkti ne tik 3 laureatus, bet ir  tuos scenarijus arba scenarijų siužetus, kurie bus panaudoti kuriant 5 šviečiamojo pobūdžio video filmus, kurie bus demonstruojami mokyklose.

Laureatai bus paskelbti ir apdovanoti 2010 m. lapkričio mėn. pabaigoje organizuojamame apdovanojimų renginyje, kuriame taip pat bus pristatytas ir 1 video filmas.

Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjungos Pagrindinių teisių ir pilietybės programa, Lietuvos vartotojų institutas, dalį veiklų remia Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba.

Daugiau informacijos apie projektą: www.eprivatumas.lt

Atgal 0

Rašyti komentarą