Straipsniai

2013 06 13

Kavos kaina atperka jos kainą (Sandra Gaučytė)

Sandra Gaučytė (Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija)

Kas gali būti geriau, kaip išgerti puodelį skanios ir aromatingos kavos? Mūsų laikais šis nuostabus gėrimas tapo labai populiarus ir tas populiarumas užtarnautas. Kavos vertintojai mėgaujasi nepakartojamu jos skoniu ir aromatu. Egzistuoja didelis kiekis kavos rūšių, o jos ruošimo būdų dar daugiau. Kiekvienas gali pasirinkti tokią kavos rūšį, kuri jam labiausiai patinka. Kava labai naudinga žmogaus organizmui. Ji turi gydomųjų savybių, apsaugo nuo kai kurių susirgimų, sumažina vėžinių susirgimų,  diabeto riziką, ir daugelį kitų dalykų.

Šiuo metu specializuotų parduotuvių, prekiaujančių kava asortimente gali aptikti marias įvairiausių rūšių kavos. Viso pasaulio kavamanams siūloma ne tik klasikinės, dažniausiai paplitusios rūšys, įsigyti kurių gali kiekvienas, bet ir išskirtinės, unikalios, kaina kurių bus prieinama tik turtingiems žmonėms. Suprantama, tokią kavą dažnai gerti gali sau leisti ne visi, bet ir šitos rūšys to vertos. Pavyzdžiui, kava „Kopi Luvak" labai reta. Mes Lietuvoje tokios rūšies net negirdėjome. Mūsų  prekyboje taip pat jos nepamatysime. Tai dėl tos priežasties, kad ji yra pati brangiausia, pati elitiškiausia kava pasaulyje. Jos svaro kaina 600 dolerių (vidutinė kilogramo kaina 1320 amerikietiškų dolerių).Sužinojus, kas tai per kava, daugeliui pasirodys keistai pernelyg didelė jos kaina. Ši kava- tai produktas, išėjęs iš cibetkakių rūšies plėšriųjų žvėrelių virškinamojo trakto.

Žodis Luvak kavos pavadinime reiškia pavadimą mažo žvėrelio, gyvanančio Azijos palmėse. Kava, kurios geiausiais vaisiais minta plėšrūnai, auga Sumatros ir Javos salose. Minkštimas, esantis kavos pupelėse, greitai suvirškinamas žvėrelio skrandyje. Svarbu tai, kad skrandžio sulčių sudėtyje yra cibetinas, pasižymintis ypatingomis savybėmis. Cibetkakiai perdirba ir pašalina kavos pupeles, o žmonės renka jų fekalijas, išima iš ten pupeles  ir džiovina saulėje. Kava „Kopi Luvak"- sezoniška prekė. Šis „derlius" renkamas vieną kartą metuose ir tai tik tris mėnesius. Todėl ir kavos atsargos yra labai ribotos. Didžiausia šios prekės dalis eksportuojama. Kava keliauja į Japoniją, Didžiąją Britaniją ir Honkongą. Kavos „Kopi Luvak" skonis išskiria medaus ir sviesto atspalvį. Skonis jos subalansuotas, su švelniu kartumu. O malonus ir tvarus gėrimo priekonis vertinamas viso pasaulio gurmanų.

Įdomu tai:

Kad ruošiant bet kokią kavą, labai svarbi vandens kokybė. Specialistai tvirtina, kad ruošti gerausiai iš švelniai kieto vandens. Įdedant žiupsnelį druskos, pagerinamas kavos skonis, nes kai kurie mineralai sustiprina kavos aromatą.

Kalifornijos universiteto tyrimų duomenimis, garų, kylančių nuo karštos kavos sudėtyje yra antiodiksantai, kiekiu prilygstantys trims apelsinams.

Sakoma, kad pats pirmas žmogus, kuris pradėjo į kavą dėti cukraus, buvo Prancūzijos karalius Luji XIV.
Įdomus tas faktas, kad 1657 metais Didžiojoje Britanijoje kava reklamuojama kaip vaistas nuo skorbuto ir podagros.O XVI amžiuje Anglijoje kaip vaistas  ji sulaukė didelių suklestėjimo.Daugelio ligų atveju mikstūrą iš kavos, medaus ir sviesto duodavo kaip sušilimo priemonę.

Įdomu tai, kad kavos maišai dažniausiai siuvami iš kanapių. Pilnai prikrauti kava sveria 70 kilogramų. Tam, kad būtų pilnas maišas, reikia prikrauti 600000 kavos pupelių.

Gėlės, iš kurių atsiranda kavos pupelės, ant medžių žydi labai trumpai. Jų kvapas skleidžia jazmino-apelsino aromatą ir duoda spanguolių dydžio vaisius. Kad medis duotų vaisių, jam reikia augti penkerius metus.
Pirmąkart Europoje apie kavą prakalbo kaip apie „arabų vyną".

Įdomu tai, kad trylika metų vykę tyrimai Suomijoje pateikė 26 tūkstančių užkietėjusių vyrų rūkorių sveikatos būklės rezultatus. Kiekvieno iš  tų vyrų, kuris per dieną išgerdavo šešis ir daugiau puodelių kavos, širdies ligų ir infarkto rizika sumažėdavo iki 23%. O tų žmonių, kurie išgerdavo po vieną-du puodelius, rizika sumažėdavo iki 21%., įskaitant ir amžių, ir vyrų sveikatos būklę. Dideliu kiekiu vartojama kava ir arbata dėl savo fenomenalių savybių palankiai veikia žmogaus organizmą. Jos gali taip pat blokuoti uždegiminius procesus, susijusius su rūkimu.


Atgal 0

Rašyti komentarą