LVI naujienos

2012 04 26

Paskelbti kūrybinio konkurso „Kitoks požiūris į maistą: sveika tau ir aplinkai” laimėtojai

Kovo 26 d. Vilniuje, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, buvo paskelbti ir apdovanoti kūrybinio konkurso jauniesiems žurnalistams „Kitoks požiūris į maistą: sveika tau ir aplinkai" laimėtojai.

Jais tapo 6 konkurso dalyviai.  Jurgita Markūnaitė iš UtenosSaulės" gimnazijos žurnalistų klubo Langas", konkursui pateikusi publikaciją Kas pakeitė ruginę duoną ant mūsų stalo", pelnė pirmąją vietą. Antrosios vietos laimėtoja tapo Debora Gvazdikaitė iš Kauno moksleivių techninės kūrybos centro ir jos autorinis videodarbas „Myliu savo planetą žemę", trečioje vietoje- Vilniaus universiteto žurnalistikos specialybės studentas Vytautas Navikas, įvertintas už originalų autorinį darbą „Ryto pienas".

Konkurso dalyvių darbus vertinusi komisija, kurią sudarė profesionalūs žurnalistai, rašytojai, prodiuseriai, paskyrė tris paskatinamąsias vietas. Jas pelnė Arina Kairaitytė ir Leonarda Šanteriova iš Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos („Ar tikrai mokiniai nevertina valgyklinio maisto?") bei  Lietuvos vaikų ir jaunimo centro jaunųjų žurnalistų klubo atstovės Janina Bacevičiūtė („Mano seneliai valgo kitaip") ir Gertrūda Savickaitė („Kaip žmonėms netapti šiukšlių „fabrikais").

Baigiamajame renginyje su konkurso dalyviais bendravę lektoriai dalijosi savo patirtimi ir analizavo aktualias temas, susijusias su tausojančiu maisto vartojimu. Juos vienija žurnalisto profesija ir originalus požiūris į maisto vartojimo kultūrą. Tai parlamentarė Donalda Meiželytė, aktorius Marijus Bagdonavičius, keliautojas Linas Senkus bei sveikatos ir ekologijos temomis besidominti Daiva Ausėnaitė.

Konkurse dalyvavo 45 moksleiviai ir studentai, kurie pateikė 32 darbus.  Juos vertino profesionali komisija, kurioje darbavosi rašytojas, scenaristas Bronius Bušma, televizijos prodiuseris Algirdas Žvinakevičius, radijo laidų ir dokumentinių filmų kūrėja Inga Berulienė, žurnalistas, kūrybinių konkursų prizininkas Stasys Grigaliūnas ir žurnalistė Erika Straigytė.

Konkurso dalyvių darbai jau publikuojami projekto tinklalapyje www.tausojantismaistas.lt .

Šis konkursas yra Lietuvos vartotojų instituto vykdomo projekto „Aplinkai palankaus gyvenimo būdo skatinimas per tausojantį maisto vartojimą" dalis. Projektą iš dalies finansuoja Europos regioninės plėtros fondas bei Lietuvos vartotojų institutas.

Marijaus Bagdonavičiaus nuotraukoje: jaunieji žurnalistai su renginio svečiais. 

Atgal 0

Rašyti komentarą

Įkelkite etiketę

Projektai

  

  

  

     

 

             ESAME NARIAI 

Apklausos

Kokiomis pardavimo skatinimo priemonėms dažniausiai naudojatės?

Balsuoti Archyvas

Nuorodos