Naujienos

2013 12 16

Išleistas Sąžiningos prekybos vadovas

Lietuvos vartotojų institutas išleido „Sąžiningos prekybos vadovą“, kurio tikslas – suteikti svarbiausią informaciją apie „Sąžiningos prekybos“ sistemą, leidžiančią kiekvienam vartotojui prisidėti prie teigiamų pokyčių besivystančiose šalyse.
 
„Ūkininkai ir darbininkai besivystančiose šalyse skursta ne todėl, kad nemoka ar tingi dirbti, o todėl, kad gauna gamybos sąnaudų ir pragyvenimo neužtikrinantį užmokestį. Pavyzdžiui, paskaičiuota, kad eksportuojančią valstybę pasiekia tik apie 20 proc. prekybos centruose sumokamos bananų kainos. Net 63 proc. kainos atitenka tarpininkams ir mažmenininkams. „Fairtrade“ sertifikuoti bananų ūkiai gauna dvigubai didesnę kainos dalį“, − pasakoja LVI komunikacijos specialistas Tomas Taškauskas.
 
Lietuvos vartotojų instituto išleistame „Sąžiningos prekybos vadove“ pateikiama trumpa šios alternatyvios prekybos sistemos apžvalga, įvardijami jos veikimo principai ir privalumai lyginant su įprastine prekyba (teisingas atlygis, aplinkos tausojimas, jokio priverstinio darbo ir vaikų išnaudojimo, priemokos verslo ir bendruomenės reikmėms).
 
Statistinė informacija „Sąžiningos prekybos vadove“ atvaizduojama grafiškai, gausu nuotraukų ir iliustracijų. Kadangi už „Fairtrade“ sertifikavimo ženklo visada stovi konkretūs žmonės, brošiūroje pateikiami ūkininkų ir darbuotojų liudijimai, kaip „Fairtrade“ pagerino jų darbo ir gyvenimo sąlygas. 
 
Leidinyje parodoma „Sąžiningos prekybos“ sistemai priklausančių ūkių geografija, pristatoma „Fairtrade“ sertifikuojamų produktų gama ir detaliau aptariami dažniausiai Baltijos šalyse randami „Fairtrade“ produktai – bananai, kava, cukrus, medvilnė ir sudėtiniai produktai.
 
Dalis „Sąžiningos prekybos vadovo“ tiražo su spaudos leidiniai jau išplatinta Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos gyventojams. Informacinis leidinys taip pat bus dalinamas per renginius prekybos centruose, populiariuose muzikos festivaliuose ir „Fairtrade“ prekių mugėje.
 
24 psl. apimties brošiūra išspausdinta ant 100 proc. perdirbto popieriaus. Elektroninį „Sąžiningos prekybos vadovo“ variantą galite parsisiųsti paspausdę nuorodą.
 
Leidinys išleistas įgyvendinant projektą „Sąžininga prekyba: informuotumo didinimas“, kurį iš dalies finansuoja Europos Sąjunga. Leidyba taip pat finansuota Lietuvos vartotojų instituto bei valstybės biudžeto lėšomis. Daugiau informacijos: www.vartotojai.lt/fairtrade 
 
Atgal 0