LVI naujienos

2007 02 06

Visuomenė bus informuojama apie genetiškai modifikuotus organizmus

Lietuvos vartotojų institutas 2007 m. sausio 2 d. pradėjo įgyvendinti 14 mėnesių trukmės projektą „Visuomenės švietimas apie genetiškai modifikuotus organizmus", kuriam skirta beveik 200 tūkst. Lt parama iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos nacionalinio biudžeto. Pagrindinis projekto tikslas - visuomenės švietimas apie genetiškai modifikuotus organizmus, jų tvarkymą, naudojimą maisto ir pašarų gamyboje, privalumus ir galimas grėsmes bei įtaką biologinei įvairovei.


Dar neseniai buvę tik mokslinių tyrinėjimų objektai genetiškai modifikuoti organizmai (augalai, gyvūnai, mikroorganizmai) tapo realybe. Parduotuvėse pasirodo vis daugiau maisto produktų apibūdinimų žodžiais „genetiškai modifikuotas". Kai kurie vartotojai pirkdami maisto produktus į tokią informaciją išvis neatkreipia dėmesio, kiti paprasčiausiai nežino, kas yra tie genetiškai modifikuoti organizmai ar genetiškai modifikuoti maisto produktai, koks jų poveikis sveikatai, aplinkai, jei jis apskritai yra. Mažą visuomenės informuotumą atspindi ir 2004 metais LR Vyriausybės kanceliarijos užsakymu atliktas tyrimas, kuris parodė, kad 40 proc. Lietuvos gyventojų nežino nieko, 35 proc. žino šiek tiek apie GMO.


Šiuo projektu siekiama spręsti visuomenės švietimo ir informavimo problemą, formuoti visuomenės supratimą ir požiūrį į genetiškai modifikuotus organizmus, jų naudojimą maisto pramonėje, ženklinimą, taip pat įgyvendinti visuomenės teisę gauti informaciją apie aplinką, įskaitant genetiškai modifikuotų organizmų išleidimą į aplinką ir naudojimą, skatinti visuomenę aktyviau dalyvauti priimant sprendimus, kurie daro poveikį aplinkai, skatinti piliečius keisti savo elgseną, kad ji būtų naudinga aplinkai.


Projektui įgyvendinti pasirinktos įvairios priemonės - radijo laidos, seminarai, informaciniai leidiniai ir kt. Šiuo metu atliekamas sociologinis tyrimas apie visuomenės informuotumą bei požiūrį į genetiškai modifikuotus organizmus ir genetiškai modifikuotus maisto produktus, ateityje bus įgyvendintos dvi informacinės kampanijos apie GMO: viena - moksleiviams (mokomasis filmas vyresniųjų klasių moksleiviams, komiksų knygelė jaunesniųjų klasių moksleiviams), kita - suaugusiems (seminarai apie GMO 10 apskričių, 1 seminaras ūkininkams, brošiūra, skirta plačiajai visuomenei, 5 radijo laidos).

Atgal 0

Rašyti komentarą

Įkelkite etiketę

Projektai

  

  

  

     

 

             ESAME NARIAI 

Apklausos

Kokiomis pardavimo skatinimo priemonėms dažniausiai naudojatės?

Balsuoti Archyvas

Nuorodos