LVI naujienos

2010 04 13

Kreiptasi į Sveikatos ir vartotojų komisarą

Lietuvos vartotojų institutas kreipėsi į Sveikatos ir vartotojų komisarą John Dalli dėl Ūkio ministro įsakyme „Dėl Lietuvos Respublikoje parduodamų daiktų (prekių) ženklinimo ir kainų nurodymo taisyklių pakeitimo" įtvirtintų nuostatų, numatančių išimtis kai kurioms įmonėms nenurodyti standartinio vieneto kainos. Lietuvos vartotojų institutas prašo įvertinti ar minėtos nuostatos atitinka Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 98/6/EB dėl vartotojų apsaugos žymint vartotojams siūlomų prekių kainas.
Nuo šių metų vasario mėn. įsigaliojo LR ūkio ministro įsakymas, suteikiantis teisę nenurodyti standartinio vieneto kainos įmonėms, kurių pardavimo pajamos paskutiniais finansiniais metais neviršijo 7 mln. litų ne didesnėse kaip 120 kv. m parduotuvėse. Ši išimtis taikoma ir visiems asmenims, prekiaujantiems prekyvietėse, kioskuose, lauko prekybos vietose, taip pat pramogų, sporto, kultūros ar kitokių renginių metu bei kai verčiamasi išnešiojamąja ar išvežiojamąja prekyba.

Vartotojai naudojasi kainų lyginimo teikiama nauda

Standartinio vieneto kainos nurodymas, kurio iki vasario pradžios privalėjo laikytis visos prekybos įmonės, buvo įtvirtintas siekiant pagerinti vartotojui teikiamos informacijos kokybę bei palengvinti galimybę palyginti kainas. Vartotojams yra ekonomiškai naudinga, kai jie prekybos vietose rinkdamiesi skirtingų svorių ir kiekių pakuotes, pasinaudodami nurodytomis prekių standartinio vieneto kainomis, gali palyginti kainas.
Išimčių kai kurioms verslininkų grupėms sudarymas panaikina pareigą pateikti būtiną informaciją vartotojams, tuo pažeidžiant jų teises ir teisėtus interesus. Norėdami palyginti prekių kainas, vartotojai turės patys prekybos vietose pasiskaičiuoti 1 kg ar litro kainą ar klausti pardavėjo, kuris, vargu ar tokią informaciją galės suteikti.

Vartotojams turi būti garantuota teisė gauti būtiną informaciją apie prekių kainas

Teisės aktai garantuoja vartotojams teisę gauti visapusišką, išsamią ir teisingą informaciją, nesvarbu ar prekę parduoda smulkus ar kitoks verslininkas, ir ar ji parduodama mažesnėse ar didesnėse patalpose.
Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 98/6/EB dėl vartotojų apsaugos žymint vartotojams siūlomų prekių kainas numato, kad vartotojams prekybos vietose turi būti pateikiama informacija apie standartinio vieneto kainą.

Kas yra standartinio vieneto kaina?

Standartinio vieneto kaina - galutinė prekės vieno kilogramo, vieno litro, vieno metro, vieno kvadratinio metro arba vieno kubinio metro kaina, įskaitant visus mokesčius.
Atgal 0

Rašyti komentarą

Įkelkite etiketę

Projektai

  

  

  

     

 

             ESAME NARIAI 

Apklausos

Kokiomis pardavimo skatinimo priemonėms dažniausiai naudojatės?

Balsuoti Archyvas

Nuorodos