Straipsniai

2013 06 13

Ekologiškų produktų trūkumai vartotojiškai visuomenei (Jurgita Markūnaitė)

Jurgita Markūnaitė (Utenos „Saulės" gimnazijos laikraštis „Langas")

Ekologiški produktai naudingi, sveiki, nežalingi, tačiau visuomenė yra susiskaldžiusi į dvi puses -  kažkodėl atsiranda ir tokių, kurie mano, kad tai yra nenaudingas ir žiniasklaidos išpūstas dalykas. Kas lemia tokią neigiamą žmonių nuomonę apie šiuos dar tik besibeldžiančius į mūsų prekybos centrus produktus? Atsakymas išties paprastas ir nereikalaujantis daug mąstymo: kaina, laikas ir skonis. Niekam ne paslaptis, jog šiais laikais visuomenė yra ypač daug reikalaujanti ir norinti ne tik visur suspėti, bet ir gauti geriausius rezultatus. Be skonio ir kvapo stipriklių maistas neatrodo toks patrauklus, konservantų nebuvimas sumažina produkto galiojimą kelis kartus, o faktas, kad ekologiškų produktų kainos yra du ar net tris kartus didesnės už paprastą produktą irgi nieko nestebina. Taigi, kasdienių pavyzdžių pagalba apžvelkime, ar viskas yra būtent taip, kaip teigia ekologiško maisto priešininkai.

Vėl grįžkime prie kasdienės ir ant daugelio stalų jau daug metų nepakeičiamos duonos, kuri nelygioje kovoje bando išlikti prieš ekologišką duoną. Bet ar kova tikrai nelygi? Prekybos centre išsirenku dvi tos pačios kepyklos juodas duonas - vieną ekologišką, kitą paprastą. Kaina skiriasi daugiau nei du kartus: paprasta duona (750g) kainuoja 3,59 Lt, o ekologiška (750g) - 7,69 Lt. Tokios kainos neturėtų stebinti, nes Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras skelbia panašius skaičius: Lietuvos prekybos centruose kilogramas juodos ekologiškos duonos gruodį kainavo 9,3 lito, o įprastos duonos kaina tuo metu buvo 4,69 lito. Dabar apie duonos maistinę vertę. 100 gramų ekologiškos duonos yra: baltymų 6,3, angliavandenių 49,6, riebalų 1,4 ir 229,1 kalorijų. Paprasta duona nieko neatsilieka, o kai kur net ir lenkia: baltymų 7,3, angliavandenių 57,1, riebalų 1,2, kalorijų 261,7. Išnagrinėjus etiketę belieka ragauti. Skonis niekuo nesiskiria, abi duonos atrodo vienodai skanios. Jei ne etiketė ir kaina, atskirti kuri yra ekologiška, o kuri ne - būtų neįmanoma. Abi duonas suvyniojau ir padėjau į duoninę - kasdien ragausiu po gabalėlį duonos. Paprasta juoda duona išsilaikė ir ją buvo galima valgyti po pusantros savaitės, o štai ekologišką teko išmesti po 4 dienų. Taigi, išvada paprasta - šiandieniniam žmogui svarbiausi dalykai - skonis, kaina ir išsilaikymo laikas - vis dar nugali ekologiškus produktus.

O dabar grįžkime prie kosmetikos produktų - rankų kremo. Kaip jau rašyta anksčiau, parinkau du kremus - ekologišką ir paprastą - su medetkų ekstraktu. Pirmoje dalyje kalbėjau apie jo gerąsias savybes, o dabar pažvelkime į jo kainą, galiojimo laiką ir naudą. Taigi, paprasto kremo pakuotė (125ml) kainuoja 3 litus, o ekologiško (30ml) kainuoja 12 litų. Palyginus kiekio ir kainos santykį - tai daugiau nei 16 kartų daugiau nei paprastas. Ar taip gali būti? Pasirodo - gali. Ir visa tai dėl paprastų ir kasdienių sudedamųjų dalių, kurios visiškai nekenkia žmogaus kūnui ir sąlyginai yra naudingesnės. Kaip yra iš tikrųjų - spręsti reikia kiekvienam atskirai, tačiau visuomenėje vis dažniau vyrauja nuomonė, kad svarbu yra ne kaina - reikia bandyti įvairius variantus tol, kol rasi tinkamą savo odai. Perkant ekologiškus kremus užkliuvo dar viena detalė - visi jie parduodami labai mažuose indeliuose. Kodėl? Atsakymas labai paprastas: nusipirkęs ekologiško kremo indelį ir nesunaudojus jo per 2 mėnesius, toliau naudoti nebevertėtų, nes jis praranda visas gerąsias savybes ir tampa netgi žalingu. Be to, jis yra labai reiklus aplinkos poveikiui - temperatūrai, vibracijai, kratymui ir panašiai. Taigi, tokiu kremu galima džiaugtis tik namuose - į kelionę jo pasiimti nevertėtų.

Apžvelgus šiuos produktus darosi aišku, kodėl ekologija taip vangiai keliauja į žmonių namus: vartotojiška visuomenė pratusi, kad produktai namuose laikytųsi ilgai ir po kelių dienų nereikėtų susirūpinti blogu kvapu duoninėje, o kaina šiandieniniam žmogui taip pat labai svarbi - ne kiekvienas gali išleisti krūvą pinigų vien dėl to, kad produktas yra sveikesnis ar naudingesnis.


Atgal 0

Rašyti komentarą