Naujienos

2014 10 13

Karmėlavos gimnazistai: nuo šiol susimąstysime, iš kur atkeliauja mūsų perkami produktai

Lietuvos vartotojų instituto organizuotuose atsakingo vartojimo mokymuose dalyvavę Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos moksleiviai prisipažino, iki šiol nelabai galvodavę, iš kur atkeliauja jų perkamos prekės. Tačiau mokymuose išgirsti dalykai apie maisto mylias, t. y. produktų transportavimo neigiamą poveikį aplinkai, privertę susimąstyti.

Iš įvairių Karmėlavoje vykusiuose mokymuose aptartų atsakingo vartojimo temų (pradedant greitaisiais kreditais, baigiant produkto būvio ciklu), gimnazistams labiausiai užstrigo maisto mylios ir vietinės kilmės maisto produktų vartojimo svarba. Moksleiviai taip pat teigė sužinoję daug naujo apie ekologiškus maisto produktus.

Vietiniai produktai - kenkia mažiausiai

Mažiausiai aplinkai kenkia vartotojai, perkantys kuo arčiau gyvenamosios vietos (ne daugiau nei už 400 kilometrų) užaugintus produktus. Dėl nedidelių produktų transportavimo atstumų sumažėja anglies dvideginio išmetimas į aplinką. Dar daugiau - vietiniai produktai būna šviežesni, maistingesni ir todėl naudingesni sveikatai.

Įdomu pastebėti, kad importuojami vaisiai ir daržovės iki Lietuvos vidutiniškai keliauja nuo 3 dienų iki poros savaičių. Be to, dalis vaisių dengiami dirbtiniu vašku (parafinu, kuris daromas iš naftos), apdorojami įvairiomis cheminėmis medžiagomis. Pvz., citrusiniai vaisiai apdorojami „imazalilu", kuris yra kenksmingas žinduoliams, todėl vaisius būtina kruopščiai nuplauti.

Gimnazistai turėjo progos patys patyrinėti, iš kokių šalių dažniausiai importuojami perkamiausi kasdieniai maisto produktai; suskaičiuoti, kiek kilometrų jie keliauja iki Lietuvos ir kiek CO2 dujų dėl to patenka į atmosferą. Darydami šį tyrimą moksleiviai teigia supratę, kad reikėtų dažniau pirkti savam krašte užaugintus produktus. Taip ne tik skatinama vietinė ekonomika, bet ir saugoma aplinka. Gimnazistė Miglė Kochanskaitė teigė sužinojusi daug naujų dalykų, kuriuos tikinti pritaikyti kasdienybėje.

Kaip atpažinti ekologiškas prekes?

Ekologiškas prekes iš kitų lentynose išskiria specialus sertifikavimo ženklas, bendras visoms Europos Sąjungoms valstybėms - lapelis iš baltų žvaigždučių šviesiai žaliame fone. Kokie ekologiškų maisto produktų pranašumai? Ekologiniame ūkyje žemės ūkio produktai auginami nenaudojant sintetinių trąšų, sintetinių pesticidų, augimo stimuliatorių. Be to, ekologiškų produktų sudėtyje nėra sintetinių maisto priedų - dažiklių, saldiklių, konservantų, emulsiklių

Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos moksleivė Ieva Butkevičiūtė, kurios mama dirba ekologinius ūkius sertifikuojančioje VšĮ „Ekoagros", pasakojo labiausiai įsidėmėjusi, kuo iškirtinis ekologiškas maistas, kaip jis sertifikuojamas ir žymimas. Mergina taip pat įsiminė, kad ekologiškos produktų sudedamosios dalys žymimos žvaigždute.

Jos klasės draugė Miglė Kochanskaitė džiaugėsi sužinojusi, kaip atpažinti žaliąjį smegenų plovimą, kai produktai pristatomi kaip ekologiški, nors tokie nėra. Žalia spalva, lapeliai ir laimingi ūkininkai nuotraukose - dažnai tėra tik reklaminis triukas, jei ant produkto pakuotės nėra specialių sertifikavimo ženklų.

Atgal 0

Rašyti komentarą