Žurnalistiniai tyrimai

2012 04 16

Žvilgsnis į mano šeimos pirkinių krepšelį (Vaiva Stundytė)

Vaiva Stundytė (Molėtų gimnazija)

Į parduotuvę einu beveik kasdien.  Kartais pritrūksta sąsiuvinių ar kitų kanceliarinių priemonių, bet dažniausiai prireikia maisto. Tėvai taip pat beveik kasdien perka maisto produktus. Iš televizijos laidų jau seniau žinojau, kad į maisto produktus yra dedami maisto priedai.  Televizijos laidos „išgarsino" E621 ir jau nuo tada atkreipdavau didesnį dėmesį  į jį.

Pilietiškumo pagrindų pamokoje mokytoja pradėjo vesti pamokas apie maisto produktus ir jų sudėtį. Tai mane kiek nustebino. Nelabai supratau, kuo maistas susijęs su šia pamoka. Tačiau mokytoja paaiškino, kad mes esame vartotojai ir turime žinoti, kokie maisto priedai dedami į maisto produktus ir ar jie kenksmingi. Išsiaiškinome visų maisto priedų paskirtį, ką jie pakeičia maiste. Tuomet mokytoja davė mokiniams padaryti darbą su maisto produktų pakuotėmis ir išnagrinėti jų sudėtį.

Savaitę rinkau įvairiausias maisto pakuotes, jų etiketes suskirsčiau į tris dalis: maisto produktai, kuriuose nėra maisto priedų, maisto produktai, kuriuose yra  maisto priedų, bet jie nekenksmingi ir maisto priedai, kuriuose yra kenksmingų maisto priedų. Ypač labiausiai mėginau išsiaiškinti tų maisto produktų sudėtį, kurie man labiausiai patinka. Kuomet reklamose pasirodė „Belvitos" sausainiai, pati nusprendžiau jų paragauti, tačiau dabar, išnagrinėjus šių sausainių sudėtį, pamačiau, kad  jie yra ne tokie sveiki, kokie  buvo reklamuojami - juose taip pat yra kenksmingų maisto priedų. Nors etiketėje nenurodyta jokių E, bet sudėtyje radau dinatrio difosfatą, kuris gali sutrikdyti medžiagų apykaitą, sukelti įvairias ligas. Kilo klausimas, ar gamintojai nesukčiauja vartotojų atžvilgiu. Maisto sudėtyje surašyti maisto priedai įmantriais pavadinimais, žmonės nelabai žino, kokį E tai galėtų atitikti, jie pripratę prie priedų žymėjimo E raide ir skaičiukais. Daugelį žmonių gąsdina visi E, tačiau jie nežino, ar tai kenksmingas ar natūralus maisto priedas, pvz. į šokoladus yra dedamas sojų lecitinas, tačiau jis nėra kenksmingas. Dažnai pirkdavau kavą „Jacobs 3 in 1", tačiau net ir ši kava turi kenksmingų priedų, pvz: E 340 ar E 452, kurie gali sukelti alergiją arba astmą. Apsidžiaugiau, kad šokolade „Milka" neradau kenksmingų maisto priedų.  Mėgstu retkarčiais valgyti bulvių traškučius, žinau, kad juose yra maisto priedų, tačiau nemaniau, kad jie gali daryti blogą poveikį organizmui. Radau E621, E627, E631- nuo jų gali kilti vėžiniai susirgimai, smegenų pakitimai, nutukimas, alergijos, astma. Todėl geriau rinksiuosi „Estrella Naturals" traškučius, į kuriuos nėra dedami maisto priedai. Netgi mėgstantys kramtyti gumą, turėtų susimąstyti- ir joje gali pasitaikyti kenksmingų maisto priedų.

Daugumoje maisto produktų buvo maisto priedų ir kai kurie iš jų kenksmingi. Manau, reikėtų kiekvienam atidžiau skaityti etiketes ir sužinoti, iš ko pagamintas produktas, rinktis kuo natūralesnį maistą, nors ir sunku rasti maisto produktų, kuriuose nebūtų įvairiausių E. Galbūt reikėtų pasidaryti mažą atmintinę, kurioje būtų surašyti kenksmingi maisto priedai, tuomet kiekvienąkart, grįžtant iš parduotuvės, galėsiu pasižiūrėti, ar nusipirktuose maisto produktuose yra kenksmingų maisto priedų ir kitąkart stengsiuosi jų nebepirkti.   

Nuo dabar aš mokėsiu orientuotis ir atsirinkti  maisto produktus,  jokios įmantrios reklamos nebežavės manęs, atidžiau skaitysiu produktų sudėtį. Galiu sakyti, kad tapau „išmaniąja" vartotoja.

Atgal 0

Rašyti komentarą