4

2013 01 14

Latvija atšaukia oficialius apribojimus dėl klasikinio kiaulių maro protrūkių

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad nuo sausio 10 d. Latvijos maisto ir veterinarijos tarnyba atšaukia apsaugos ir priežiūros zonas, kurios buvo nustatytos aplink klasikinio kiaulių maro protrūkio vietas. Nepaisant atšaukiamų apribojimų, tuose rajonuose, kur buvo nustatyti pavojingos ligos židiniai, ir toliau bus vykdoma sustiprinta veterinarinė kontrolė, papildomai visoje šalyje bus vykdoma kiaulių ir šernų stebėsena.
 
Latvijos veterinarijos specialistai patvirtino, kad jau yra patikrintos daugiau nei 1797 kiaulių laikymo vietos, kuriuose laikoma daugiau nei 7000 kiaulių. Klasikinio kiaulių maro virusas jose nenustatytas. Tačiau, ištyrus 764 nušautų šernų kraują, rasti 73 serologiškai reaguojantys šernai. Pasak Latvijos kolegų, tyrimai laukinėje populiacijoje bus tęsiami ir toliau.
 
„Situacija Latvijoje nuolat stebima, operatyviai keičiamasi informacija su kaimyninės šalies kolegomis. Ypatingas dėmesys skiriamas Lietuvos kiaulių laikymo vietoms, esančioms pasienio ruože su Latvija ir Baltarusija bei tose teritorijose sumedžiotiems šernams. Atsižvelgiant į klasikinio kiaulių maro epidemiologinę situaciją Latvijoje ir šios pavojingos užkrečiamosios ligos išplitimo riziką, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba yra nuolat pasiruošusi reaguoti į besikeičiančią situaciją, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjo pavaduotojas Egidijus Pumputis.
 
2012 metais Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištirta 2960 kiaulių kraujo mėginiai ir 2340 nušautų šernų mėginys. Teigiamų atvejų nenustatyta.

 

Lietuvos Respublikos Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. 

Atgal 0

Rašyti komentarą

Įkelkite etiketę

Projektai

  

  

  

     

 

             ESAME NARIAI 

Apklausos

Kokiomis pardavimo skatinimo priemonėms dažniausiai naudojatės?

Balsuoti Archyvas

Nuorodos