Straipsniai

2013 06 13

Nuo maisto produkto pakuotės priklauso daug kas (Kristijonas Vildžiūnas)

Kristijonas Vildžiūnas (Kauno „Varpo" gimnazija)

Pirkdami maistą parduotuvėse neįsivaizduojame jo be pakavimo priemonių. Maisto produktai įpakuojami ne tik  kad neprarastų maistinės vertės, ilgiau būtų tinkami vartoti, bet ir kad juos būtų galima transportuoti fasuotus ir jų neveiktų kenksminga aplinka. Padedant šiuolaikinėms technologijoms,  sukuriamos maisto produktų pakavimo medžiagos, leidžiančios ilgiau išlaikyti maisto produktų kokybę ir pratęsti jų galiojimo laiką. Maisto produktų gamintojai naudoja ne tik mums įprastą vakuumavimo būdą, bet ir prieš keletą dešimtmečių atrastą pakavimą apsauginėje atmosferoje, kurio dėka maistas ilgiau išlieka šviežias, jo nereikia chemiškai apdoroti, t.y. naudoti maisto priedų.

Daugelis paklaus, ar pakuočių cheminiai elementai nepatenka į maistą. Taip neturėtų būti, jei produktas pakuotėje tinkamai laikomas. Pavyzdžiui, vakuuminėje pakuotėje negalima maisto produktų atšildyti, o paskui atšaldyti. Taip pat geriau nepirkti tokių pakuočių, jei juose susikaupė skystis. Daugkartinio naudojimo produktų pakuotės turi būti sandarios. Pieną ir sultis geriau pirkti su užsukamu arba užspaudžiamu dangteliu.

Lietuvos maisto pramonės gamintojai tvirtina, kad pakavimo priemones atsakingai pasirenkamos. Galime jais tikėti ir paanalizuoti, kokie yra pakavimo būdai ir priemonės. Nors Skirtingiems maisto produktams taikomi skirtingi pakavimo būdai. Virtoms daržovėms, mėsos, pieno, žuvų gaminiams pakuoti naudojama vakuuminė pakuotė. Jos privalumas yra tai, kad pašalinamas oras, prailginamas produkto vartojimo laikas, lengva gabent. Šio pakavimo  trūkumas yra tai, kad nepatvari, produktas neapsaugomas nuo šviesos. Įvairiems konservams naudojamos sandarios skardinės ir stiklinė tara. sterilizavimas ir pasterizavimas. Konservai  sterilizuojami  ir pasterizuojami. Šio pakavimo būdo privalumas yra tai, kad jie apsaugoti nuo irimo, tinka ilgai laikyti ir patogu gabenti. Pakuočių trūkumas- sunkūs, užima  daug vietos. Konditerijos kepiniai, duonos gaminiai pakuojami  į maistinę plėvelę plastikinius ir popierinius maišelius, dėžutes. Tokių pakuočių privalumai: patogu nešti, gaminys apsaugotas nuo aplinkos poveikio, užteršimo. Tai nelabai patvari pakuotė, produktas gali oksiduotis, netinka ilgai laikyti. Mėsos, žuvų gaminiai, grybai pakuojami į maistinę plėvelę, plastikinius ir popierinius maišelius, dėžutes. Šią pakuotę lengvą nešti. Pakuotę produktą apsaugo aplinkos poveikio, taršos. Blogai tai, kad pakuotė nepatvari, netinka joje ilgai laikyti maisto. Plėvelės būna maistinės (polietileno), celofano, aliuminio (folija). Maisto produktams pakuoti naudojamos pakavimo priemonės dėžutės būna medinės, kartoninės, plastikinės, metalinės, putplasčio. Perkant sveriamą produktą dažnai jie pakuojami į plastikinius, popierinius maišelius , padengtus plonu polietileno ar aliuminio folijos sluoksniu. Šaltiems maisto produktams ir gėrimams naudojami  kartoniniai, aliumininiai ar polistireniniai indeliai. Skystiems, konservuotiems maisto produktams naudojama buteliai stiklainiai. Ši pakavimo priemonė labai populiari. Maistui pakuoti naudojamos lipniosios, polipropileno pakavimo juostos.

Ar girdėjote apie Tuppperware indus? Tai puiki vienkartinių pakuočių alternatyva. Gaminiai pakuojami ne į popierines dėžutes, o į ekologiškus plastiko maišelius, kurie per porą metų suyra veikiami gamtinių sąlygų. Taip mažiau teršiama gamta.

Įdomu tai,
  • Mėsos konservai laikomi 0-2 °C temperatūroje. Vartoti tinka 2 metus.
  • Apskaičiuota, kad apie 16% prekės kainos tenka pakuotei, kuri išmetama.
  • Poliamidiniai penkiasluoksniai apvalkalai virtų dešrų vartojimo laiką, nenaudojant konservantų prailgina net iki pusės metų.
  • Maisto produktus, pusgaminius, įpakuotus aliuminio folijos indeliuose. Galima kepti kaip ir skardose.
  • Virtos dešros, dešrelės laikomos 0-15°C temperatūroje. Atidarius pakuotę jas reikia suvalgyti per 8 valandas,
  • Šaltai rūkytos dešros laikomos 0-15°C. Atidarius pakuotę jas reikia suvalgyti per 24 valandas, nelaukus vartojimo termino pabaigos.
  • Šaltai rūkyta lašišų filė laikoma nuo -8°C iki +4°C temperatūroje.
  • Apskaičiuota, kad apie 16% prekės kainos tenka pakuotei, kuri išmetama.
Daug perkame, vartojame, daug išmetame. Tai kur dingta maisto produktų pakuotės? Kai kuriuos perdirbamos, panaudojamos antrąkart, kai kurios nukeliauja į sąvartynus. Todėl  labai svarbu rūšiuoti buitines atliekas. Prie daugelio namų stovi atskyri konteineriai plastikui, popieriui, stiklui. Tačiau dar ne visi išmokome jais pasinaudoti ir teisingai rūšiuoti, neįmetant į tam skirtą konteinerį atliekų iš kitokios medžiagos. Vartotojai dar labai neatsakingai elgiasi su pakuotėmis. Miestus supa ištisi šiukšlių sąvartynai. Pasidairykime po pakrantes, miškus. Kiek ten mėtosi plastikinių pakuočių, maišelių, stiklinių butelių ir kitų pakuočių! Dažnai nepagalvojame, kad taip užteršiame gamtą, nesirūpiname ekologija. Žemė kaip tiksinti bomba, priversta įvairiausio šlamšto, kuris metų metais irsta. Metalo ir plastiko atliekoms gamtoje suirti prireikia iki 500 metų. O stiklas suyra tik per 900 metų.

Išsiaiškinome, kad be maisto produktų pakuočių jau neapsieitume. Tad skirkime laiko jų rūšiavimui. Manau, kad reikia žmones šviesti ir mokyti atsakingai vartoti ir saugoti gamtą, tuo pačiu tausoti savo sveikatą. Daug kas priklauso nuo mūsų, daug ką mes galime pakeisti į gerą pusę, o ne priešingai.


Atgal 0

Rašyti komentarą