Informuotumo didinimas apie vaikų privatumo apsaugą
Informuotumo didinimas apie vaikų privatumo apsaugą

Naujienlaiškis

Lietuvos vartotojų institutas išleido naujienlaiškį, skirtą  13-18 m. amžiaus moksleiviams ir informacinių tecnologijų mokytojams,  kuriame galima rasti  aktualios informacijos apie tai, kas yra asmens duomenys, apie vaikų privatumo internete problematiką, taip pat įvairių patarimų, ką reikėtų žinoti besinaudojant socialiniais tinklais. 

Ištrauka iš naujienlaiškio:

Asmens  duomenys: kas tai?

Vardas, pavardė, gimimo data, namų adresas? Jūsų pažymiai elektroniniame dienyne, pravardė, Jūsų draugai, tėvai, pomėgiai, lankytos interneto svetainės? Balsas, atvaizdas, pirštų atspaudai? Trumpoji žinutė, kurią iš savo telefono išsiuntėte draugui? Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad pagal daugelį čia paminėtų dalykų nustatyti Jūsų tapatybės neįmanoma, tačiau iš tiesų visa paminėta ir panaši informacija yra asmens duomenys

Šiuolaikinės technologijos yra tiek pažengusios, kad asmens tapatybę galima nustatyti pagal balsą, veido atvaizdą, pirštų atspaudus, akies rainelę ir daugelį kitų dalykų. Pagal interneto protokolo adresą galima sužinoti, iš kurio kompiuterio naršyta internete ir taip nustatyti, kuo žmogus domėjosi, kokią informaciją talpino. Kita vertus, nereikia ir ypač sudėtingų tapatybės nustatymo technologijų - ar norėtumėte, kad bet kuris Jūsų atvaizdas (fotonuotrauka) būtų visiems prieinamas internete ir Jus atpažintų draugai, mokytojai, kaimynai?

 Ar tikrai gerai jaustumėtės, jei vaizdas iš klasės būtų tiesiogiai transliuojamas internete, kad bet kas galėtų nesunkiai sužinoti su kuo bendraujate, kokią informaciją talpinate socialiniuose tinkluose, apie ką plepate interneto pokalbių svetainėje? Paslapčių turi ne tik suaugę - jų gali turėti ir vaikai. Ir jie taip pat turi teisę į šių savo paslapčių apsaugą, ir pareigą saugoti kitų paslaptis.

 

 Naujienlaiškius galima atsisiųsti paspaudus ant paveikslėlių.