Straipsniai

2013 06 13

Skaityti etiketes reikia (Gabrielė Litvinskaitė)

Gabrielė Litvinskaitė (Žaslių pagrindinė mokykla)

Visi vartotojai turi teisę gauti informaciją maisto produktų etiketėse. Tik iškyla klausimas ar visi ją gauna? Žmonės dažnai būna apgaudinėjami dėl maisto sudėties: sumažinamas riebalų kiekis, žalingų medžiagų mūsų organizmui "atseit" visai nėra. Tai kurgi vis dėl to ta tiesa? Gamintojai nori savo prekę "įkišti" į rankas žmogui, kuriam jos nereikia, dėl to pakelia pagamintos prekės kokybę ir uždeda klaidingą etiketę, todėl senesni žmonės arba vaikai, bet dauguma ir suaugusiųjų tikisi nusipirkti ekologišką produktą, bet gauna visai ką kitą.

Čia yra viena iš problemų apie vartotojų teisę gauti informaciją maisto produktų etiketėse. Kita yra ta, kad daugelis produktų etikečių visai neturi, tai pavyzdžiui sveriami sausainiai ir saldainiai. Ir iš kur žmogus gali spręsti kas į tas prekes buvo įdėta? Būna ir tokių atvejų, kai parduotuvės savininkai užklijuoja prekės kainą ant etiketės, žmogus bando nuplėšti kainą ir kartu nusiplėšia etiketė. Etiketės nėra-prekės informacijos nėra.

Atsižvelgus į visas problemas, padėtis pagerėtų, bet būtų gerai ir tai, kad žmonės nepagailėtų kelių minučių ir perskaitytų informaciją užrašytą ant etiketės.

Atgal 0

Rašyti komentarą

Komentarai