Bendradarbiavimo stiprinimas šviečiant vartotojus apie tausojantį vartojimą
Bendradarbiavimo stiprinimas šviečiant vartotojus apie tausojantį vartojimą

Naujienos

2010 10 25

Sėkmingai baigtas projektas apie tausojantį vartojimą

Lietuvos vartotojų institutas kartu su Švedijos gamtos išsaugojimo draugija bei Baltarusijos vartotojų teisių apsaugos organizacija baigė projektą , kurio tikslas buvo sustiprinti vartotojų organizacijų gebėjimus šviesti vartotojus tausojančio vartojimo temomis.

Projekto įgyvendinimo laikotarpiu Vilniuje buvo suorganizuotas tarptautinis seminaras „Tausojantis vartojimas: dabartis ir perspektyvos", kurio metu perskaityti pranešimai apie  tausojančio vartojimo sampratą,  sveiką mitybą tausojančio vartojimo kontekste,  atsakingą turizmą,  šilumos vartojimą ir taupymo galimybes. Projekto partneriai iš Baltarusijos pristatė vartotojų požiūrį į tausojantį vartojimą minėtoje šalyje, o partneriai iš Švedijos - gerąją patirtį šviečiant vartotojus tausojančio vartojimo klausimais.

Seminarai Lietuvoje ir Baltarusijoje buvo skirti pasikeisti patirtimi šviečiant vartotojus. Jų metu buvo nagrinėjami tausojančio vartojimo principai, ekologiškų produktų sertifikavimo sistema bei ženklinimas, vartotojų pasitikėjimas jais, „žalieji pirkimai", energijos taupymo galimybės buityje, buitinių atliekų tvarkymo sistemos, reklamos vaidmuo informuojant vartotojus apie darnų vartojimą.

Leidinys „Tausojantis vartojimas" - tai praktinio pobūdžio knyga, parengta dalyvaujant visiems partneriams ir suteikianti  vartotojų švietėjams žinių bei įgūdžių apie pagrindines tausojančio vartojimo sritis - maistą ir gėrimus, turizmą, būstą bei asmeninį mobilumą. Ji bus naudojama kaip priemonė vartotojams šviesti bei vartojimo įpročių tyrimams atlikti.

Projektą finansavo Šiaurės Ministrų taryba ir Lietuvos vartotojų institutas.

Kas yra tausojantis vartojimas?

Tausojantis vartojimas siejamas su vartojimu mažinant gamtinių išteklių ir pavojingų medžiagų naudojimą, minimizuojant atliekas ir teršalus visu būvio ciklu taip, kad nekiltų pavojaus ateities kartų poreikiams. Pagrindiniai tausojančio vartojimo principai suformuluoti Nacionalinėje darnaus vystimosi strategijoje.
Atgal 1

Rašyti komentarą

Skaityti komentarus (1)