4

2013 03 13

Dėl dar vieno maisto skandalo Lenkijoje, patikrintos ir Lietuvos prekyvietės bei prekybos įmonės

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad patikrinus prekybos įmones ir prekyvietes, nustatyta, kad praėjusią savaitę į maisto skandalą įsivėlusios Lenkijos įmonės „Viola“ gaminiais Lietuvos rinkoje neprekiaujama.

Tyrimas buvo pradėtas, tikrinant žiniasklaidoje pasirodžiusią ir neoficialiai Lenkijos atsakingų institucijų pareigūnų pateiktą informaciją, kad sustabdyta mėsos perdirbimo įmonės „Viola“ veikla. Skandalas kilo, vietinės žiniasklaidos priemonėse pasirodžius informacijai, kad minėta įmonė gamyboje galėjo naudoti pasibaigusio tinkamumo vartoti termino žaliavas.

Atsižvelgus į riziką, patikrinta ar Lietuvoje prekiaujama įmonės „Viola“ mėsos gaminiais. „Patikrinimų duomenys parodė, kad per pastaruosius tris mėnesius į Lietuvą buvo įvežtas nedidelis kiekis (98 kg) šios įmonės produkcijos – dešrelių ir mėsos pašteto. Produkciją įvežė didmeninė prekybos įmonė UAB „Piko Kaunas“. Gaminiais buvo prekiaujama vienoje Kauno turgaviečių, tačiau, pasak įmonės atsakingų atstovų, produkcija nesulaukė populiarumo, todėl didesni kiekiai nebuvo įsigyti. Sužinojusi apie skandalą įmonė nutarė nutraukti ryšius su įmone „Viola“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus vedėjo pavaduotojas Gintautas Čereška.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, atsižvelgiant į galimą riziką maisto produktų saugai ir vartotojų sveikatai, priėmė sprendimą uždrausti tiekti į rinką minėtos įmonės produkciją. Informacija apie atvejį nedelsiant perduota visiems teritoriniams Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos padaliniams, kurie įpareigoti stebėti situaciją rinkoje ir taikyti griežtas rinkos kontrolės priemones.
 
Atgal 0

Rašyti komentarą

Įkelkite etiketę

Projektai

  

  

  

     

 

             ESAME NARIAI 

Apklausos

Kokiomis pardavimo skatinimo priemonėms dažniausiai naudojatės?

Balsuoti Archyvas

Nuorodos