Informuotumo apie teisę kreiptis į teismus didinimas
Informuotumo apie teisę kreiptis į teismus didinimas

Naujienos

2013 02 28

Lietuvos vartotojams – išsami informacija apie piniginius ginčus su kitų ES valstybių prekybininkais

Pranešimas žiniasklaidai, 2013-02-28

Nors Europos mokėjimo įsakymu ir Europos ieškinių dėl nedidelių sumų reglamentais nustatytos procedūros sudaro galimybes vartotojams paprasčiau, greičiau bei pigiau išspręsti piniginius ginčus su pardavėjais ar paslaugos teikėjais kitose Europos Sąjungos valstybėse, dauguma lietuvių apie jas nieko nežino. „Lietuvos vartotojų instituto" išleistame DVD leidinyje pateikiama procedūras pristatantis pranešimas, informacinė brošiūra ir du vaidybiniai filmai.

2012 m. „Lietuvos vartotojų instituto" atliktas tyrimas parodė, kad lietuviai retai kreipiasi į teismą, norėdami susigrąžinti pinigus už kitoje ES valstybėje įsigytą nekokybišką prekę ar paslaugą arba elektroninėje parduotuvėje užsakytą ir apmokėtą, bet nepristatytą pirkinį. Pagrindinė to priežastis - žinių trūkumas.

Advokatės dr. Laura Gumuliauskienės parengtų pranešimo ir brošiūros tikslas - suteikti visapusišką ir išsamią informaciją apie Europos mokėjimo įsakymo bei Europos ieškinių dėl nedidelių sumų procedūras. Perskaitę šiuos pavyzdžiais ir praktinių situacijų analize iliustruotus leidinius, vartotojai sužinos, kokiais būdais gali ginti savo teises, kur konkrečiai kreiptis vienu ar kitu atveju ir kokios institucijos gali jiems padėti.

„Lietuvos vartotojų instituto" sukurtuose vaidybiniuose filmuose vartotojams aktualios tarptautinės teisminės procedūros pristatomos pasitelkiant konkrečius - nekokybiškų turistinės kelionės paslaugų ir nesėkmingo pirkimo internetu kitoje ES valstybėje - pavyzdžius. Kaip rodo Eurobarometro tyrimų duomenys, dažniausi vartotojų skundai transporto srityje yra susiję arba su jų kaip oro keleivių teisėmis (57 %), arba su poilsio ir kultūros paslaugų kokybe (23,7%). Europos vartotojų centrų tinklo statistika atskleidžia, kad daugiau nei pusė ES vartotojų teikiamų skundų (56 proc.) yra susiję su elektronine prekyba.

DVD parengtas įgyvendinant projektą „Informuotumo apie teisę kreiptis į teismus didinimas", kuris yra finansuojamas Europos Komisijos Specialiosios civilinės teisenos programos (2007-2013), Lietuvos vartotojų instituto, Bulgarijos nacionalinės vartotojų asociacijos „Aktyvūs vartotojai", Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Plačiau: http://www.vartotojai.lt/lt/civiline-teisena

Atgal 0

Rašyti komentarą