Naujienos

2014 03 05

Vartotojų teisių savaitėje – dėmesys mobiliojo ryšio vartotojų teisėms

„Mobilusis ryšys: apginkime savo teises!" - toks šūkis pasirinktas 2014 m. kovo 10 d. prasidėsiančiai Vartotojų teisių savaitei, kurią organizuoja Lietuvos vartotojų institutas. Atsižvelgiant į Pasaulinės vartotojų teisių dienos temą šiemet įvairiose Lietuvos mokyklose vykstančiuose renginiuose dėmesys bus skiriamas mobiliojo ryšio vartotojų teisėms.

„Nors mobiliojo ryšio operatorių ryšio paslaugos Lietuvoje nebrangios ir pakankamai kokybiškos, tačiau skundai rodo, kad tarp vartotojų ir verslininkų vis dar pasitaiko įvairių nesusipratimų, pradedant nesąžiningomis sutarčių sąlygomis ir baigiant klaidomis sąskaitose. Be to, ne visi lietuviai žino, kur kreiptis iškilus nesklandumams. Todėl tikime, kad mūsų organizuojami renginiai bus įdomūs ir naudingi moksleiviams", - sako Lietuvos vartotojų instituto komunikacijos specialistas Tomas Taškauskas.

Lietuvos vartotojų instituto organizuojama Vartotojų teisių savaitė yra į moksleivius orientuotas edukacinių renginių ciklas, prasidėsiantis atviromis pamokomis, kurios vyks įvairiose Lietuvos mokyklose. Savaitę vainikuos kovo 14 d. Vilniuje vyksianti apvalaus stalo diskusija.

Visų renginių tikslas bendras - supažindinti moksleivius su mobiliojo ryšio vartotojų teisėmis, paskatinti būti pilietiškais ir ginti savo teises, informuoti, kur reikėtų kreiptis iškilus problemoms su mobiliojo ryšio paslaugų teikėjais. Vartotojų teisių savaitės dalyviai taip pat bus skatinami kritiškai vertinti mobiliojo ryšio operatorių reklamas.

Pranešimus mokyklose ir apvalaus stalo diskusijoje skaitys Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovai, advokatų kontoros „Borenius" ir Lietuvos vartotojų instituto specialistai. Vartotojų teisių savaitė organizuojama bendradarbiaujant ir su advokatų kontora „Borenius".

Apie Pasaulinę vartotojų teisių dieną
Kovo 15 d. - Pasaulinė vartotojų teisių diena. Pirmą kartą ši diena paminėta 1983 m. kovo 15-ąją ir nuo to laiko tapo svarbia pilietinės iniciatyvos skatinimo tradicija. Šią dieną įvairios vartotojų gynimo organizacijos visame pasaulyje organizuoja renginius, kurių tikslas yra informuoti vartotojus apie jų teises ir paskatinti aktyviai jas ginti; atkreipti žiniasklaidos dėmesį į vartotojų teisių pažeidimus; skatinti visuomenę aktyviai įsitraukti į vartotojus ginančių organizacijų veiklą.

sxc.hu nuotrauka

Atgal 0

Rašyti komentarą