Naujienos

2014 11 17

Baigėsi atsakingo vartojimo mokymų ciklas

Lapkričio 11 d. įvyko penkioliktieji Lietuvos vartotojų instituto organizuoti atsakingos vartojimo mokymai. Tai jau paskutinis mokymų ciklo renginys. Šįkart Lietuvos vartotojų instituto komanda apsilankė Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje.

Atsakingo vartojimo mokymuose dalyvavę gimnazistai buvo itin aktyvūs ir labai džiaugėsi galėdami padiskutuoti apie pagrindiniais atsakingo vartojimo principus, jų svarbą ir taikymą kasdienybėje. Pvz., mokymuose daug diskutuota apie tai, kas svarbiausia renkantis maistą. Akcentuota būtinybė neužmiršti kokybės kriterijaus, kuris dažnai nublanksta prieš kitus pasirinkimo argumentus - kainą, skonį, išvaizdą ir reklamą.

Adolfo Šapokos trečios gimnazijos klasės moksleivei Ievai Karvelytei labiausiai įstrigo, kad tiek mokymo dalyviai, tiek paskaitininkai vienas kitų klausėsi ir dalyvavo mokymuos tarsi lygiaverčiai partneriai. Mergina teigė, kad toks bendradarbiavimas sukėlęs visuomeniškumo, vienybės jausmą. Anot gimnazistės, taip pat labai vertingi buvo animaciniai filmukai, provokuojančiai pristatantys maisto švaistymo, būvio ciklo ir neatsakingo skolinimosi problemas.

Ieva Karvelytė pasakojo, kad nors žiniasklaidoje praktiškai nėra mačiusi informacijos šia tema, atsakingas vartojimas jai pačiai nėra naujiena. „Tėvai mane auklėjo, kad turėčiau gana atsakingai žiūrėti į maisto pramonę ir į tai, kaip aš vartoju. Todėl man atsakingas vartojimas yra tiesiog instinktyvus dalykas", - sakė gimnazistė.

Moksleivei, kaip ir kitiems mokymų dalyviams, labai gerą įspūdį paliko edukacinis žaidimas „Nežinau, ką pirkti", pristatantis atsakingo vartojimo alternatyvas įvairiose kasdieniškose situacijose. „Žaidimas buvo įdomus, nes ne visada žinai, ką konkrečiai rinktis. Nė vienas žmogus nėra niekada 100 proc. tikras, nes gali labai daug niuansų visokių rasti. Todėl labai įdomu padiskutuoti ir išgirsti kitų žmonių nuomonę, apie tuos pačius dalykus", - dalinosi Ieva Karvelytė.

Iš tiesų, juk nėra vieno atsakymo, kuris pasirinkimas teisingausias. Vis dėlto, norint būti atsakingais vartotojais svarbiausia nepasiduoti inercijai ir paskirti laiko pasidomėti savo perkamais dalykais, jų poveikiui aplinkai ir mums patiems.

Atgal 0

Rašyti komentarą