Straipsniai

2013 06 13

Ekologija prieš kasdienybę: ką rinktis ir kada neperžengti ribų? (Jurgita Markūnaitė)

Jurgita Markūnaitė (Utenos „Saulės" gimnazijos laikraštis „Langas")

Šiandieninėje visuomenėje vis labiau įsitvirtinantys ekologiški produktai skatina kiekvieną susimąstyti, ar verta leisti pinigus išties brangiems produktams? Ką pirkti verta, o kur yra tik pinigų švaistymas ir, galų gale, kada jau yra peržengiama riba? Tokie ir panašūs klausimai nuolat kamuoja tuos, kurie svarsto, ar verta išbandyti naujoves. Šiuo atveju tai liečia kiekvieną žmogų, nes valgome tam, kad išgyventume, o gyventi kiekvienas nori labai ilgai. Taigi, ar verta?

Visų pirma, galvojant apie ekologiškus produktus labai svarbu įvertinti savo pajamas ir galimybę išleisti daugiau pinigų tokiam pačiam, tik brangesniam produktui. Tai - nemenkas malonumas, tačiau įmanomas. Svarbu skaičiuoti, kiek ir kokių produktų suvartojate daugiausiai ir kurie iš jų yra labiausiai žalingi. Pagal šiuos kriterijus rasite tuos, kuriuos reikėtų pakeisti ekologiškais. Be to, labai svarbu sugebėti neperžengti ribos, nes jeigu pusryčiai, pietūs ir vakarienė jūsų namuose pasidarys ne malonumu, o prievarta - tinkamo rezultato tikrai nesulauksite. Svarbu neperlenkti ribos ir viską daryti saikingai, palaipsniui bei stebint, kaip organizmas reaguoja į pokyčius. Dar reikėtų pridurti, kad nebūtina visada naudoti ekologiškų produktų - kartais truputį daugiau laiko skyrę etikečių skaitymui galime rasti ir paprastų produktų, kurie gali būti daug naudingesni ir sveikesni už kitus.

Nereikėtų pamiršti ir kitų - kasdienių - kosmetikos, avalynės ar aprangos prekių, kurios taip pat jau yra ekologiškos. Svarbu ne tik tai, kad tai yra sveika ir naudinga, tačiau nemažiau svarbu, kad žmogus jaustųsi patogiai, nevaržomas ir gražus sau.

Renkantis tarp paprastų ir ekologiškų produktų labai svarbu nepamiršti, kad šiandien mes gyvename nuolat skubančioje visuomenėje ir savęs priežiūros ar maisto gaminimo darbai kartais lieka nuošalėje. Tuomet teks nusivilti, kai po kelių dienų šaldytuve pamiršta duona ar sūris jau bus sudžiūvęs, o kosmetikos priemonės tarnaus kelissyk trumpiau nei įprastos. Todėl prieš renkantis ekologiškus produktus vertėtų apgalvoti ir savo gyvenimo įpročius, kad paskui netektų gailėtis dėl išleistų pinigų produktui, kurį jau tenka išmesti į šiukšlių dėžę.

Mokslininkai teigia, kad maistas - vienas iš svarbiausių mūsų nuotaikos lėmėjų, tad jeigu ekologiškas maistas jums netinka ir nepatinka, nebūtina versti save jį valgyti, nes kiekviena diena jums taps kančia. Tam, kad taip nenutiktų, reikia žinoti vieną taisyklę - reikia klausyti savo organizmo, nes tik jis gali geriausiai pasakyti, ko jums reikia. Jau geriau valgyti paprastą ir ne tokį sveiką maistą bei gyventi laimingą gyvenimą, nei būti nuolat susiraukusiu sveikuoliu. Tą patį galima pasakyti ir apie kosmetiką bei kitus žmogui reikalingus produktus - svarbu, kad rezultatas tenkintų vartotoją, nes kitaip visos pastangos bus beprasmės ir neteks jokios prasmės. Taigi, apibendrinant būtina pasakyti, kad niekas kitas geriau nenuspręs už patį žmogų, kas jam geriausia ir tinkamiausia. Svarbiausia, kad gyvenimas ir visi pasirinkimai teiktų malonumą ir verstų žmogų šypsotis.  

Atgal 0

Rašyti komentarą