LVI naujienos

2012 05 28

Naujas leidinys apie tausojantį maisto vartojimą

Lietuvos vartotojų institutas išleido naują brošiūrą "Aplinką tausojantis maisto vartojimas", kurioje  pateikiama informacija apie  tausojantį maisto vartojimą, maisto produkto būvio/gyvavimo stadijas, paaiškinamos ekologiškų ir išskirtinės kokybės produktų sąvokos, paliečiami maisto atliekų klausimai, pateikiami naudingi patarimai.

Kodėl maisto vartojimas?

Maistas ir gėrimai yra viena pagrindinių namų ūkių vartojimo sričių, kuriai lietuviai skiria daugiau nei trečdalį savo išlaidų. Maistas ir gėrimai yra ne tik viena pagrindinių vartojimo sričių, bet ir lemia apie 1/3 viso namų ūkio poveikio aplinkai, t. y. daugiau nei 20 % žmogaus daromo poveikio aplinkai. Skaičiuojama, kad iš viso iki trečdalio visų klimato kaitos dujų yra siejama būtent su maisto sektoriumi (pasėlių, galvijų auginimu, maisto produktų apdorojimu ir gamyba). Skirtingi maisto produktai sąlygoja nevienodą poveikį aplinkai, todėl vartotojų pasirinkimas labai svarbus.

Brošiūrą galima atsisiųsti  projekto tinklalapyje www.tausojantismaistas.lt > Brošiūra.

Brošiūra yra Lietuvos vartotojų instituto vykdomo projekto „Aplinkai palankaus gyvenimo būdo skatinimas per tausojantį maisto vartojimą" dalis. Projektą iš dalies finansuoja Europos regioninės plėtros fondas bei Lietuvos vartotojų institutas.

 

Atgal 6

Rašyti komentarą

Skaityti komentarus (6)

Įkelkite etiketę

Projektai

  

  

  

     

 

             ESAME NARIAI 

Apklausos

Kokiomis pardavimo skatinimo priemonėms dažniausiai naudojatės?

Balsuoti Archyvas

Nuorodos