Apklausos

Ar žinote, kas yra „Sąžininga prekyba“?

Balsuoti Archyvas

Kas yra Sąžininga prekyba?

Ne visa prekyba yra sąžininga! Ūkininkams ir darbininkams gamybos grandinės pradžioje ne visada tenka sąžininga prekybos pelno dalis. Sąžiningos prekybos (angl. „Fair Trade“) sistema sudaro vartotojams galimybes tai pakeisti ir savo kasdieniais pasirinkimais sumažinti skurdą.
 
Terminu „Sąžininga prekyba“ apibrėžiama dialogu, skaidrumu ir pagarba pagrįsta prekybos partnerystė, kuria siekiama didesnio teisingumo tarptautinėje prekyboje. 
Sąžininga prekyba – daugiau negu prekyba. Ji įrodo, kad pasaulyje gali būti daugiau teisingumo. Ši sistema prisideda prie tvarios plėtros, sudarydama geresnes prekybos sąlygas į šalį nustumtiems gamintojams ir darbuotojams bei užtikrindama jų teisių apsaugą besivystančiose valstybėse.
 
Terminas „Sąžininga prekyba“ apima visą sąžiningos prekybos judėjimą ir įvairias sąžiningos prekybos principų besilaikančias organizacijas.

Sąvoka „Fairtrade“ apibūdina sertifikavimo ir ženklinimo sistemą, kuri sudaro vartotojams galimybę atpažinti produktus, pagamintus laikantis tarptautinės organizacijos „Fairtrade International“ prižiūrimų standartų.
 

Organizacija „Fairtrade International“ suteikia licenzijas FAIRTRADE ženklui. Baltijos šalyse būtent šiuo ženklu pažymėtų sąžiningos prekybos produktų pasiūla yra didžiausia.