Žiniasklaidos apžvalga

„Natūrali chemija" maisto produktuose (2014-01-25)
Susirūpinimas cheminiais priedais maiste vis labiau plinta. Ir net maisto pramonės gigantams dirbantys rinkodaros specialistai vis dažniau stengiasi akcentuoti, kad vienas ar kitas maisto produktas yra geresnis vartotojui, esą neturi „E" indeksais žymimų priedų. Bent jau didžiosiomis raidėmis parašoma „Be dirbtinių konservantų" arba „Be dirbtinių saldiklių".

Plačiau: grynas.lt


Kaip įmanoma trigubai sumažinti šildymo sąskaitas (2014-01-24)

Daugiabučio namo gyventojų sąskaitos už patalpų šildymą, įsirengus geoterminio šildymo sistemą, gali sumažėti netgi trigubai. Tiesa, energetikos ekspertas Vygintas Sidzikauskas pataria visų pirma tiksliai apskaičiuoti, ar sumažėjusi šildymo sąskaita atpirks visas reikalingas investicijas.

Plačiau: lrt.lt


Įgūdžiai pirkti ugdomi nuo mažumės (2014-01-20)
Kas mes esame - vartotojai ar kūrėjai, lemia tai, kokį elgesio modelį vaikystėje mums suformavo tėvai. Jeigu tėvai ir artimiausia aplinka mus išmokė kūrybos, tai mūsų vartojimo poreikis bus minimalus. Tačiau, jei kūryba ir prasminga veikla mums - antraeilis dalykas, matyt, daugiausia savo laiko skirsime vartojimui.

Plačiau: lrytas.lt


ES griežtins ekologiškų produktų kontrolę (2014-01-16)

Ekologiškų gaminių etiketėmis pažymėti maisto produktai ne visuomet yra užauginti natūraliai. Europos Komisija (EK) planuoja griežtinti taisykles, reguliuojančias ekologiško žemės ūkio ir maisto produkcijos kokybę. Pasirodo, daugybė produktų, pažymėtų etiketėmis kaip ekologiški, iš tikrųjų nėra tokie, kaip tvirtinama.

Plačiau: lzinios.lt

Krabų lazdelės - gaminys, kuriame krabų mėsos nėra ir niekada nebuvo (2014-01-11)
Dar visai nesenai ant švenčių stalo karaliavo baltoji mišrainė. Ir šiandien ši mišrainė vis dar išlieka populiari, nors ir turi konkurentą, kuriam pagaminti reikia kur kas mažiau pastangų. Kalbu apie „krabų salotas", kurios išpopuliarėjo, kai plačiai paplito krabų mėsą imituojančios krabų lazdelės. Štai apie jas mes ir pakalbėsime.

Plačiau: grynas.lt

Klimato atšilimas: padariniai bus ne pavojingi, o katastrofiški (2014-01-01)
Klimato pokyčiai gali būti dar drastiškesni, nei manyta iki šiol. Naujas tyrimas rodo, kad iki 2100-ųjų vidutinė temperatūra pasaulyje gali pakilti net 4 laipsniais pagal Celsijų.

Plačiau: 15min.lt


Lietuviai į pinigus per Kalėdas rimtai nežiūri (2013-12-12)

Lietuviai į Kalėdų išlaidas rimtai nežiūri ir jų neplanuoja. Šventėms praėjus ir piniginei ištuštėjus, jie spaudžiasi laukdami kito atlyginimo. Gelbėja tik tai, kad paprastai išlaidaujama gana santūriai,

Plačiau: lrytas.lt


10 patarimų, kaip išsirinkti Kalėdų dovaną be pavojingų cheminių medžiagų (2013-12-11)
Įsisiūbavus kalėdinių dovanų manijai, kviečiame pagalvoti, ką perkate. Pamąstykite, ko linkite savo artimiesiems. „Nesinorėtų mylimam žmogui dovanoti daikto, galinčio sukelti vežinius susirgimus, endokrininės ar imuninės sistemos sutrikimus, alergijas," - teigia Baltijos aplinkos forumo cheminių medžiagų ekspertė Justė Buzelytė.

Plačiau: ekodiena.lt


Kiek kavoje kavos, arba Kaip atsibusti nuo augalinių riebalų su cukrumi? (2013-12-07)
Už lango šalta. Uraganas Ksaveras pripustė pusnis sniego. Tokiu oru ar gali būti kas geriau nei puodelis ar net du karšto kvapnaus kavos gėrimo? Juolab, kad pernelyg vargti jį ruošiant nereikia: atplėšk pakelį, supilk turinį į puodelį, užplikyk verdančiu vandeniu ir mėgaukis. Paprasta, patogu, prieinama ir studentui, ir prezidentui. Tik ar galima tą gėrį pavadinti kava?

Plačiau: grynas.lt


Vartotojų teisės bus labiau apsaugotos nuo nesąžiningos komercinės veiklos (2013-12-03)
Seimas priėmė Teisingumo ministerijos parengtas Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymo pataisas, kuriomis bus sudarytos sąlygos veiksmingiau kovoti su nesąžiningais verslininkais ir sustiprinta vartotojų teisių apsauga nuo nesąžiningos komercinės veiklos.

Plačiau: alfa.lt


Prieš pirkdami lietuviai kruopščiai ištiria produktą internete (2013-11-27)
„Google" pristatė vartotojų elgsenos tyrimą „Consumer barometer", atliktą bendradarbiaujant su tyrimų kompanijomis „IAB Europe" ir „TNS Infratest". Šio tyrimo tikslas - pateikti įžvalgų apie vartotojų elgesį ir apie tai, kaip vartotojai naudojosi internetu rinkdami informaciją apie ketinamas įsigyti prekes bei paslaugas.

Plačiau: veidas.lt


Ūkininkų turgelių klientų nemažėja, bet jie perka mažiau (2013-11-24)
Mobilūs ūkininkų turgeliai plečiasi, juose daugėja ūkininkų ir tradicininkų amatininkų, nemažėja ir klientų, tačiau jie perka pastebimai mažiau, teigia Mobiliųjų ūkininkų turgelių projekto vadovas Mindaugas Maciulevičius.

Plačiau: ve.lt


Produkto kilmės šalį daugiausiai galimybių nuslėpti turguje (2013-11-23)
Europos vartotojų organizacijos atlikta apklausa rodo, kad dauguma pirkėjų - net 70 proc. - nori žinoti, kokia yra jų perkamo maisto kilmės šalis. Specialistų teigimu, dėl kilmės vietos vartotojai kartais klaidinami, ypač dėl vaisių ir daržovių, o daugiausiai galimybių slėpti kilmės šalį yra turgavietėse.

Plačiau: lrt.lt


Kalėdų karštinė prasideda: kaip nepasimauti ant „nuolaidų" (2013-11-17)
Prasidėjus kalėdinių pirkinių bumui žmonės pasiduoda masinei psichozei, todėl dažnai priperka visai nereikalingų dovanų, susivilioja dirbtinai sukurtomis nuolaidomis prekėms, naujienų portalui LRT.lt sako rinkodaros specialistas Linas Šimonis.
Plačiau: lrt.lt


Grotuvą su defektu pirko birželį, bet pinigų neatgavo (2013-11-02)
Su nemalonia situacija susidūrė viešosios įstaigos „Jaunimo kelionės" darbuotoja Justina Mateikaitė, kuri įmonės rengiamiems pristatymams pirko garso sistemą iš „Senukų" prekybos centro. Nors pastebėjusi gedimą ji kreipėsi į pardavėją ir paprašė grąžinti pinigus, pinigų atgauti nepavyksta.

Plačiau: delfi.lt


Kur keliauja produktai, kurių mes nenuperkame (2013-10-18)

Nuo 1945 metų spalio 16 diena minima kaip Pasaulinė maisto diena. Jos tikslas - priminti apie tai, jog dalis žmonių kenčia badą, o turtingose valstybėse nesuvartotas sugedęs maistas tonomis verčiamas į konteinerius. Ar Lietuva taip pat švaisto maisto produktus? GRYNAS.lt domėjosi, kiek pasenusių produktų išmeta ar kitur realizuoja Lietuvos prekybos centrai.

Plačiau: grynas.lt


Sukčių paimamų kreditų nusprendė išvengti 6000 gyventojų (2013-10-16)
Sukčiams Lietuvoje surandant naujų būdų, kaip apgaule išgauti asmeninius gyventojų bei prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis, sparčiai daugėja ir prevencines priemones naudojančių asmenų.

Plačiau: verslosavaite.lt


Mokslininką šokiravę tyrimų rezultatai: kaip mūsų sveikatą veikia mityba (2013-10-11)
Lietuvoje viešėjęs Colinas Campbellas, vienas garsiausių mokslininkų, tyrinėjančių mitybos įtaką mūsų sveikatai, šia tema besidomintiems žmonėms atskleidė viso savo gyvenimo mokslinės veiklos rezultatus.

Plačiau: delfi.lt


Būdai, kuriais sukčiai išvilioja internetinės bankininkystės informaciją (2013-09-30)
Galimybė sumokėti už beveik bet kokią prekę arba paslaugą internetu neišeinant iš namų palengvino gyvenimą, o internetinės bankininkystės realiuoju laiku paslaugos išvadavo nuo varginančių eilių. Tačiau išpopuliarėję mokėjimai realiuoju laiku padeda kibernetiniams nusikaltėliams: kuo daugiau žmonių finansus valdo nuotoliniu būdu, tuo daugiau potencialių aukų ir didesnis kriminalinės veikos pelnas.

Plačiau: lrytas.lt


Maistas ar degalai? (2013-09-13)
Prieš kelerius metus biokuro naudojimas buvo pateikiamas kaip adekvatus būdas riboti neigiamą transporto poveikį klimatui. Deja, mokslinės studijos parodė, kad įtaka klimatui dėl žemės naudojimo paskirties keitimo gali anuliuoti visą aplinkosauginę biokuro naudą, kuri pasiekiama iškastinį kurą pakeitus biodegalais.

Plačiau: bernardinai.lt


Kodėl parduoda su nuolaida, jeigu pirktų ir be nuolaidos? (2013-09-02)
Pasitinkant naujus mokslo metus skelbiamos nuolaidos kanceliarinėms prekėms ir kompiuteriams pirkėjams patinka. Dauguma lietuvių mokyklines prekes perka tik su nuolaida.

Plačiau: lrytas.lt


Jei ne atlyginimai, lietuviai už maistą moka ne taip jau ir brangiai (2013-09-02)
Kad ir kaip būtų skausminga lietuviams maisto parduotuvėse palikti dešimtis ir šimtus litų, visgi palyginus lietuviškas maisto kainas su kitų Europos Sąjungos šalių kainomis, matyti, kad maitintis Lietuvoje nėra taip ir brangu. Žinoma, įvertinus skirtingų šalių perkamąją galią, matyti, kad kai kuriais maisto produktais užsieniečiai gali džiaugtis už mažesnę kainą.

Plačiau: delfi.lt


Lietuviai e.parduotuvėse kas mėnesį vidutiniškai išleidžia pusantro šimto litų (2013-08-28)

Beveik trečdalis šalies gyventojų nurodo apsiperką elektroninėje erdvėje ir skirią tam kas mėnesį apie pusantro šimto litų. Per pastaruosius metus pirkėjų skaičius internete paaugo 3 proc. punktais, o lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš dvejus metus - 9 proc. punktais. Tai parodė Interneto vartotojų tyrimas, kurį atliko rinkos ir žiniasklaidos tyrimų bendrovė TNS LT.

Plačiau: lrytas.lt


Dauguma lietuvių nesupranta ekologiškumą žyminčių gaminių ženklų (2013-08-27)
Nors beveik du trečdaliai - 66 procentai - Lietuvos gyventojų teigia, kad jiems rūpi naudoti ekologiškus gaminius, didelė dalis iš jų neatpažįsta ženklų, kuriais žymimi ekologiškos gamybos sertifikatą turintys pramonės gaminiai.

Plačiau: bernardinai.lt


Kodėl tikrąjį lydytą sūrį įpirktų retas lietuvis? (2013-07-25)
Kuo sudėtingesnė maisto produkto gamybos technologija, ir kuo jame daugiau yra sudedamųjų dalių, tuo įdomiau nagrinėti, kaip gimsta galutinis produktas ir kas jame slypi. Net „tikrajame" sūryje kartais sūrio tenka paieškoti, tačiau dar yra dar aibė sūrio gaminių. Vienas tokių yra lydytas sūris.

Plačiau: grynas.lt


Internetu užsakytų „prabangių" drabužių galite ir nesulaukti (2013-07-22)
Internetinėse parduotuvėse mažomis prabangių prekės ženklų gaminių kainomis susivilioję gyventojai dažnai lieka ir be pinigų, ir be pirkinio. Praėjusiais metais Lietuvos muitinės pareigūnai sulaikė 390 siuntų, kuriose buvo gabenami padirbti pirkiniai. 2011 m. užfiksuoti tokie 394 atvejai, 2010 m. - 198 atvejai.

Plačiau: delfi.lt


Vartotojus klaidina maisto produktų etiketės (2013-08-22)
Akys užkliuvo už javainukų, ant kurių pakuotės užrašyta „net 30 proc. mažiau riebalų", ar šaltos arbatos buteliuko, kurio gamintojai teigia, kad jame mažiau cukraus? Neverta aklai tikėti pigiais gamintojų triukais, kol neįsitikinote jų teisumu. Užrašas ant pakuotės skamba viliojančiai, tačiau juose riebalų, kalorijų ar cukraus gali būti dar daugiau nei įprastoje pakuotėje.

Plačiau: lrytas.lt


Picerijos lankytojai teko primokėti už nemandagios padavėjos klaidą (2013-07-21)
Rūškani restoranų tinklų padavėjų veidai jau senokai nieko nestebina, bet kai prie jų prisideda dar ir prasta maisto kokybė, pasibuvimas viešojo maitinimo įstaigoje ne tik gadina nuotaiką, bet ir virsta nemaloniu išbandymu skonio receptoriams.

Plačiau: 15min.lt


Kaip neapsirikti perkant ekologiškus produktus? (2013-08-20)
Šiais laikais, kai vis daugiau žmonių pradeda galvoti apie savo sveikatą ir stengiasi rinktis ekologiškesnius produktus, tokių "sveikų" produktų pasiūla sparčiai auga. Jų galima įsigyti ne tik įprastose parduotuvėse ar turgeliuose, bet net ir internete. Tik štai klausimas: ar jie tikrai ekologiški ir kaip išsirinkti?

Plačiau: ekodiena.lt


Kur turi kreiptis ES pilietis, kad apgintų savo teises (2013-08-16)
Informacijos trūkumas, nežinojimas, kur kreiptis kilus nesklandumams kitoje ES šalyje, sudėtingos ir ilgai trunkančios administracinės procedūros, menkai žinomi ES informaciniai bei konsultaciniai instrumentai, nepakankamas atskirų valstybių tarnautojų žinios apie ES teikiamas teises bei jų teisinį užtikrinimą - dažniausiai pasitaikantys sunkumai, su kuriais susiduria piliečiai.

Plačiau: lrytas.lt


R. Sadauskas-Kvietkevičius. Greitųjų paskolų narkotikas (2013-08-15)
„Per liepos mėnesį smulkiųjų vartojimo kreditų sektoriaus bendrovės fiksuoja 30 proc. kritimą,"-antradienį pranešė Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacija. Jos nariams toks kritimas neabejotinai yra tikra katastrofa, dėl kurios jie kaltina prieš mėnesį įsigaliojusius griežtesnius skolinimo apribojimus ir bando mus gąsdinti, kad šis skaičius „gali iliustruoti, kokią dalį legalaus verslo perima šešėlis".

Plačiau: delfi.lt


Už negydančius čiužinius ir brangius vandens filtrus - milžiniškos baudos (2013-08-13)
Gydantys čiužiniai negydo, išvalytas geriamasis vanduo netikėtai brangus, o reklamose žadėtos prekės taip niekas ir nedavė. Su tokiais skundais gyventojai kreipėsi į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą (VVTAT), kuri per pirmąjį šių metų pusmetį gavo 55 vartotojų skundus dėl nesąžiningos komercinės veiklos.

Plačiau: lrytas.lt


Ryžiai, kuriuos perkame - su pesticidais ir pramonės nuotekų likučiais (20130-08-10)
Kalbant maisto saugos tema, daugiausia įdomybių iškyla pradėjus analizuoti sudėtingus gaminius, kur derinami tarpusavyje keli ar net keliolika natūralių komponentų. Be abejo, tobulėjant chemijos ir maisto pramonei, laikui bėgant vis mažėja natūralių sudedamųjų dalių, o dirbtinių priedų ir pakaitalų daugėja. Jau nemaža dalis vartotojų tiesiog pradeda vengti mėsos kulinarijos, konservų ar konditerijos gaminių, vien paskaitę ilgą E indeksais pažymėtų priedų sąrašą, besipuikuojantį etiketėje.

Plačiau: grynas.lt


Ką daryti, jei įsigijote nekokybišką baldą (2013-08-06)
Artėjant rudeniui pradedame galvoti apie namų atnaujinimą - naujus baldus ir naujas interjero detales. Tačiau ne visuomet pavyksta išsirinkti kokybiškus baldus, nors prekybos centre jie gali atrodyti kiek kitaip... Ką tokiu atveju turėtų žinoti kiekvienas pirkėjas?

Plačiau: delfi.lt


Lietuvoje taupiųjų lempučių perdirbama dvigubai daugiau, nei reikalaujama (2013-08-05)

Energiją taupančių lempučių surinkimą Lietuvoje organizuojanti VšĮ „Ekošviesa" per pirmąjį šių metų pusmetį surinko perdirbti daugiau nei 80 proc. parduotų energiją taupančių (dujošvyčių) lempučių. Tai yra dvigubai daugiau, nei Vyriausybės nustatyta surinkti per metus - 40 proc. Lyginant su praeitų metų to paties laikotarpio duomenimis, perdirbimui atiduotų dujošvyčių lempų kiekis padidėjo 30 proc.

Plačiau: grynas.lt

Finansinius sprendimus priima patys (2013-08-03)
Užklupęs sunkmetis gyventojus įspėjo apie būtinybę atsidėti santaupų "juodai dienai" bei investuoti. Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka
Tvarkydami finansinius reikalus, šalies gyventojai linkę pasikliauti savo žiniomis, nors beveik pusė jų pripažįsta apie finansinius instrumentus nieko nenutuokiantys.

Plačiau: lzinios.lt


Vėluoja skrydis. Kas dėl to kaltas? (2013-08-02)
Susiruošėte į kelionę, su lagaminais nuriedėjote į oro uostą, o ten - žinia, kad skrydis atidėtas valandą, kelias ar net keliolika? Dėl kokių priežasčių dažniausiai atidedami skrydžiai? Ir kas dėl to kaltas? Karinės pratybos Egipte, streikuojantys dispečeriai Vokietijoje, šėlstanti audra ar saulę užgulę debesys, stringantis orlaivis, kuriam prireikė skubaus remonto? Pernelyg ambicingas oro bendrovės skrydžių tvarkaraštis, kai nebespėja nuskraidinti savo keleivių numatytu laiku? Ką savo skunduose dažniausiai rašo nepatenkinti vartotojai?

Plačiau: lrytas.lt


Vartotojų klausimas maisto gamintojams: kiek mėsoje yra mėsos? (2013-07-29)
Kad ir ką teigia vegetarai, tačiau vis tik žmogaus organizmui gyvulinės kilmės baltymai yra būtini. Kokiu būdu juos gauti - tai atskira tema, ir tegul apie tai kalba kiti, o aš šį straipsnį vis tik skiriu tiems, kas mėsą vartoja ir nori tai daryti nekenkdamas nei sau, nei savo artimiesiems.

Plačiau: ekodiena.lt


Tyrimas: internetu Lietuvoje perkama vis daugiau maisto (2013-07-29)
Lietuvos gyventojai internetu perka vis daugiau maisto, aprangos bei aksesuarų ir moka didesnes sumas už nakvynės paslaugas, rodo elektroninių pinigų įstaigos „EVP International" surinkti duomenys.

Plačiau: vz.lt


Vartotojų asociacija: pamirškite nemokamas mokėjimo korteles (2013-07-24)
Trečiadienį paskelbtas Europos Komisijos siūlymas riboti mokėjimo kortelių apsikeitimo mokestį leis sutaupyti prekybininkams, tačiau išaugusios sąnaudos greičiausiai bus perkeltos ant vartotojų pečių, teigia Lietuvos vartotojų atstovai.

Plačiau: lrytas.lt


Bumas dar atidėtas - vartojimas auga tik pagal išgales (2013-07-20)
Grįžti į svaiginamai augančių pardavimų laikus, kokius prekybininkai, paslaugų teikėjai patyrė auksiniu 2004-2008 m. laikotarpiu, deja, nepavyks didžia dalimi ir todėl, kad šiuo metu iš esmės neliko vėjavaikiško gyvenimo skolon iliuzijos. Šių dienų realybė tokia - išleidžiame tiek, kiek uždirbame, tad geresni laikai iš vidaus rinkos gyvenantiesiems ateis ilgainiui daugėjant grįžtančiųjų į darbo rinką.

Plačiau: vz.lt


Kaip atpažinti: lėkštėje gyslota karviena ar sultinga jautiena? (2013-07-18)
Išsvajotai vakarienei iškeptas jautienos kepsnys - sunkiai kramtomas ir besiveliantis burnoje? Gali būti, kad tai lėmė ne tik ne kokie kulinariniai gebėjimai, bet ir prasta mėsos kokybė.

Plačiau: delfi.lt


Reklama: netrukdo ar erzina (2013-07-15)
Nors žmonės paprastai linkę visą reklamą vadinti erzinančia, palankiausiai vartotojai vertina lauko reklamą, antroje pozicijoje yra spauda, o labiausiai vedanti iš kantrybės - reklama vaizdo įrašuose internete, rodo žiniasklaidos planavimo agentūros „Media House" atlikta apklausa.

Plačiau: vz.lt

Aplinka. 80 proc. europiečių rūpi produktų poveikis aplinkai (2013-07-11)
Naujos apklausos duomenimis, dauguma europiečių keistų savo pirkimo įpročius ir rinktųsi mažiau aplinkai žalingus produktus, tačiau daugelis jaučia informacijos stygių ir nepasitiki gamintojų teiginiais apie produktų ekologiškumą. Apklausos „Europiečių požiūris į žaliųjų produktų bendrosios rinkos kūrimą" duomenimis, daugiau kaip trys ketvirtadaliai (77 proc.) respondentų mokėtų daugiau už aplinkai nekenkiančius produktus, jei būtų įsitikinę, kad jie iš tikrųjų tokie yra. Tačiau vos daugiau kaip pusė ES piliečių (55 proc.) jaučiasi turį pakankamai informacijos apie perkamų ir naudojamų produktų poveikį aplinkai.

Plačiau: europa.eu

 


Klaipėdos mokslininkų tyrimas: kokia reklama mus veikia labiausiai? (2013-07-09)

Tuo metu, kai laidas ar kino filmus nutraukiančius reklaminius intarpus daugelis TV žiūrovų skuba išnaudoti neatidėliotiniems buities darbams, Klaipėdos universiteto docentai Vytautas ir Daiva Sirtautai pastaruosius keletą metų kantriai laukdavo per televiziją rodomų reklaminių siužetų.

Plačiau: lrytas.lt


Greitųjų kreditų įmonės siūlo skolintis bedarbiams (2013-07-09)

„Greitasis kreditas neturintiems pastovios darbo vietos ir bedarbiams", - taip greitųjų kreditų bendrovės „4finance" ir „Ferratum" reklamoje ragina pasiskolinti neturinčius pastovios darbo vietos. Lietuvos bankas (LB) atkreipia dėmesį, kad tokia reklama neleistina,o Vartojimo kredito įstatymo pažeidimai nustatyti praėjus praėjus tik kiek daugiau nei savaitei nuo Vartojimo kredito gavėjų mokumo vertinimo ir atsakingo skolinimosi nuostatų įsigaliojimo.

Plačiau: 15min.lt


Tikroji medvilninių marškinėlių kaina: vaikų išnaudojimas, masinis pesticidų naudojimas (2013-07-07)
Dabar, kai esame skatinami rinktis kuo daugiau natūralių produktų, net nuėję į drabužių parduotuvę dažnai tikriname etiketes ir pamatę užrašą tvirtinantį, jog gaminio sudėtyje yra vien medvilnė, dažniausiai krauname jį į krepšį. Bet ar tikrai medvilnė toks nekaltas produktas ir kokia yra tikroji mūsų medvilninių marškinėlių kaina?

Plačiau: grynas.lt


Lietuvos ekologiniai ūkiai ties išnykimo riba (2013-07-04)

Eko­lo­giš­kai ūki­nin­kau­ti Lie­tu­vo­je tam­pa ne­be­pa­trauk­lu, to­dėl eko­lo­giš­kų ūkių smar­kiai ma­žė­ja. Mat ne tik že­mės ūkio, bet ir ki­tas pre­kes kaip eko­lo­giš­kas Lie­tu­vo­je par­duo­da gau­sus bū­rys ap­si­me­tė­lių. Pa­sak ūki­nin­kų, eko­lo­giš­ka dar­ži­nin­kys­tė, uo­gi­nin­kys­tė, so­di­nin­kys­tė Lie­tu­vo­je jau mi­ru­si. Var­giai gy­vuo­ja tik pie­ni­nin­kys­tė ir gal­vi­ji­nin­kys­tė.

Plačiau: lzinios.lt


Bankai nusimeta juodus kostiumus (2013-07-02)

Besikeičiantis vartotojas ir technologijos privertė pakeisti bankus savo komunikaciją bei įvaizdį - anksčiau demonstravę solidumą ir dydį, dabar jie stengiasi būti draugiški ir maži. Bendros Lietuvos bankų išlaidos reklamai per 4 šių metų mėnesius padidėjo beveik 50%, o didžiausią dalį rinkodarai jau kelerius metus iš eilės skiria „Swedbank".

Plačiau: vz.lt


Išrinkite geriausią Europos taršą mažinančią inovaciją (2013-07-02)
Europoje imamasi daugybės iniciatyvų, kuriomis siekiama, kad pasaulis būtų vieta, kurioje gera gyventi, o klimatas išliktų tinkamas. Šie projektai kelia entuziazmą ir iš tiesų padeda mažinti išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. Atėjo metas juos įvertinti pagal nuopelnus.

Plačiau: grynas.lt


Lietuvos bankas siūlo įstatymu griežtinti reikalavimus vartojimo kredito davėjams (2013-07-02)
Atsižvelgdamas į tendencijas vartojimo kredito rinkoje, Lietuvos bankas Seimo Biudžeto ir finansų komitetui pateiks pasiūlymus įstatymu sugriežtinti vartojimo kredito davėjų veiklą.

Plačiau: lrt.lt


Ką apie vartojimą ir ekologiją sako krikščionybė? (2013-06-25)
Viso pasaulio ekonomistai ir politikai šiuo metu suka galvas, kaip paskatinti vartojimą, kuris yra ekonomikos varomoji jėga. Ne mažesnis iššūkis yra gamtos tarša. O ko apie vartojimą ir aplinkos apsaugą sako krikščionybė, kurią išpažįsta keturi penktadaliai lietuvių?

Plačiau: lrytas.lt


5 patarimai iškylaujantiems, kaip nepasišiukšlinti (2013-06-21)
Piknikas gamtoje - viena smagiausių vasaros pramogų, kurią dažnai renkasi ir lietuviai, ypač ilgaisiais savaitgaliais. Kruopščiai apgalvoję, kokius daiktus ir maisto produktus pasiims į išvyką, iškylautojai retai iš anksto apsvarsto, kaip elgsis su jų atliekomis.

Plačiau: grynas.lt


Kaip buityje iš vaisių ir daržovių pašalinti kenksmingas medžiagas? (2013-06-21)
Jau nesistebime visais metų laikais matydami parduotuvių lentynose šviežius vaisius ir daržoves. Įpratome juos pirkti ir valgyti. Tačiau vis dažniau kalbama ne vien apie augalinės kilmės produktų naudą, bet ir apie nitratais, sunkiaisiais metalais ar pesticidais užterštus vaisius ir daržoves, kurių vartojimas maistui gali būti žalingas sveikatai. Ar yra koks nors būdas buityje iš vaisių ir daržovių pašalinti kenksmingas medžiagas arba bent sumažinti šių produktų užterštumą?

Plačiau: berndardinai.lt


Patarimai, kaip elgtis sudužus energiją taupančiai lemputei (2013-06-18)

Kartais pritrūksta elementarių žinių, kaip tinkamai pasirūpinti vienu ar kitu nebenaudojamu daiktu ar elektronikos prietaisu. Vienas iš tokių - elektros energiją taupančios lemputės, kurios dėl sudėtyje esančio gyvsidabrio turi būti atiduodamos perdirbti ypač atsakingai.

Plačiau: grynas.lt


Kodėl žmonės nesirenka sveiko gyvenimo būdo? (2013-06-12) 
Sveikatą lemiančių veiksnių sąraše - net 70 procentų tų, kuriuos galime keisti patys. 50 proc. priklauso nuo mūsų gyvensenos, 20 proc. - nuo aplinkos. Pasak Vilniaus universiteto Psichologijos katedros lektorės doc. Laimos Bulotaitės, sveikatos psichologai nuolat tiria ir aiškinasi, kodėl žmonės elgiasi nesveikai. Jei būtų suvokti žmogaus ir sveikos gyvensenos sudėtingi santykiai, įvairios prevencinės programos vyktų geriau ir jose dalyvautų daugiau žmonių.

Plačiau: ekodiena.lt


Specialistai: vaisius geriau plauti indų plovikliu arba rinktis ekologiškus (2013-06-10)
Įvairiausių teršalų pilnoje mūsų kasdienybėje vaisius galima plauti indų plovikliu ir tikėtis, kad pačiame vaisiuje pesticidų kiekis atitinka saugos reikalavimus.

Plačiau: lrt.lt


Gamintojų „išmislai": kaip pratęsti duonos galiojimo laiką dešimtis kartų? (2013-06-10)

Ar yra valgis paprastesnis už duoną? Nepaisant to, kad ją gamina ir iš kvietinių, ir iš ruginių, ir iš kukurūzų, ir net iš ryžių miltų, gamybos principas yra jei ne toks pats, tai bent jau labai panašus, tad toliau, rašydami žodį „duona", turėsime omenyje mums įprastas kasdieninės duonos rūšis. Juolab, kad ir maisto chemijos naudojimas, gaminant mums įprastos duonos rūšis pernelyg nesiskiria.

Plačiau: grynas.lt


Siuntos stringa dažniausiai dėl netvarkingų dokumentų (2013-06-08)
Pašte įstringančios iš ne ES šalių atkeliaujančios prekės gali daug kainuoti smulkiajam verslui, nes kol siunta guli pašte, gali baigtis pinigų už nekokybišką prekę garantija. UAB Lietuvos paštas priekaištus dėl vilkinamų procedūrų atmeta.

Plačiau: vz.lt


Pirkėjos vargai: nei pinigų, nei norimos sulčiaspaudės (2013-06-08)
„Skaudžiai nudegiau", - prisipažino 46 metų kaunietė Vida Dagilienė. Moteris iš bendrovės „Bauer INT" ilgai negalėjo atgauti įnašo, kurį sumokėjo už nesėkmingą ketinimą išsimokėtinai įsigyti sulčiaspaudę.
Plačiau: lrytas.lt


Kiekvieniems namams - saugaus ir ekologiško tvarkymosi atmintinė (2013-06-07)
Lietuvoje atliekas rūšiuoja tik kas dešimtas gyventojas, tad nenuostabu, jog mūsų šalis nuolat užima paskutines vietas Europos atliekų rūšiavimo žemėlapyje. Maisto atliekomis tinkamai atsikratyti sugeba kiekvienas, tačiau nebenaudojama buities technika, lemputėmis, elementais, akumuliatoriais ir kitais elektroniniais prietaisais vargu bau: daugelis tokias atliekas išmeta kartu su buitinėmis atliekomis, kaupia, arba dar blogiau - palieka pamiškėse.

Plačiau: grynas.lt


Susižavėjote nuolaida? Sužinokite, ar nepermokate (2013-06-06)
Į „Bendraukime" kreipėsi lietuviškais grupinio apsipirkimo portalais nusivylusi skaitytoja Goda. „Visos tokios svetainės neva taiko labai dideles nuolaidas įvairioms prekėms ir paslaugoms. Net pačiai yra tekę pirkti jų siūlomus daiktus. Tačiau praėjus kiek laiko šių tinklapių veikla labai nusivyliau ir pradėjau juos stebėti. Tada supratau, kad visos nuolaidos yra tik apgaulė ir kaip gudriai jie plėšia iš žmonių pinigus", - įsitikinusi Goda.

Plačiau: lrytas.lt


Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną žalieji atreipia dėmesį į maisto aliekų problemą (2013-06-05)
Šiais metais birželio 5-oji pasitinkama šūkiu: „Galvok. Valgyk. Išsaugok". Taip siekiama atkreipti dėmesį į maistų atliekų problemą ir tausojančio vartojimo svarbą.

Plačiau: bernardinai.lt


Leiskite pirkti produktus didesnėse pakuotėse (2013-06-03)

Retai gilinamės, ką galėtume pakeisti mes patys, ar prekybininkai vardan švaresnės gamtos. Taip, šiukšles rūšiuoti reikia, tai žino visas išsivystęs pasaulis, nors kas antras lietuvis „dar neišlipęs iš vystyklų" šiuo klausimu. Ką galime padaryti daugiau?

Plačiau: grynas.lt  


Branginti teks pigiausius produktus (2013-06-01)
Žaliavų kainų pokyčiai jau matomi ir parduotuvių lentynose, pieno produktai jose turėtų brangti nuo birželio. Tačiau privačios etiketės produktų kainas prekybininkai ketina išlaikyti stabilias.

Plačiau: vz.lt


Rinkodaros specialistas: reklama negrįžtamai evoliucionavo (2013-05-31)
Naujausios technologijos visiškai pakeitė žmonių mąstyseną, o dalis reklamos iki šiol veikia pagal seną modelį ir dėl to yra neefektyvi, įsitikinęs internetinės rinkodaros specialistas iš Vokietijos Dietmaras Dahmenas.

Plačiau: lrytas.lt


Ką vertėtų žinoti, perkant internetu (213-05-30)

Pernai metais Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) gavo beveik 300 skundų dėl prekybos internetu, iš kurių maždaug 90 proc. buvo pripažinti pagrįstais. Teisingumo ministerija pateikia informaciją, kokias teises turi pirkėjai internetu.

Plačiau: delfi.lt


Ekologiško elgesio paskatos (2013-05-28)
Pagrindinės žmogaus poveikio gamtinei aplinkai formos yra ūkinė ir rekreacinė veikla. XX amžiuje, civilizacijai ėmus sparčiai niokoti gamtinę aplinką, atsirado nauja veiklos forma, skirta natūraliai aplinkai puoselėti, pažeistoms gamtinėms sistemoms atkurti, jų natūralumui ir grožiui sustiprinti. Ši veikla yra moralinio pobūdžio. Joje asmenybės aktyvumas nukreiptas ne į asmeninės materialinės naudos siekimą, bet į pagalbą gamtai, nepajėgiančiai susidoroti su negatyviais technologinės plėtros padariniais.

Plačiau: ekodiena.lt


Santūrus antkainis vietoj išpardavimų (2013-05-26)
Jei parduodi pasaulyje žinomo prekės ženklo produktą, gali tekti laikytis gamintojo rekomenduojamų pelno maržų. Neturint savo parduotuvės, gana sunku įtikinti kitus prekybininkus pardavinėti tavo platinamą produkciją. Tačiau jei įrodai, kad tieki kokybišką ir išskirtinį produktą, netrukus patys prekybininkai ima siūlytis jį priimti į lentynas.

Plačiau: vz.lt


Kuo vaikams kenkia greitas maistas? (2013-05-23)
Vaikai, kurie dažnai valgo greitą maistą, yra kur kas dažniau linkę susirgti sunkia astma nei tie, kurie vartoja daug vaisių,
Plačiau: ekodiena.lt


Aplinkosaugai besaikis vartojimas - ne bendrakeleivis (2013-05-22)
Mažiau atliekų - mažesnės sąnaudos - mažiau teršalų. ISM Vadybos ir ekonomikos universitete vykusiame renginyje, skirtame pakviesti asmeniškai stoti į kovą su klimato kaita, trečiadienį, dalyvavo ir politikai, ir verslininkai, ir menininkai. Kartu su jais diskutavo ir Vilniuje viešinti Europos Komisijos narė Connie Hedegaard.

Plačiau: lrytas.lt  


Kiek virtuvėje turite nenaudojamų prietaisų? (2013-05-13)

Kai parduotuvių lentynose beveik kasdien atsiranda vis naujų virtuvės pagalbininkų, šeimininkėms pradeda suktis galva: norisi viską išbandyti. Tik ar pasiteisina tokios investicijos? Matyt, kiekvienoje virtuvėje galima rasti nors vieną nenaudojamą prietaisą.

Plačiau: lrytas.lt


M. Širvinskas. Vaikas prieš kolos ir „iPhone" burtus (2013-05-12)
Mūsų rinkoje specialiai vaikams adresuotai reklamai išleidžiami 35 mln. litų per metus. Nemažai, bet iš tiesų į mažamečių ir paauglių galveles nutaikytų vartojimo pranešimų srautas yra dar galingesnis, ir nebūtinai toks nekaltas - tik nedažnai apie tai susimąstome. O vis dėlto vertėtų.

Plačiau: „Atgimimas"


Gyvenimas gerėja, bet ekologiškų produktų įpirkti dar negalime? (2013-05-10)
Ūkininkai kasmet susiduria su dviem išgyvenimo problemomis: ką daryti, kad saulės šviesą išvystų produkcija ir kaip išgyventi patiems. Ne visi pasėliai šiemet pavasario sulaukė dėl užsitęsusios žiemos ir išbadėjusių žvėrių. Pavyzdžiui, stambiausio Elektrėnų savivaldybės ūkininko Sauliaus Stirnos žieminiais rapsais elniai ir stirnos maitinosi taip, kad ūkininkui jų liko tik apie dešimtadalis. Algirdo Grotuzo ūkyje, kaip jis pats sakė, įmantresnės rūšys sunyko per pusę, o paprastos peržiemojo gerai. O kaip išgyventi sekasi patiems ūkininkams?

Plačiau: grynas.lt


Kodėl vaikams nerekomenduojama gerti energinių gėrimų? (2013-05-09)
Vanduo, o ne energiniai gėrimai turėtų būti vartojami troškuliui numalšinti. Populiarėjantis energinių gėrimų vartojimas - jaunimo mada ar būdas greitai gauti daugiau energijos?

Plačiau: delfi.lt


Pirmąjį šių metų ketvirtį augo vartotojų ginčų su finansinių paslaugų teikėjais skaičius (2013-04-25)
Vartotojų ir finansų rinkos dalyvių ginčus nagrinėjantis Lietuvos bankas pirmąjį šių metų ketvirtį gavo 171 vartotojo prašymą išspręsti ginčą su finansinių paslaugų teikėju. Tai dešimtadaliu daugiau negu praėjusį ketvirtį.

Plačiau: 15min.lt


Lietuvos vartotojų organizacijos įspėja: mokėjimo kortelių mokesčių našta gali užgulti vartotojus (2013-04-16)
Lietuvos vartotojų organizacijų aljansas įspėja, jog Europos Sąjungoje (ES) planuojamas įvesti mokėjimo kortelių apsikeitimo mokesčio reguliavimas reikštų didesnius mokesčius Lietuvos vartotojams ir, gali būti, jog kovoje prieš bankų įkainius auka taps vartotojas.
Reguliavimo ES lygiu nuspręsta imtis didiesiems Europos prekybininkams siekiant nustatyti privalomas mokesčių ribas, kurios leistų jiems sutaupyti priimant mokėjimo korteles ir jomis vykdant atsiskaitymo operacijas.

Plačiau: 15min.lt


ES paslauga gamtai - nuo liepos brangs indų plovikliai ir skalbimo milteliai (2013-04-14)
Virtuvės ir vonios ploviklius, įvairias buitinės chemijos priemones naudojame kone kasdien. Tačiau nenustebkite, jei po poros mėnesių parduotuvių lentynose neberasite kai kurių iki šiol naudotų ploviklių. Priežastis - Europos Parlamento (EP) posėdyje nutarta Europos rinkoje atsisakyti ploviklių su dideliu fosfatų kiekiu. Didelis jų kiekis didina vandens eutrofikaciją, dėl kurios žūva daug vandens organizmų. Visuomenininkai džiaugiasi tokiu sprendimu, nors teigia, jog problemą šis sprendimas tik pristabdys.

Plačiau: grynas.lt


Lietuvos bankas tramdo greituosius kreditus (2013-03-19)

Lietuvos bankas patvirtino Vartojimo kredito gavėjų mokumo vertinimo ir atsakingojo skolinimo nuostatus. Nuo liepos įsigaliosianti tvarka, kuri saugos vartotojus nuo jų pačių neatsakingų sprendimų, gali atimti iki 70% klientų iš greituosius kreditus teikiančių įmonių, baiminasi Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacija.

Plačiau: vz.lt


Šiuolaikinio žmogaus kraujyje - pavojingų cheminių medžiagų kokteilis (2013-03-14)
Yra sakoma - pasakyk, ką valgai, ir aš pasakysiu, kas tu. Modernioje visuomenėje šis posakis turėtų būti perfrazuotas dar plačiau - pasakyk, kaip gyveni, ir aš pasakysiu, kas esi.

Plačiau: grynas.lt


Vietoje puodelio espreso - šviežių kavos tirščių valgymas? (2013-03-12)

Kas yra protingas gastronomijos pasaulio vartotojas? Tai informuotas žmogus, kuris susigaudo, kur gaminamas geriausias vienas ar kitas produktas. Jis žino, kad geriausi lašinukai ir skilandis - lietuviški, šviesusis alus - čekiškas, degtinė -rusiška, ikrai - iraniečių. Tačiau nepasimesti šioje gastronominėje geopolitikoje anaiptol nėra lengva.

Plačiau: lrytas.lt  


Kiek iš tiesų žmonijai reikia vandens? (2013-03-12)
Žemė - žmonių ir vandens planeta. Kad be vandens nebūtų gyvybės, tą žino turbūt beveik kiekvienas, ir kad be jo gyvenimas sunkiai įsivaizduojamas, tą irgi dauguma žino: jis reikalingas ne tik mūsų organizmui, bet ir viskam, ką apima žmonių veikla, - sanitarijai, žemės ūkiui ir pramonei. Bet kiek mes jo turim ir kiek gi iš tikrųjų mums jo reikia?

Plačiau: grynas.lt 


Akcijų medžiotojų taikinys - grupinio apsipirkimo portalai (2013-03-10)
Grupinio pirkimo portalai Lietuvoje veikia beveik trejus metus. Sparčiai išpopuliarėję dėl viliojamų pasiūlymų ir patogaus apsipirkimo, jie sulaukia vis daugiau ir akcijų medžiotojų kauniečių. Tačiau kaip atpažinti patikimą pirkimo portalą?

Plačiau: lrytas.lt 


Didžiausi energinių gėrimų vartotojai - paaugliai (2013-03-08)
Mokslininkų nuomone, gausus ir nuolatinis energinių gėrimų vartojimas gali kelti pavojų sveikatai, rašoma Europos maisto ir saugos tarnybos (EFSA) ataskaitoje. Tyrimais buvo nustatyta, kad iš bendro žmogaus organizmo įsisavinamo kofeino kiekio, 8% suaugusių, 13% paauglių ir 43% vaikų gaudavo jo iš energinių gėrimų.

Plačiau: vz.lt


Vartotojai turi kuo aktyviau fiksuoti ir lyginti kainas (2013-03-03)
Prekybos centrai tvirtina, kad juose filmuoti, fotografuoti ir kitaip fiksuoti kainas galima, tačiau tik asmeniniais, o ne komerciniais tikslais. Tuo metu vartotojų gynėjai sako, kad jokių apribojimų teisės aktuose nėra nustatyta. Plačiai nuskambėjus istorijai apie sumuštą kainas fiksavusį žmogų. Kur yra leistinos ribos ir kada gali trūkti prekybininkų, stebinčių kainų fiksavimą jų parduotuvėse, kantrybė.

Plačiau: 15min.lt


Už spindinčių iškabų - purvas ir pasenęs maistas (2013-02-25)
Apskretę puodai, riebalais apaugusios pjaustymo lentelės, sugedę maisto produktai, kurių galiojimo laikas baigėsi prieš 3 mėnesius. Maisto ir veterinarijos inspektoriai vis dažniau stabdo maitinimo įstaigų veiklą.

Plačiau: lrytas.lt


Šiukšlių maišuose - ir žmonių paslaptys, ir naudingi daiktai (2013-02-22)
Jonavietis verslininkas Ramūnas Mačiulis juokauja: šiukšlių verslą galima palyginti su laidojimo verslu. Ir vienas, ir kitas yra amžini, niekada nesibaigiantys. R. Mačiulio įmonė užsiėmė dar nauja verslo niša - šiukšlių perrinkimu. Mat nuo šių metų įsigaliojus įstatymui, kad visos biodegraduojančios atliekos privalo būti atskiriamos nuo bendro šiukšlių srauto, tokių įmonių šalyje greičiausiai atsiras ir daugiau. Kol kas jonaviečiai - vieni iš pirmųjų šalyje, kurie ėmėsi šio verslo.

Plačiau: lrytas.lt


Globalizacija: olandiškas Rokiškio pienas ir lietuviški „Hugo Boss" rūbai (2013-02-21)
Parduotuvių lentynos pilnos „lietuviškų" maisto produktų, atvežtų iš Nyderlandų, Lenkijos, Vokietijos. Tuo tarpu britai, vokiečiai, skandinavai perka Lietuvoje gaminamus žymių prekių ženklų drabužius. Specialistai pastebi, kad kilmės šalis stipriai veikia pirkėjų pasirinkimą, tačiau neretai spalvingose etiketėse tokią informaciją rasti sunku.

Plačiau: 15min.lt


Aplinkosauginis prekių ženklinimas - tik apsiskaičiusiems vartotojams (2013-02-20)

Kartu su žalia ekologijos mada į Lietuvą ant ekologiškų prekių pakuočių plūstelėjo ir dešimtys ar net šimtai iki tol mums neregėtų aplinkosauginių ženklų. Kodėl skirtingų ženklų ant produktų pakuočių yra tiek daug, kurie yra svarbiausi ir ar jie gali šiuos ženklus atpažįstančiam vartotojui atnešti kokios nors naudos?

Plačiau: grynas.lt


Tyrimas: lietuviai į prekių etiketes žiūri rečiau nei kiti europiečiai (2013-02-19)
Neseniai atliktas gyventojų nuomonės tyrimas parodė, kad didžioji dalis tiek Lietuvos, tiek ES šalių gyventojų mano, kad chemikalų galima rasti ne tik valikliuose ir dažuose, bet ir ore, maiste ar balduose. Vis dėlto, prieš pirkdami įvairius produktus, lietuviai mažiau linkę tikrinti jų sudėtį sveikatos ar aplinkos saugojimo sumetimais: maisto sudėtį tikrintų 74 proc. Lietuvos ir 81 proc. ES gyventojų.

Plačiau: grynas.lt


Kaip skaityti maisto produkto etiketę? (2013-02-18)
Gira, bet ne gira. Sviestas, bet ne sviestas. Etiketėje nupieštas Eifelio bokštas, bet produktas neturi nieko bendra su Prancūzija. Kaip nesuklysti skaitant etiketę, pataria Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Plačiau: lrytas.lt


Kam neabejingas nė vienas? (2013-02-17)

Nereikia manyti, kad visi jūsų pirkėjai yra išsilavinę, itin aukštų moralės normų ir labai išrankūs. Tokių pirkėjų taktiška ir labai išmani reklama dažnai visiškai neveikia, jiems viską reikia pateikti aiškiai kaip ant delno. Kita vertus, net ir geriausiai pasikausčiusius klientus suvilioti galima laikantis kelių itin paprastų taisyklių. Žmonės yra žmonės, kai kuriems dalykams jie niekuomet neliks abejingi.

Plačiau: vz.lt


Kaip atpažinti problemines kredito įstaigas? (2013-02-13)
Pirmieji kredito įstaigos ligos požymiai yra agresyvi reklama, pastebimai už rinkos vidurkį didesnės palūkanos bei akcininkų elgesio "įdomybės".

Plačiau: vz.lt


Jei pats nepasikeisi, tai kaip kitą pakeisi? (2013-02-09)
Remiantis „Eurostat" duomenimis, 2010 m. kiekvienas lietuvis vienu ar kitu būdu atsikratė 381 kilogramo atliekų. Iš viso žmogui tenkančio kiekio 328 kilogramai suguldyti į sąvartynus, 13 kilogramų perdirbta, 6 kilogramai kompostuoti, o 33 kilogramai apdoroti nebuvo niekaip.

Plačiau: grynas.lt


Ką verta žinoti perkant daržoves žiemą (2013-01-30)
Bendra taisyklė žiemą perkant daržoves prekybos centre- rinktis, tas, kurių kelias iki prekystalio buvo kaip galima trumpesnis. Tai reiškia, kad jos buvo mažiau apipurkštos cheminėmis medžiagomis.

Plačiau: ekodiena.lt


Nauja mada Lietuvoje - maistas iš šiukšlių konteinerių (2013-01-28)
Kauno benamiams artėja iššūkių metas. Į tradicinę jų teritoriją šiukšlių konteineriuose nusitaikė save fryganais (pavadinimas kildinamas iš angliškų žodžių „free" (nemokamas) ir „vegan" (veganas) arba „free" ir „gain" (gauti)) vadinantys naujo judėjimo nariai. Ekologija besirūpinantys žmonės tikina, kad šiukšlių konteineriuose galima rasti daug reikalingų dalykų - pradedant daiktais, baigiant maistu.

Plačiau: lrytas.lt


Vartotojų gynėjai: dėl gyventojų pasyvumo kaltas santūrumas (2013-01-28)
Daugiausiai žinančių, kur kreiptis dėl savo teisių pažeidimų, pavyzdžiui, įsigijus nekokybiškų prekių ar paslaugų yra įgiję aukštąjį išsilavinimą (76 proc.), ir uždirbantys didesnes pajamas (73 proc.), nustatyta reprezentatyvios apklausos metu. Tik 8 proc. vartotojų savo teises gynė kreipdamiesi į valstybės institucijas, tačiau 52 proc. to nedarė, motyvuodami tuo, kad prašymui pildyti turi per mažai laiko ar noro.

Plačiau: delfi.lt


Tyrimas: netekę pajamų ilgiau nei tris mėnesius išgyventų tik trečdalis Lietuvos gyventojų (2013-01-28)
Nors dauguma Lietuvos gyventojų gerai vertina savo asmeninių finansų tvarkymo gebėjimus, tačiau net 64 proc. apklaustųjų teigia, kad, netekę pagrindinių pajamų, jie nepragyventų ilgiau nei 3 mėn. Tokius duomenis atskleidė Lietuvos banko inicijuotas gyventojų finansinės elgsenos ir raštingumo tyrimas.

Plačiau: 15min.lt


Pramonei ir vartotojams - nauji išbandymai (2013-01-28)
Lietuvoje rengiama nauja taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimų išdavimo tvarka, anot specialistų, ji ne tik pareikalaus iš mūsų įmonių svarių investicijų, brangins produkciją vartotojams, bet ir dar labiau ištęs šių leidimų išdavimo terminus.

Plačiau: vz.lt


Kada paprastas pienas virsta ekologišku? (2013-01-24)
Jeigu į dvi stiklines įpiltume paprasto ir ekologiško pieno, išoriškai šie du gėrimai mažai kuo vienas nuo kito skirtųsi. Koks iš tiesų yra skirtumas tarp paprasto ir ekologiško pieno?

Plačiau: grynas.lt


Nauji įpročiai: maistas vis dažniau perkamas internetu (2013-01-23)
Vis daugiau gyventojų ne tik drabužius, avalynę, bet ir baldus jau perka neatsitraukdami nuo kompiuterio. Taip pat sparčiai populiarėja virtualus maisto produktų pardavimas. Tačiau daugėja ir skundų dėl nekokybiškų pirkinių.

Plačiau: diena.lt


JT pradeda kampaniją prieš maisto produktų švaistymą (2013-01-23)
Jungtinės Tautos (JT) pradeda kampaniją prieš maisto produktų švaistymą. Šūkiu „Pagalvok. Valgyk. Taupyk" JT maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO) bei Aplinkos apsaugos programa (UNEP) kreipiasi pirmiausiai į vartotojus. Tačiau kampanija skirta ir prekybos bei gastronomijos atstovams, taip pat gamintojams

Plačiau: lrytas.lt


6 būdai, kaip mus paveiks klimato kaita (2013-01-19)
Nauji duomenys patvirtino, kad mūsų planeta tampa vis karštesnė. Pradėdami žemės ūkiu bei infrastaruktūra ir baigdami energijos išteklių naudojimu, ekspertai mėgina pademonstruoti, kaip šylantis klimatas gali sukelti didelio masto chaosą.

Plačiau: grynas.lt


Lietuviai sukūrė aplikaciją mėgstantiems važiuoti dviračiu (2013-01-18)
Mobiliąją programėlę „Lovetrack" dviračių transporto mėgėjams sukūrę lietuviai pasiūlė ne tik dalintis įdomiais maršrutais, bet ir fiksuoti įdomiausias akimirkas tuo pat metu. Išbandyti, kaip veikia mobilioji aplikacija, bus galima jau pavasarį.

Plačiau: vz.lt


Europarlamentarai: „Importuotų prekių etiketėse turi būti rašoma jų kilmės šalis" (2013-01-17)
Ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas ragina įpareigoti į ES importuotų prekių etiketėse rašyti jų kilmės šalį. EP narių įsitikinimu, „svarbu išlaikyti vienodas sąlygas ES įmonėms ir jų konkurentėms iš trečiųjų šalių", taip pat užtikrinti vartotojų apsaugą ir informuotumą.

Plačiau: bernardinai.lt 


Vartotojai daugiausia ginčija draudimo įmonių ir bankų sprendimus (2013-01-16)

2012 m. vartotojai į Lietuvos banką dažniausiai kreipėsi prašydami nagrinėti jų ginčus su draudimo įmonėmis. Bankų klientai dažniausiai nesutikdavo su bankų veiksmais pagal būsto kredito sutartis.

Plačiau: lzinios.lt 


5 patarimai, kaip maitintis tik vietiniu maistu (2013-01-12)

Siekis maitintis vietiniais produktais turėtų tapti kiekvieno, siekiančio gyventi ekologiškai, tikslu. Vietiniam maistui nereikia toli keliauti, kad pasiektų jūsų stalą. Mažiau kelionių - mažiau CO2 ir kitų teršalų. Taip pat jeigu renkatės vietinį ekologišką maistą - paremiate vietinius ekoprodukcijos augintojus.

Plačiau: grynas.lt


Pusė pasaulyje pagaminamo maisto keliauja į šiukšlynus (2013-01-10)
Apie pusė viso pasaulyje pagaminamo maisto - milijardai tonų - yra išmetama. Šį švaistymą lemia bloga infrastruktūra ir sandėliavimo priemonės besivystančiame pasaulyje, taip pat vartojimą skatinančios akcijos, tokios kaip pasiūlymai „perki vieną, kitą gauni nemokamai", ir vartotojų išrankumas išsivysčiusiose šalyse.

Plačiau: 15min.lt


Kas kaltas, kad senamiestyje trūksta konteinerių? (2013-01-10)
Senamiesčio gyventojai skundžiasi, kad valdžia ragina rūšiuoti atliekas, tačiau tinkamų sąlygų tam nesukuria - trūksta konteinerių, o ir alternatyvų neieškoma. Savivaldybė atkerta, kad dažnai patys gyventojai nenori konteinerių po savo langais.

Plačiau: diena.lt


Pirkėjams tenka ilgai kovoti su mulkintojais iš interneto (2013-01-10)
Kuo daugiau perkančiųjų internetu, tuo daugiau ir apkvailintųjų. Tačiau įsidrąsinę lietuviai savo teises siekia apginti ne tiktai gimtinėje, bet ir svetur. Lietuvos vartotojai dažniausiai skundžiasi dėl prekybos internetu. Juk ES rinka vis patrauklesnė ieškoti įvairesnių ir pigesnių prekių nekeliant kojos iš namų.

Plačiau: lrytas.lt


Prasčiausiai lietuviai rūšiuoja plastiką, geriausiai - stiklą (2013-01-09)
Daugiausia klaidų Lietuvos gyventojai padaro rūšiuodami plastiko atliekas - į joms skirtus konteinerius patenka apie 40-50 proc. perdirbimui netinkamų atliekų. Stiklo konteineriuose netinkamų atliekų dalis tesudaro iki 10 proc., o popieriaus - 20-30 procentų, rodo atliekų tvarkymo bendrovės „VSA Vilnius" duomenys.

Plačiau: 15min.lt


Vartojimo tendencijų dešimtukas (2013-01-08)
Atsargesnis požiūris į skolinimąsi, natūralumo ir vertės paieška, dėmesys įmonių socialinei atsakomybei. Tai - tik kelios tendencijos iš tyrimų bendrovės „Euromonitor International" sudaryto ateinančių penkerių metų vartojimo tendencijų dešimtuko.

Plačiau: IQ.lt


Per kiek laiko suyra mūsų paliekamos šiukšlės? (2013-01-04)

Pakelėse ir pamiškėse išmesdami šiukšles, daugelis įsivaizduojame, kad anksčiau ar vėliau jos „pranyksta". Tačiau kaip greitai šis procesas įvyksta?

Plačiau: bernardinai.lt


Kaip sumažinti išlaidas maisto produktams? (2013-01-04)
Naujų metų pradžia - puiki proga apsvarstyti, kaip derėtų savo išlaidas planuoti ateinančius dvylika mėnesių. Praėjus kelias dienas trukusiems laisvadieniams ne vienas atsidūsta pamatęs, kiek pinigų išleido pirkiniams, ypač maistui. Vienas iš būdų sutaupyti - atidžiau stebėti, kiek išleidžiame maisto prekėms.

Plačiau: delfi.lt

Persivalgymas jau didesnė problema nei maisto trūkumas (2013-01-03)
Nuodugniausia kada nors atlikta ligų apžvalga parodė, kad pirmą kartą daugiau problemų kyla dėl valgančių per daug, nei dėl valgančių per mažai. Pirmą kartą nutukimas tapo didesne pasauline sveikatos problema nei maitinimosi trūkumas.

Plačiau: ekodiena.lt

Daugiau nei pusė vartotojų pasirašė sutarčių dėl finansinių produktų jų nė neskaitę (2012-12-31)
Lietuvos banko inicijuotas Lietuvos gyventojų finansinės elgsenos ir raštingumo tyrimas atskleidė, kad sutartį dėl finansinių produktų ar paslaugų prieš pasirašydami visada perskaito tik 43 proc. apklaustųjų. Niekada sutarties neskaito arba ją skaito retai 12 proc. gyventojų, kartais - 16 proc., dažnai tai daro 29 proc. tyrime dalyvavusių šalies gyventojų.

Plačiau: lrytas.lt


Perpildytų konteinerių problema - pačių gyventojų reikalas? (2012-12-31)
Nors gyvename apsupti daugybės atliekų ir jų sutvarkymui skiriame daug pastangų, panašu, kad tai jau tampa Sizifo darbu. Kad ir kiek gyventojai rūšiuotų, šiukšlių nė kiek nemažėja. Maža to - šiukšlės neįtikėtinai gausiai kaupiasi ne tik pačiuose konteineriuose, bet ir prie jų.

Plačiau: grynas.lt


Per šventes gyventojai išmeta iki 30 proc. daugiau šiukšlių (2012-12-20)

Per artėjančias šventes gyventojai išmes beveik trečdaliu daugiau šiukšlinei įprastomis dienomis, prognozuoja atliekų tvarkymo bendrovė „VSA Vilnius". Atliekų vežėjas teigia dirbsiantis be poilsio, o gyventojams primena rūšiuoti atliekas bei neužstatyti privažiavimų prie konteinerių.

Plačiau: balsas.lt


Pirkėjams - išskirtinės kokybės produktai (2012-12-17)
Natūralūs, maistingi, išauginti tausojant aplinką: išskirtinės kokybės vaisiai, uogos, daržovės ir perdirbti jų produktai vis labiau traukia Lietuvos pirkėjus. Išskirtinės kokybės produktus, parduodamus ūkininkų turgeliuose ar prekybos centruose, puošia „Kokybės" ženklas. Tai garantija, kad šalies ūkininkų ar įmonių produkcija gaminama laikantis papildomų ir griežtesnių pirminės gamybos, perdirbimo ir tiekimo rinkai reikalavimų.

Plačiau: lrytas.lt


Kalėdos: kabinti lemputes ar taupyti energiją? (2012-12-15)
Niūriuoju metų laikotarpiu, kai dienos šviesa džiaugiamės vos kelias valandas, daugelis žmonių puošia pastatus, jų vidų lempučių girliandomis. Žaižaruojančios įvairiaspalvės lemputės pagyvina apniukusius vakarus ir padeda kurti šventinę nuotaiką. Tačiau kalėdinė puošyba turi savo kainą.

Plačiau: grynas.lt


EK tiria prekybos pokyčių įtaką vartotojams (2012.12.12)
Europos Komisija (EK) pradeda tyrimą, kuriuo bus siekiama įvertinti pastarojo meto pokyčių Europos mažmeninės prekybos sektoriuje poveikį vartotojams.

Plačiau: vz.lt


Norintiems grąžinti nekokybišką prekę - kantrybės egzaminas (2012-12-13)

„Ar perki batus „Senukuose"? Ne? Tai kodėl tada ten ieškai keptuvės? „Senukuose" galima pirkti, pavyzdžiui, vinis", - stebėjosi viena bičiulė po mūsų nuotykio šiame prekybos centre. Nors Lietuvoje kuo toliau, tuo geriau veikia prekių grąžinimo sistema, tačiau kartais tai kainuoja ir laiko, ir nervų.

Plačiau: lrytas.lt 


Teisingiau atliekas rūšiuoja išsilavinę ir turtingesni žmonės (2012-12-11)

Seną buitinę techniką bei elektroniką teisingiau tvarko žmonės, turintys aukštesnį išsilavinimą ir aukštesnes pareigas, tuo tarpu mažesnes pajamas gaunantys darbininkai dažniau nenaudojamą buitinę techniką išmeta tiesiog į šiukšlių dėžę ar konteinerį, taip užteršdami aplinką.

Plačiau: bernardinai.lt 


3 pavojingos medžiagos, kurias perkate nuolat (2012-12-11)

Nors visiškai aplinkai nekenksmingų medžiagų praktiškai nėra, kasdien pirkdami įvairias prekes turėtume daugiau dėmesio skirti jų sudėčiai. Išmokus kelis cheminių medžiagų burtažodžius, paaiškės ne tik, kad vartojame per daug produktų, kurie kartais mums visai nėra reikalingi, bet ir bus lengviau atskirti tam tikrus pavojus, paslėptus po sudėtingų terminų pavadinimais.

Plačiau: grynas.lt


Naujas „Darom" akcijos veidas (2012-12-07)
Pastaruosius 5 metus vykusi visuotinė atliekų rinkimo akcija „Darom" atsisveikina su gyventojais, bet nepalieka jų - pristato naują, dar didesnį aplinkosauginį projektą - „Mes Darom Lietuvą gražesnę".

Plačiau: bernardinai.lt


Ekologiški drabužiai: ką turėtume apie juos žinoti? (2012-12-06)
Ar žinojote, kad medvilnės auginimui sunaudojama 22,5 % visų pasaulyje naudojamų insekticidų? Užauginti medvilnei, iš kurios bus pagaminti vieni marškinėliai, reikia apie 1000 litrų vandens. O audinio balinimui ir dažymui naudojamos įvairios nuodingosios medžiagos, kurios vėliau patenka į ekologinę sistemą. Negana to, viskozės pluoštas, išgaunamas iš perdirbtos medienos, mažina miškų plotus Žemėje.

Plačiau: ekodiena.lt


6 patarimai, kad maisto pirkimas taptų saikingesnis (2012-12-01)
Ar kada teko susimąstyti, kokius iš tikrųjų maisto produktus perkate prekybos centruose, kurie mus nuolatos vilioja nuolaidomis bei akcijomis? Šluoti viską iš eilės nuo lentynų pernelyg lengva. Be to, daugelis produktų, parduodamų prekybos centruose, yra paruošti taip, kad galėtų stovėti vitrinose ilgesnį laiką nei natūraliai pagamintas ar paruoštas produktas.

Plačiau: grynas.lt


Kodėl nepasiteisino žaliųjų propaganda? (2012-11-29)

Gamtosaugininkams per pastaruosius 40 metų nepavyko pasiekti jų užsibrėžto tikslo apsaugoti mūsų planetą nuo pavojų. Kokios yra pagrindinės šios nesėkmės priežastys?

Plačiau: grynas.lt

Moksleiviai mokėsi atsakingo maisto vartojimo bei aplinkos tausojimo (2012-11-30)
Mitybos specialistai pastebi, jog per paskutinįjį dešimtmetį suvalgoma vis daugiau pusgaminių arba jau visiškai paruošto vartoti maisto. Toks maitinimasis neretai turi neigiamos įtakos sveikatai, mat pusfabrikačiai pasižymi mažesne biologine verte.

Plačiau: 15min.lt

Klimato kaita: Viskas blogiau, nei manėme (2012-11-29)
Prieš penkerius metus naujausia Tarpvyriausybinės Klimato Kaitos tarybos ataskaita piešė niūrią mūsų planetos ateitį. Klimatologams renkant įrodymus naujai ataskaitai, kuri bus pristatyta 2014, pateikiamos septynios priežastys, kodėl reikalai atrodo dar niūriau.

Plačiau: ekodiena.lt


Šalyje daugėja atliekas parduodančių žmonių, nors uždarbis – tik simbolinis (2012-11-27)
Žmonės seniai suprato, kad ir iš šiukšlių galima naudą išspausti. Skudurininkai su savo vežimėliais jau prieš šimtus metų važinėjo nuo durų prie durų, rinkdami senus rūbus, metalą ir pan. Nemažą dalį savo šiukšlių galime pinigais paversti kiekvienas, jei tik netingės jas rūšiuoti ir kaupti. Tiesa, didelių uždarbių fiziniam asmeniui tikėtis neverta.

Plačiau: grynas.lt


Kaip jus priverčia pirkti Kalėdoms? (2012-11-24)
Prieš Kalėdas žmones pirkti kviečiantys prekybininkai naudoja įvairiausius pirkėjų viliojimo būdus. Pavyzdžiui, pakelia kainas, o paskui staiga jas nuleidžia. Rinkodaros ekspertai atskleidžia, kaip veikia į masinį pirkimo bumą žmones įtraukiantis mechanizmas.

Plačiau: grynas.lt


Zigmas Vitkus. Kaip aš rūšiavau tepamojo sūrelio dangtelį (2012-11-22)
Kaip įprastai atėjęs su maišu rūšiuotinų šiukšlių ir pamatęs šalia konteinerių paliktą šiukšlyną septynerius metus šiukšles rūšiuojantis Z. Vitkus patyrė prasmės krizę – kokio velnio rūšiuoti, jei niekas to nevertina, o ir bendrovės, išvežančios šiukšles, į savo darbą žiūri pro pirštus?

Plačiau: bernardinai.lt


8 paprasti žingsniai ir tavo namai taps draugiškesni aplinkai (2012-11-14)
Namų puoselėjimas ne tik prisideda prie jų materialios vertės, bet ir gražina juos. Jei kažkada trumpam buvote susimąstę, kaip savo namus paversti draugiškesniais aplinkai, šis straipsnis – kaip tik jums.

Plačiau: ekodiena.lt


V. Vasiliauskas greitųjų kreditų ėmimą lygina su narkomanija ir žada apynasrį skolintojams (2012-11-12)
Lietuvos bankas įveda naujus suvaržymus sparčiai besiplėtojančiai greitųjų kreditų rinkai. Nuo Naujųjų metų turi įsigalioti nauji Atsakingo skolinimo principai, kurie bus privalomi visoms kreditus teikiančioms bendrovėms. Tokiu būdu Lietuvos bankas tikisi kovoti su per metus 80 proc. paaugusia greitųjų kreditų rinka.

Plačiau: 15min.lt