Arbata

Problemos, kylančios arbatžolių augintojams
Arbata – įvairus produktas, pradedant nuo masinei rinkai skirtos arbatos maišeliuose ir baigiants aukštos kokybės specializuotoms parduotuvėms skirtomis arbatžolėmis ir ekologiška arbata. Rinkos kainos stipriai skiriasi ne tik pagal kokybę ar rūšį, bet ir priklausomai nuo naudotų gamybos metodų ir geografinės kilmės. Nors šiuo metu rinkos kainos yra didelės, gamintojų sąnaudos labai išaugo dėl didelio auginimo sąnaudų padidėjimo (kuras, trąšos, transportas ir t. t.), susijusio su naftos ir neigiamos valiutų dinamikos dolerio atžvilgiu, nes arbata dažnai prekiaujama JAV doleriais. 
Arbatžolių augintojų pasėliai ir derlius taip pat kelia nerimą, nes oro sąlygos tampa vis mažiau prognozuojamos, o sausros sumažino pastarųjų metų derlių. 
Įtakos pajamoms turėjo ir pasikeitusi paklausa rinkoje. Pirmaujančiose „Fairtrade“ vartotojų rinkose, kaip antai Jungtinėje Karalystėje, pereita nuo arbatos iš Indijos ir Šri Lankos prie pigesnės Afrikos arbatos; be to, daugiau žaliosios arbatos užauginama Kinijoje ir Vietname. 
 
Prastos plantacijų darbininkų darbo sąlygos
Nors arbatžolių augintojų darbo ir užmokesčio sąlygas dažnai reguliuoja vyriausybės, istoriškai didžioji dalis darbo auginant arbatžoles yra laikoma nekvalifikuotu ir apmokama minimaliai. Sunki plantacijų darbuotojų padėtis yra gerai žinoma problema daugelyje arbatžoles auginančių valstybių, kaip antai Indijoje, Šri Lankoje ir Kenijoje. 
Arbatžolių ūkiuose gyvenančių darbininkų pagrindiniai poreikiai, pavyzdžiui, sveikatos priežiūra, būstas, komunalinės paslaugos ir galimybė naudotis vandeniu bei gauti pradinį išsilavinimą neretai priklauso nuo savininkų. 
Prastas praėjusių 30 metų pelningumas turėjo neigiamos įtakos investicijoms į infrastruktūrą ir privedė prie sąnaudų mažinimo priemonių. Pagrindiniai poreikiai dažnai būna nepatenkinti ir toliau paliekant darbininkus ir jų vaikus priklausomybės ir pažeidžiamumo cikle. 
 
Klimatas kelia rūpesčių
Auginant arbatžoles, itin daug įtakos turi nusistovėjęs kritulių dažnumas. Pastaraisiais metais bendras kritulių lygis daugelyje arbatžoles auginančių regionų sumažėjo. Šie pokyčiai susiję su naikinamais miškais ir besikeičiančiu klimatu: dažnesni stiprūs lietūs, ilgi sausros laikotarpiai, kuriuos  pertraukia stiprūs potvyniai. Dėl to vanduo nėra tinkamai sugeriamas dirvožemio ir (arba) požeminio vandens sluoksnio. 
 
„Fairtrade International“ standartai arbatžolių plantacijoms
• Sprendimams dėl „Fairtrade“ priemokos naudojimo priimti iš darbininkų ir vadovų turi būti sudaryta bendra institucija.
• Priemoka neturi būti naudojama einamosioms veiklos išlaidoms apmokėti. Ji skirta gyvenimo ir darbo sąlygoms gerinti.
• Priverstinis darbas ir 15 metų amžiaus arba jaunesnių vaikų darbas yra uždraustas. Vyresnių negu 15 metų vaikų darbas neturi trukdyti jų mokymuisi. Darbas neturi kelti grėsmės jų sveikatai.
• Darbininkai turi teisę steigti nepriklausomą profesinę sąjungą arba tapti jos nariais.
• Darbo užmokestis turi būti lygus regiono vidurkiui arba minimaliam darbo užmokesčiui arba už jį didesnis.
• Būtinos sveikatos apsaugos ir saugos priemonės nelaimingiems atsitikimams darbe išvengti.