Informacija verslui

FAIRTRADE ženklą administruoja tarptautinė organizacija „Fairtrade International“ (FLO). Nacionalinės „Fairtrade“ organizacijos skatina sąžiningą prekybą savo valstybėse ir suteikia leidimus įmonėms naudoti FAIRTRADE ženklą ant savo produktų. „Fairtrade Finland“ yra atsakinga už leidimus Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.
 
Prekybininkai
 
Jeigu jūs – prekybininkas, norintis importuojanti arba gaminti „Fairtrade International“ sertifikuotus produktus, turite kreiptis dėl sertifikavimo (http://www.flo-cert.net/). Prieš pateikdami paraišką, turite įsitikinti, kad prekiaujate produktais, kuriems yra taikomas atitinkamas FLO produkto standartas, ir kad esate pasirengę laikytis atitinkamų standartų.
 
 
Registruotųjų prekės pavadinimų savininkai
 
„Fairtrade International“ sertifikuoja visą produktų tiekimo grandinę, pradedant auginimu ir baigiant ženklu pažymėtu produktu. Visi registruotųjų prekės pavadinimų savininkai turi įsigyti licenciją FAIRTRADE ženklui ant savo produktų naudoti. To siekiančios Lietuvos įmonės turėtų pateikti paraišką „Fairtrade Finland“. Norėdami gauti licencijos paraišką, kreipkitės į products@reilukauppa.fi. Licencijų turėtojai FAIRTRADE ženklą ant savo produktų gali naudoti sudarę licencijos sutartį ir gavę pakuotės maketo patvirtinimą. Pasirašiusieji licencijos sutartį įsipareigoja reguliariai teikti ataskaitas apie sąžiningos prekybos produktų pardavimus ir nuo pardavimų mokėti licencijos mokesčius.
 
Mažmenininkai arba platintojai 
 
Jeigu esate FAIRTRADE ženklu pažymėtų arba licencijuotų kitų bendrovių produktų mažmenininkas arba platintojas, tais produktais galite prekiauti nesiregistruodamas. Norėdami įsitikinti, kad tam tikras galutinis produktas sertifikuotas „Fairtrade International“, galite atsiųsti produkto duomenis ir nuotrauką šiuo adresu products@reilukauppa.fi.
 
Mažmenininkai ir gastronomijos parduotuvės FAIRTRADE ženklą savo parduodamiems produktams gali naudoti gavę raštišką „Fairtrade Finland“ sutikimą. Prašome kreiptis adresu certificationmark@reilukauppa.fi ir nurodyti, kokiais produktais planuojate prekiauti, kad gautumėte FAIRTRADE sertifikavimo ženklą ir nurodymus, kaip jį teisingai naudoti.
 
Daugiau informacijos:
Reilu kauppa / „Fairtrade Finland“
products@reilukauppa.fi arba reilukauppa@reilukauppa.fi
+352 358 0 5658 680