Recenzijos

2013 06 21

Žurnalistinių tyrimų konkurso „Būk pilietiškas. Vartok atsakingai“ darbų recenzija (Tautvydas Padgurskas)

2013-06-18, Tautvydas Padgurskas - žurnalistas, portalo verslosavaitė.lt vyr.redaktorius.

Kalbant bendrai apie visus darbus, šaunu, kad jaunimui rūpi ekologiškų produktų temos, finansų planavimas, ir tai nėra vien sausas informacijos rinkimas ir pateikimas, tačiau jaunieji žurnalistai sugeba šias temas analitiškai ir profesionaliai išanalizuoti bei pateikti skaitytojui naujų dalykų. Iš pateiktų darbų galima susidaryti nuomonę, kad auga puiki žurnalistų karta, sugebanti pažvelgti į viską naujai, nebijanti eksperimentuoti ir pateikti naujų faktų, kurie sukelia skaitytojui įvairių jausmų, tarp jų ir norą pakeisti save ir pasaulį.

Ieškant trūkumų, labiausiai trūksta išradingumo darbų pavadinimams. Tačiau verta atkreipti ypatingą dėmesį keletą darbų, kurių pavadinimai sudarė didelę dalį darbo sėkmės, taip pat paliko didesnį įspūdį atmintyje. Tad tam jaunieji kūrėjai turėtų skirti daugiau dėmesio ir nepamiršti, kad pavadinime slypi didelė dalis darbo sėkmės. Kartais tyrimo, straipsnio, video reportažo pavadinimas ir sudomina, tačiau tai pasirodo tik iliuzija, nes apie jį pamiršta pats autorius ir pastangos išlaikyti skaitytojo susidomėjimą subliūkšta.

Apibendrinant darbus, išskirti galėčiau kelis, kurie patraukė dėmesį ir verti aukščiausių įvertinimų. Aukštais balais vertinčiau Kėdainių rajono savivaldybės Akademijos gimnazijos moksleivių video reportažus, kuriuose išsamiai ir originaliai analizuojamos pasirinktos temos, pateikiamos įdomios išvados.

Išskirčiau reportažą pavadinimu „Nesuvartotas maistas" (Paulius Ramanauskas, Simonas Žilinskas,
Skirmantas Diliautas, Mantas Kulnickas), kurį mielai pažiūrėčiau ir dar kartą ir tai padaryti rekomenduočiau draugams. Tikrai profesionalus video reportažas, kuriame žiūrovas įdomiai supažindinamas su nesuvartojamo maisto problema. Pateikiama daug faktų, kurie leidžia susidaryti vaizdą apie problemą, o vėliau pateikiama ir priežasčių, kodėl šiuo metu yra susidariusi tokia situacija. Reportažo kūrėjus pagirti galima už išsamumą, už puikų tyrimo rezultatų pristatymą, gerą dikciją ir patarimus kaip šią problemą spręsti. Reportažas yra įdomus ne tik turiniu, problemos aktualumu, tačiau ir jame rodomais vaizdais.

Sugrįžtant prie darbų pavadinimų temos norėčiau išskirti Varėnos raj. Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos moksleivės Redos Zinkevičiūtės straipsnį „Ar ekologijos daigelis išvys ir Lietuvos padangę?", kuriam toks pavadinimas pasirinktas ne veltui, o straipsnio pabaigoje puikiai susietas su pasirinkta tema. Autorė aptaria ekologiškų produktų temą ir ieško atsakymų, kodėl šie produktai dar nėra ypač populiarūs. Pasirinktas apklausos metodas puikiai atsako į klausimus ir leidžia iškelti probleminius klausimus. Nors ir nesiremiama kitais šaltiniais, tačiau tema puikiai gvildenama ir į straipsnio pavadinime esantį klausimą, galima sakyti, randamas atsakymas.

Taip pat vertas dėmesio Vytauto Didžiojo universiteto studentės Ievos Drungilaitės straipsnių ciklas. Abi jaunosios žurnalistės pasirinktos temos - aktualios ir įdomios. Straipsnyje apie maisto reklamos poveikį („Maisto reklamos poveikis: nuo vaiko iki suaugusiojo") informacijos pasirinkta tema apstu, o kalbinami pašnekovai pateikia įdomių faktų, naujos skaitytojui informacijos, ko dažnai jis ir tikisi iš straipsnio. Ypač teigiamai vertinčiau autorės konkretumą, kad straipsnyje yra daugybė pavyzdžių, kurie galbūt skaitytojui net ir yra puikiai žinomi, tad pateikiami faktai apie reklamas pasidaro aiškesni. Straipsnis apie reklamą, nukreiptą į vaikus („Vaikai - reklamos įkaitai") - informatyvus ir aktualus. Patinka tai, kad autorė ieško pliusų ir minusų, lygina reklamas ir komentuoja. Skaitytojas tiesiog įtraukiamas ir pateikiamų faktų vis negana. Tekstuose naudojami šaltiniai, tačiau pasigedau konkrečių pažymėtų faktų, kuri informacija yra būtent iš jų. Nepaisant to puikus tyrimas ir puikūs temos išieškojimai.

Ypač išsamiai su pasirinkta tema supažindina VDU radijo, laidos ,,Beveik studentai" vedėjai Indrė Kaminckaitė, Greta Kočinaitė, Romualdas Nenortas radijo laidoje ,,Žvilgsnis į studento kišenę". Pragyvenimas, kai joje švilpia vėjai". Pavadinimas puikiai išpildytas, pasirinkta įdomi tema, kuri labai gerai ir įdomiai išanalizuota. Interviu atlikėja temai nagrinėti nesiremia vien dirbančio studento pasakojimu, tačiau remiasi ir atlikta apklausa, kas sustiprina temos nagrinėjimą ir iškelia daug klausimų, į kuriuos atsako pašnekovas. Svarbu tai, kad paliečiama ir pinigų planavimo tema, kas kalbant apie studento piniginę yra aktualu.

Taip pat negalėčiau nepaminėti tyrimų, kuriems atlikti jaunieji žurnalistai įdėjo daug pastangų. Pasirinktos temos labai įdomios, naujos ir vertos net profesionalios žiniasklaidos atstovų dėmesio. Tai Ąžuolo Aukštuolio „Prieskoninių augalų įtaka majonezo kokybei" (Kauno moksleivių aplinkotyros centras, Sveikos gyvensenos būrelis), Aurėjos Bačinskaitės (Kauno moksleivių aplinkotyros centras) „Vietinės kilmės maisto produktų vartojimas" ir Jurgitos Markūnaitės (Utenos „Saulės" gimnazijos laikraštis „Langas") „Ekologija prieš vartotojišką visuomenę". Ą. Aukštuolis viską aprašo profesionaliai, kelia klausimus ir pats į juos pagrįstai atsako. Galbūt šiam darbui ir trūksta išsamumo, trūksta žurnalistinio smalsumo, tačiau netrūksta pagrįstumo, nes viskas aprašyta nuosekliai, aiškiai pristatomi darbo tikslai, išvadose papasakojama ko buvo pasiekta.

A. Bačinskaitė pristato aktualią ir naują temą, kuriai išnagrinėti ir pristatyti pasirenka tinkamas priemones. Pagirtina, kad nesiremiama vien sausa statistika, o tyrimo metu surinkta informacija yra naudinga tolimesniems tyrinėjimams. Autorė ne tik pati prisideda prie viso gamybos proceso, tačiau ir pati renka informaciją, analizuoja ir pateikia išvadas. Skaitytojas puikiai supažindintas su tema ir nuosekliu pasakojimu viskas išpildyta.

J. Markūnaitė labai puikiai pristato temą - tiek įvadu, tiek tolimesniu atsakymų ieškojimu ir juos radus pristatymu. Autorė nesiremia nuomonėmis, neatlieka tyrimo, ji tiria pati. Analizuojama tema yra plati, o straipsnio autorė būtent ir paliečia kelias jos sritis, ne tik maistą, tačiau ir kosmetiką. Žvelgiama ne tik į įprastą ekologiškų produktų aptarimą, tačiau pažvelgiama ir iš kitos pusės, ar visuomenei to reikia ir kaip ji tai priima. Darbas vertas aukšto įvertinimo.

Išskirčiau ir video reportažą „Zapyškio žinios" (Vesta Brazauskaitė, Sandra Adomaitytė, Viktorija Lavinskaitė, Rugilė Marcinkevičiūtė, Silvija Ruzgytė Zapyškio pagrindinė mokykla). Teigiamai vertinčiau atliktą tyrimą, kuriame buvo apklausti šeštokai ir devintokai. Video reportaže vaizdžiai pateikiami tyrimo rezultatai, pristatomi ir tuo pat metu iškeliama aktualių klausimų. Taip pat teigiamai vertinčiau ir tai, kad reportaže neapsiribojama vien tyrimu, statistika, tačiau ir pakalbinama visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, jai užduodami aktualūs klausimai. Nors reportaže yra gramatikos klaidų, netikslumų, tačiau tai galėtų kompensuoti nemažas jaunųjų žurnalisčių užsibrėžtas tikslas - video reportaže perteikti kuo daugiau informacijos, ją analizuoti.

Vertas dėmesio ir žurnalistinis tyrimas „Ar matai, kad atėjo laikas revoliucijai šaldytuve?" (Simona Šmigelskytė, Gita Noreikaitė, Kauno Martyno Mažvydo pagrindinė mokykla). Tai puikus, išsamus tyrimas, kurį rekomenduočiau pažiūrėti tiek jaunesniems, tiek vyresniems. Autoriai kaip tikri žurnalistai profesionalai atlieka išsamų tyrimą, kuriame aštrios žurnalistikos, ir vaizdelių, verčiančių nusišypsoti. Puikiai su savo vaidmeniu susitvarko charizmatiška šio siužeto žurnalistė, kuri sugeba užduoti intriguojančius klausimus pašnekovams ir puikiai užbaigti reportažą išvadomis.

Kėdainių rajono savivaldybės Akademijos gimnazijos reportažo „Atsakingas finansų tvarkymas" (Rokas Balandis, Linas Ramanauskas, Sandra Šniraitė, Aurelija Vepštaitė) laidos formatas nors ir yra pasiskolintas iš visiems puikiai žinomos laidos „Klausimėlis", tačiau jaunuosius žurnalistus galima pasveikinti pasirinkus tinkamą priemonę supažindinti žiūrovą su finansais, jų tvarkymu, terminais. Reportažo metu užduodami klausimai priverčia susimąstyti laidos žiūrovus, taip pat parodo mokyklos bendruomenės žinias pasirinkta tema. Visą nežinią išsklaido finansų ekspertas, pateikiantis teisingus atsakymus į klausimus. Norėtųsi svaresnių išvadų laidos pabaigoje, tačiau nepaisant to buvo įdomu žiūrėti.

Kiti darbai, kuriems skirčiau mažesnį įvertinimą, tačiau pagirčiau už įdėtą darbą ir palinkėčiau sėkmės tobulėjant.

Vytautas Navikas (Vilniaus Universitetas), „Agrarinė žūtis": Nuotraukos puikiai atitinka autoriaus pasirinktą temą, kurią tinkamai apibūdina pristatymas. Pasigesčiau konkretesnių prierašų prie nuotraukų, kurie galėtų dar labiau sustiprinti pasirinktos temos aktualumą. Nepaisant to autorius puikiai išpildo temą, ne tik pats susipažįsta su ūkio palikimu, tačiau tai ir puikiai perteikia paties darytomis fotografijomis.

Justas Pleskys, Evaldas Snukiškis, Laura Šimkevičiūtė (Klaipėdos ,,Varpo" gimnazijos jaunųjų žurnalistų būrelis). Išmetamas maistas - vartotojo papročių ir įpročių charakteristika: Tyrimas atliktas puikiai ir yra informatyvus, taip pat puiki ir rezultatų analizė. Vaizdinė medžiaga labai gerai papildo straipsnį, sudaro vaizdą ir padeda įsisavinti tyrimo rezultatus. Autoriai profesionaliai supažindina skaitytoją su ne viena amžiaus grupe ir jų požiūriu į šią problemą, įpročius. Puiku.

Simona Bakanauskaitė (Merkinės V. Krėvės gimnazija), „Septyngalvis reklamos slibinas prieš mažąjį riterį": Autorė argumentuotai pasakoja apie reklamos neigiamą poveikį. Pagirtina, kad straipsnio autorė naudoja daug epitetų, palyginimų, kurie itin praturtina tekstą suteikia stiprumo bei išliekamosios vertės, nes dauguma jų, galima pastebėti, yra sukurti pačios autorės. Tai, kad atkreipiamas dėmesys į reklamos poveikį įvairioms amžiaus grupėms galima vertinti kaip straipsnio kokybiškumą, o svaru yra ir tai, kad surandama ir teigiamų reklamos panaudojimo atvejų. Viskas puiku, ypač pavadinimas ir jo išpildymas.

Karolina Patapovaitė, Kristina Šateikaitė, Brigita Dragūnaitė (Kupiškio r. Subačiaus gimnazija
Jaunųjų žurnalistų būrelis), ,,Vaikas - reklamos pinklėse": Tyrimui atlikti pasirinkta aktuali tema, kuri reikalauja išsamaus tyrimo bei teisingų išvadų. Autorės ne tik parenka tikslius klausimus temai aptarti, tačiau ir tiksliai surašo tyrimo išvadas, iš kurių galima susidaryti svarias išvadas apie reklamos jaunajai auditorijai poveikį. Teigiamai vertinčiau ir naudojamus epitetus ir palyginimus norint išreikšti tam tikrus tyrimo rezultatus, samprotaujant. Tai suteikia tekstui unikalumo, stiprumo, dar labiau sudomina skaitytoją.

Kornelija Kuodytė (Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija), „Reklama, gatvė ir aš. Kaip sutarsime?": Šį video reportažą būtų galima pavadinti video blog‘u. Labiausiai nustebino tai, kad autorė į reklamą pažvelgė iš gerosios, teigiamos pusės - kitaip nei buvo galima tikėtis. Pažymimi reklamos pliusai ir, kas įdomu, anot autorės, reklama puošia miestą ir padeda gyventi. Kitoks požiūris sukelia nemažai diskusijų, įdomu.

Rūta Viskantaitė (Alytaus jaunimo centro Jaunųjų žurnalistų kursai). Dalia Paplauskienė: „Vargas išmoko visko": Tikrai puikiai atliktas interviu, kuriame skaitytojui pateikiama įdomių patarimų, o skaityti visą interviu tikrai įdomu. Autorė turi gerų klausimų pašnekovei, o jie atrodo aktualūs ir įdomūs. Pasirinkta įdomi pašnekovė interviu praturtina įvairiais patarimais, jausmais ir net kvapais, tad autorę teigiamai galima vertinti ir dėl sugebėjimo perteikti tokius kartais sunkiai žodžiais apibūdinamus jausmus.

Kiti įdomūs darbai, tačiau į prizines vietas nepretenduojantys.

Dovilė Stanulytė (Varėnos raj. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija), „Ekologiška mada apsigyvenusi mano galvoje": Interviu prilygsta profesionalaus žurnalisto atlikto interviu lygį. Autorė pašnekovei užduoda įdomius ir aktualius klausimus, kurie, atrodo, tikrai yra autorės galvoje kaip kad ir rašoma straipsnio pavadinime. Džiugina tai, kad pašnekovei užduodami klausimai įvairūs, galima susipažinti su pačiu žmogumi, kas leidžia vėliau patikėti atsakymų pagrįstumu. Straipsnyje galima rasti naujų dalykų, kad yra tikrai pagirtina.

Dominykas Aryševas (Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro Lyderystės būrelis), „Mozzarella sūrio mylios Lietuvos link": Autorius supažindina skaitytoją su mozzarella sūrio kilme, gamybos procesu. Teigiamai vertinti galima tai, kad autorius skatina skaitytoją tausoti aplinką ir pasigaminti šį sūrį pačiam. Nuoseklus pasakojimas leidžia susidaryti nuomonę, kad tai nėra sudėtinga, tad autoriaus tikslas pasiektas. Išvados stiprios.

Laura Bilinskaitė (Alytaus Putinų gimnazija), straipsnis „Ekologiškam maistui degame žalią šviesą!": Straipsnio autorė nuoširdžiai ir gan objektyviai supažindina skaitytoją su ekologiškų maisto produktų vartojimo tema, apžvelgia šio maisto vartojimo privalumus ir trūkumus. Nors ir nėra atliekama labai išsamių analizių, nesiremiama skirtingomis nuomonėmis iš šalies, ko, mano vertinimu, labiausiai ir trūksta, tačiau skaitytojas lieka informuotas šia tema išsamiai. Apžvelgiami ir pliusai, ir minusai, tačiau kalbant apie straipsnį galima remtis pačios autorės žodžiais „minusus dažnai kompensuoja pliusai", tad galima sakyti, kad tema apžvelgta maksimaliai tiksliai turint minimaliai informacijos. Asmeninė nuomonė - skaityti malonu, paprasta ir norisi tęsinio.

Evelina Šiaučiūnaitė, Indrė Matulaitytė (Kauno šv. Pranciškaus mokykla Jaunųjų žurnalistų klubas), „Ar įmanoma užsiauginti ekologiškų daržovių mieste?" Straipsnis parašytas profesionaliai, autoriai kelia daug klausimų, tuo „užsidirbdami" skaitytojo dėmesį ir užsibrėždami sau tikslus rasti atsakymus. Šis straipsnis - tai puiki priemonė supažindinti jaunuosius skaitytojus su ekologija, ekologiškais maisto produktai, jų auginimo subtilybėmis. Tema gera, pasirinktos jos išpildymo priemonės tinkamos, straipsniui kokybės suteikia vaizdinė medžiaga. Pavadinimas intriguojantis.

Džineta Ovčinikovaitė (Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla), „Aš už lietuvišką, sveiką maistą. O tu?", „Penkiolikmeti, kas geriau- bulvių traškučiai, vištiena ar vaisiai?": Straipsnių autorė abiejuose tekstuose aiškiai dėsto mintis, nors ir kai kur yra per daug subjektyvumo. Užduodama daug klausimų, nemažai analizės. Autorė sugeba išlaikyti įdomumą iki straipsnių pabaigos, kurioje pateikia išvadas ir priverčia skaitytoją susimąstyti. Pasirinktos temos aktualios, ypač jaunimui, tad galima sakyti, kad išsamesnis tyrimas ir jo rezultatai sulauktų ir profesionalios žiniasklaidos dėmesio.

Darbai, kurių autoriams dar reiktų pasitempti:

Ignas Ilinčius (Kauno Veršvų vidurinė mokykla), „Ar mes vartojame saikingai?: Straipsnio autorius užduoda daug klausimų, į kuriuos atsakymų straipsnyje nesuranda ir nepateikia. Tačiau galbūt to ir siekiama, patraukti skaitytojo dėmesį ir susimąstyti, paieškoti savyje atsakymų į pateiktus klausimus. Straipsnyje pateikiami pavyzdžiai aiškiai suprantami ir įdomūs, tad galima teigti, kad autorius juos parinko taikliai. Tema aktuali ir plati, o straipsnis atkreipia dėmesį į jos aktualumą.

Viktorija Lazauskaitė, Akvilė  Zaveckaitė, Justė Zinkevičiūtė (Vilkaviškio S. Nėries pagrindinė mokykla). Ekologiški produktai parduotuvėje ,,Rinkis Eko": Tyrimo autorės ieško ekologiškų produktų vartojimo privalumų ir trūkumų. Teigiamai galima vertinti visus šiam tyrimui atlikti iškeltus klausimus, kurie nagrinėjami nuosekliai. Skaitytojui perteikiama aktualios ir naujos žinios, įspūdžiai iš aplankytos ekologiškų produktų parduotuvės. Vaizdinė medžiaga aiški, įdomi ir informatyvi. Pasigesti galima tik kelių pasirinktų parduotuvės prekių pristatymo, kas straipsniui suteiktų konkretumo.

Arūnė Jokubauskaitė (Kauno moksleivių techninės kūrybos centras Jaunųjų žurnalistų studija), interviu „Maisto banko" pagrindinė misija - kovoti su maisto švaistymu": Pasirinkta straipsnio tema nėra plačiai išnagrinėta. Autorės kalbinama pašnekovė atsako į daugumą klausimų, tačiau jie nėra probleminiai, kai kurie iš jų bendro pobūdžio. Tam, kad temos išnagrinėjimas būtų išsamesnis, būtų buvę gerai straipsnį papildyti ir apklausa ar minimaliu tyrimu.

Ala Rakeckaja (Šalčininkų r. Jašiūnų pagrindinė mokykla), „Vietinės kilmės maisto produktų vartojimas": Straipsnio autorės atliktas tyrimas įdomus ir įtraukiantis, skaitytojas sudominamas ir laukiama intriguojančių jo rezultatų. Tačiau gaila, kad straipsnyje nėra galutinai už ko nors „užsikabinama" ir atsakymų į klausimus tenka ieškoti pačiam skaitytojui. Straipsnio pavadinimas nesudominantis, nes nepasako nieko naujo, be to ir pačiame straipsnyje beveik nieko nėra susijusio su straipsnio pavadinimu. Pliusas - autorės „prisilietimas" prie temos iš arti.

Božičko Radoslav, Jankauskas Rokas, Jurgelevičius Augustas, Kumparskas Vilius, Matvejevaitė Jovita, Murauskaitė Greta, Ugianskaitė Monika, Ustilo Erikas, Vinogradovas Donatas (Trakų r. Rūdiškių gimnazijos Jaunųjų žurnalistų būrelis). Filmas „Neatitikimai": Video reportaže daug dėmesio skiriama atkreipti dėmesį į tai, kiek daug maisto moksleiviai valgykloje papietavę atneša išmesti. Klausant pamokomų istorijų galima lengviau atkreipti dėmesį į šią problemą, tačiau gaila, kad reportažo autoriai neieško būdų kaip šią problemą įspręsti ar kokios yra jos priežastys. Kaip jie patys mini, tiesiog atkreipia dėmesį į tai.

Giedrius Jankauskas, Robertas Viržintas, Ignotas Gabrielaitis,  Andrius Lisikas (Joniškio žemės ūkio mokykla), „Popierinės maisto pakuotės": Tyrimo autoriai nagrinėja įdomią temą, susipažįsta su gaminių pakuočių medžiagomis ir ištiria kokių yra daugiausiai. Labiausiai intriguoja darbo pabaiga, nes pristatant statistiką kyla klausimas ko šiuo tyrimu siekiama ir kokie išvis galimi jo rezultatai ir išvados. Tačiau autoriai puikiai išsisuka ir susidariusios situacijos ir sudeda taškus ant „i". Pabaiga ir gelbsti tyrimą ir jo aprašą, nors pasvarstymai ir nėra ypač profesionalūs ir svarūs.

Armantė Samulionytė (Šiaulių „Romuvos" gimnazija), „Kredito istorija ir jos reikšmė vartotojų finansiniam gyvenimui": Gaila, kad straipsnio autorė rengdama tekstą daugiau rėmėsi nurodytuose šaltiniuose rasta informacija, nei kad pati ieškojo kažko naujo. Tekste nėra keliama problemų, klausimų, tačiau autorė puikiai supranta apie ką kalba. Žvelgiant iš profesionalumo pusės - viskas tikrai labai puiku, skaitytojas apie kredito istoriją gali sužinoti nemažai. Tačiau žvelgiant iš žurnalistinės pusės tekste trūksta analizės, objektyvumo, ryšio su skaitytoju.

Žilvinas Sinkevičius, Žygimantas Kalendauskas, Domantas Bernatavičius (Alytaus jaunimo centro TV montavimo studija), TV reportažas „Treniruoklis": Įdomus video reportažas, kuriame kūrėjai puikiai parodo, kaip pirkėjai dažnai tampa „reklamos aukomis". Galbūt šiam reportažui būtų galima parinkti ir kitokį pavadinimą, nes šis ne visiškai atitinka šio reportažo esmę, pagrindinę mintį.

Magdalena Protaitė (Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmai Jaunųjų žurnalistų studija), 5.1.9 Reklamos poveikis maisto vartotojui. „Reklamos vieta lėkštėje": Atlikto tyrimo tema tikrai labai aktuali, verta diskusijų, o galbūt ir gilesnių nagrinėjimų. Gaila, kad nors autorė tyrime ir surinko įvairios informacijos diskusijoms šia tema, tačiau skaitytojas susipažinęs su tekstu jokių išvadų nesulaukė, tik asmeninės autorės nuomonės. Tačiau galbūt tai yra pradžia į tolimesnes diskusijas, ieškojimus sprendimų ar siūlymų. Tekste pasigedau straipsnio pavadinimo ryšio su tekstu, taip pat norėtųsi stipresnių išvadų.

Augustas Kišonas, Mantas Babenskas, Nedas Snarskis, Dominyka Kizerskytė (Kėdainių rajono savivaldybės Akademijos gimnazija), „Kišenpinigiai": Mano akimis, didžiausias šio reportažo minusas - paini grafika, kurią pamačius tampa neaišku kokio reportažo galima tikėtis. Galbūt kam kitam tai ir nebūtų minusas, gal kaip tik sudomintų intriguojanti pradžia. Tačiau tema nauja, o jai išnagrinėti reiktų galbūt išsamesnio tyrimo, bent jau norėtųsi jaunimo, vyresniųjų nuomonių šia tema.
Atgal 0

Rašyti komentarą