Naujienos

2014 11 05

BAF mugėje – Sąžiningos prekybos stendas

Šiemetinėje Baltijos maisto ir gėrimų mugėje BAF, vyksiančioje lapkričio 6–8 d., po vienu stogu bus pristatoma ne tik įvairiausių pasaulio kampelių virtuvė, bet ir Sąžiningos prekybos judėjimas. Lietuvos vartotojų institutas BAF mugės lankytojus kviečia užsukti į Sąžiningos prekybos stendą ir sužinoti daugiau apie šią etiško vartojimo iniciatyvą.
 
„Tiek tradicinėje tarptautinės prekybos sistemoje egzistuojančios socialinės problemos, tiek Sąžiningos prekybos siūlomi sprendimai Lietuvos gyventojams tebėra menkai pažįstami. Dalyvaudami mugėje siekiame plačiau supažindinti vartotojus su šia alternatyvia sistema, kurios sertifikuotų produktų mūsų šalyje taip pat po truputį daugėja“, – sakė Lietuvos vartotojų instituto prezidentė Zita Čeponytė.
 
Sąžiningos prekybos maisto produktai išsiskiria savo skoniu ir kokybe. Pavyzdžiui, vokiečių mokslininkų atlikti tyrimai parodė, kad FAIRTRADE sertifikuotą šokoladą dauguma respondentų vertina kaip skanesnį lyginant su įprastiniu (Lotz, Christandal and Fetchenhauer (2013)). Be to, auginant maisto produktus Sąžiningos prekybos ūkiuose, nenaudojama jokių GMO, daugelis Sąžiningos prekybos sistemos gamintojų yra gavę ekologiškos gamybos sertifikatus.
 
Sąžiningos prekybos sistema sprendžia realias socialines problemas besivystančiose šalyse – užtikrina gamintojams ir darbuotojams sąžiningą atlygį, saugesnes ir sveikesnes darbo sąlygos, priverstinio darbo ir vaikų išnaudojimo nebuvimą, aplinkos tausojimą. Tarptautinių sąžiningos prekybos principų laikymąsi užtikrina kontroliuojančios organizacijos. 
 
Pasaulyje egzistuoja ne viena Sąžiningos prekybos judėjimo organizacija ir ne vienas ženklas Sąžiningos prekybos prekėms žymėti. Pvz., FAIRTRADE ženklui licenzijas suteikianti organizacija „Fairtrade International“ vienija daugiau nei 1,4 milijonų ūkininkų ir darbuotojų, 1210 gamintojų organizacijų 74 pasaulio šalyse. Didžioji dalis gamintojų yra smulkieji ūkininkai, kurių ūkio vidutinis dydis siekia tik 1,6 ha. 
 
Stendo lankytojai galės susipažinti su įvairiais Sąžiningos prekybos sertifikavimo ženklais, apžiūrėti Lietuvoje parduodamų Sąžiningos prekybos produktų pavyzdžius, padegustuoti FAIRTRADE sertifikuotos kavos ir saldumynų, laimėti atminimo dovanėlių.
 
Pranešimas yra Lietuvos vartotojų instituto įgyvendinamo projekto „Sąžininga prekyba: informuotumo didinimas“ dalis, kurį iš dalies finansuoja Europos Sąjunga. Plačiau: http://www.vartotojai.lt/lt/fairtrade
Atgal 0