LVI naujienos

2012 05 28

Naujas leidinys apie tausojantį maisto vartojimą

Lietuvos vartotojų institutas išleido naują brošiūrą "Aplinką tausojantis maisto vartojimas", kurioje  pateikiama informacija apie  tausojantį maisto vartojimą, maisto produkto būvio/gyvavimo stadijas, paaiškinamos ekologiškų ir išskirtinės kokybės produktų sąvokos, paliečiami maisto atliekų klausimai, pateikiami naudingi patarimai.

Kodėl maisto vartojimas?

Maistas ir gėrimai yra viena pagrindinių namų ūkių vartojimo sričių, kuriai lietuviai skiria daugiau nei trečdalį savo išlaidų. Maistas ir gėrimai yra ne tik viena pagrindinių vartojimo sričių, bet ir lemia apie 1/3 viso namų ūkio poveikio aplinkai, t. y. daugiau nei 20 % žmogaus daromo poveikio aplinkai. Skaičiuojama, kad iš viso iki trečdalio visų klimato kaitos dujų yra siejama būtent su maisto sektoriumi (pasėlių, galvijų auginimu, maisto produktų apdorojimu ir gamyba). Skirtingi maisto produktai sąlygoja nevienodą poveikį aplinkai, todėl vartotojų pasirinkimas labai svarbus.

Brošiūrą galima atsisiųsti  projekto tinklalapyje www.tausojantismaistas.lt > Brošiūra.

Brošiūra yra Lietuvos vartotojų instituto vykdomo projekto „Aplinkai palankaus gyvenimo būdo skatinimas per tausojantį maisto vartojimą" dalis. Projektą iš dalies finansuoja Europos regioninės plėtros fondas bei Lietuvos vartotojų institutas.

 

Atgal 6

Rašyti komentarą

Skaityti komentarus (6)

Komentarai

Taip pat | 2012-06-19

...?

Taip pat | 2012-06-07

kokie honorarų nominalai?

Lietuvos vartotojų institutas | 2012-06-06

Konkurso laimėtojų darbai: http://www.vartotojai.lt/index.php?id=7927.

Rasa | 2012-06-06

Kada ir kur paskelbti konkurso laimėtojai? Matau ant leidinio viršelio dukros dailės darbą.

Lietuvos vartotojų institutas | 2012-06-01

Gerb. Vartotojau, konkurso nuostatuose yra išdėstyta, kad autorinius honorarus gaus vertinimo komisijos atrinktų 30 geriausių plakatų autoriai, kurių sąrašą galima pamatyti svetainėje www.tausojantismaistas.lt > Laimėtojai. Remiantis konkurso nuostatais Lietuvos vartotojų institutas iš atsiųstų plakatų turi teisę atrinkti ir panaudoti leidinyje „Aplinką tausojantis maisto vartojimas“ tuos plakatus, kurie labiausiai atitiks leidinio tematiką. Pagal konkurso nuostatus Konkurso organizatoriai turi teisę darbus publikuoti ir reprodukuoti. Autorių sutikimu su šiomis sąlygomis laikomas plakatų atsiuntimas į konkursą.

Vartotojas | 2012-05-31

kodėl nėra susitarta dėl autorinių honorarų su plakatų autoriais, nors plakaitai- naudojami?

Įkelkite etiketę

Projektai

  

  

  

     

 

             ESAME NARIAI 

Apklausos

Kokiomis pardavimo skatinimo priemonėms dažniausiai naudojatės?

Balsuoti Archyvas

Nuorodos