Iniciatyva – FAIRTRADE tiekimo programos

2014 12 19

Sąžiningos prekybos ženklinimo organizacija (angl. Fairtrade International) norėdama dar labiau paskatini Sąžiningos gamybos produktus 2014 m. pristatė naują iniciatyvą – FAIRTRADE Tiekimo programas (angl. Fairtrade Sourcing Programs). 
 
Naujos Sąžiningos prekybos Tiekimo programos padės sukurti didesnes galimybes kakavos, cukraus ir medvilnės ūkininkams parduoti daugiau savo produkcijos Sąžiningos prekybos sąlygomis. O tai reiškia, kad bus ir didesnė Sąžiningos prekybos nauda ūkiams ir bendruomenėms.
 
Visame pasaulyje vis daugiau ir daugiau įmonių įsipareigoja pirkti Sąžiningos prekybos, darnumo principus atitinkančią kakavą, cukrų ir medvilnę ir naudoti šią žaliavą atskirų produktų gamyboje ar net visą savo verslą pagrįsti Sąžiningos prekybos produktais.
 
 Per Fairtrade Tiekimo programas Sąžiningos prekybos ūkininkai gali parduoti kakavą, cukrų ar medvilnę įmonėms, kurioms reikalingas tik vienas ar kitas Sąžiningos prekybos ingredientas, bet kurios nesiekia sertifikuoti viso galutinio produkto. Pavyzdžiui, gamintojas gali pirkti visą jam reikalingą kakavą iš Sąžiningos prekybos ūkininkų ir gaminti šokoladinius batonėlius, pyragus ir sausainius, nesertifikuodamas viso galutinio produkto, bet tuo pačiu gali ir deklaruoti, kad prisideda prie Sąžiningo prekybos. Arba, pavyzdžiui, konditerijos įmonė galėtų nuspręsti naudoti vien tik Sąžiningos prekybos cukrų visiems savo skanėstams.
 
Įmonės, pageidaujančios viešai pranešti apie savo įsipareigojimus Sąžiningai prekybai gali pasinaudoti nauju ženklu (žr. 1 pav.), kuris leidžia aiškiai matyti, kad tam tikrą žaliavą (cukrų, kakavą, medvilnę) gamintojas pirko būtent Sąžiningos prekybos sąlygomis. Tam, kad galėtų naudoti šį ženklą, įmonė turi gauti raštišką Fairtrade International ar jai atstovaujančios institucijos sutikimą.
    1 pav.