Straipsniai

2013 06 13

Ekologiška mada apsigyvenusi mano galvoje (Dovilė Stanulytė)

Dovilė Stanulytė (Varėnos raj. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija, vadovė Asta Tarailienė)

Sveika mityba turėtų būti pagrindinis rodiklis kiekvieno žmogaus gyvenime ne vien dėl gražios išvaizdos, bet taip pat dėl sveiko vidaus. Norėdama daugiau sužinoti apie ekologiškus produktus, jų poreikį kaimo vietovėje, pakalbinau mūsų miestelio UAB „Palink" „IKI cento" parduotuvės vadovę  Almą Viniarskienę.

- Laba diena, ponia Alma,  trumpai prisistatykite.

- Laba diena, aš esu Alma Viniarskienė, UAB „Palink" „IKI cento" parduotuvės vadovė. Esu ištekėjusi, auginu du sūnus. Mano gyvenimo būdas toks pat, kaip ir kiekvieno vidutines pajamas gaunančio Lietuvos piliečio. Dirbu ir gyvenu nedideliame miestelyje - Merkinėje.

- Kadangi domiuosi ekologiškų produktų poreikiu kaimo vietovėse, gal galėtumėte atsakyti, ar kaimo žmogus, atėjęs į parduotuvę, atkreipia dėmesį į produkto kokybę?


- Tikrai ne visi kaime gyvenantys žmonės žino, kas tai yra ekologiški produktai. Nors kuo toliau, tuo daugiau žmonės domisi maisto produktų kokybe ir jų galiojimo data, o kartu ir kokybe.

- Kokią reikšmę vartotojui teikia graži, patogi, patraukli pakuotė?

- Graži ir patraukli pakuotė reiškia labai daug. Tikrai, ir man, kaip pirkėjai, pirmiausiai „krenta į akį" pakuotė, kaina, o tik vėliau kokybė.

- Ar pirkėjai labiau renkasi prekes, kurias yra matę reklamoje? Kaip manote, kodėl?

- Pirkėjai renkasi tas prekes, kurios dalyvauja akcijose ir vaizduojamos brošiūrose. Prieš  eidami į parduotuvę žmonės išanalizuoja brošiūras, o paskui ieško pasirinktos prekės.

- Kokie maisto produktai populiariausi tarp skirtingo amžiaus žmonių: vaikų, paauglių, suaugusiųjų?

- Dažniausiai perkamos prekės vaikų ir paauglių tarpe - energetiniai gėrimai, traškučiai, ledai, o suaugusieji perka labai įvairias prekes - sunku ką nors išskirti..

- Ekologiški produktai yra kur kas brangesni, nei kiti produktai. Mitas tai ar tikrovė?

- Nepasakyčiau, kad jų kaina daug didesnė. Bent pas mus ekologiški jogurtai ne daug kuo skiriasi nuo paprastų jogurtų.

- Ką manote apie lietuviškus produktus?


- Manau, kad lietuviški produktai yra pakankamai kokybiški. Jeigu reikėtų rinktis pigesnę lenkišką arba šiek tiek brangesnę lietuvišką prekę, aš nedvejodama pasirinkčiau mūsų šalyje užaugintą ar pagamintą produktą.

- Ar visuomet lietuvišką produktą galima vadinti ekologišku?

- Tikrai ne visuomet, kadangi lietuviškų prekių sudėtyje taip pat galima rasti įvairių priedų, bet, pamačius kainą, galima nuspėti kokybę.

- Kokius maisto produktus renkatės Jūs - importuotus ar lietuviškus? Kodėl?

- Aš dažniausiai stengiuosi rinktis tik lietuviškas prekes. Pasitaiko, kad nusiperku importuotą prekę, bet labai retai.

- Gal žinote kaip atskirti obuolį, kurio augimui buvo naudojami chemikalai nuo to, kuris augo be chemikalų?


- Atskirti tikrai labai lengva. Obuolys, kuris importuotas iš kitos šalies ir jam išauginti buvo naudojami chemikalai, būna labai didelis ir gražus, o lietuviškas gražia išvaizda nepasižymi.

- Kaip manote, kodėl ekologiškas maistas nėra populiarus?

- Manau, kad žmonės turi per mažai informacijos apie ekologišką maistą ir produktų kokybę, taip pat per mažai uždirba, kad galėtų rinktis ekologišką maistą.

- Na ir paskutinis klausimas. Ko Lietuvai, Jūsų nuomone, trūksta, kad galėtumėme save vadinti ekologiška valstybe?

- Mano nuomone, kad taptumėme ekologiška valstybe, reikia neleisti importuoti produktų iš kitų šalių. Kuo daugiau lietuvių dirbtų ekologiškuose ūkiuose, tuo daugiau natūralaus maisto užsiaugintumėme. Aišku, ir žmonių pajamos turėtų būti didesnės, kad kiekvienas galėtų nusipirkti ekologiškų produktų.

Na, o mano, dešimtokės, nuomone, kiekvieno galvoje turėtų kirbėti mintis apie sveiką gyvenimą. Juk visi norime ne tik atrodyti nepriekaištingai, bet ir išvengti sveikatos problemų. Vartodami ekologišką produktą, tuo pačiu mes rūpinsimės ir gamta, kuri neatsiejama nuo sveiko gyvenimo būdo. Neatsukime nugaros ekologijai. Juk mes rūpime patys sau?..

Atgal 0

Rašyti komentarą

Komentarai