Konkursai

Detektyvinių istorijų konkursas

Lietuvos vartotojų institutas 2014 m.  kvietė 15-24 metų jaunuosius literatus ir rašytojus dalyvauti detektyvinių istorijų konkurse „Atsargiai: tapatybės vagystė”. Konkursui buvo pateikta 19 detektyvinių istorijų. 

Konkurso tema – asmens tapatybės vagystė. Tapatybės vagystė yra pasinaudojimas kito asmens tapatybę identifikuojančiais duomenimis nusikaltimų tikslais. Detektyvinių istorijų tema gali būti siejama su svarbiausiomis šiandienos aktualijomis, pavyzdžiui, manipuliuojant euro įvedimu atliekamomis tapatybės vagystėmis arba asmens duomenų pasisavinimu socialiniuose tinkluose. 

Konkurso tikslas – skatinti jaunimą domėtis asmens tapatybės vagysčių problema, suvokti jų poveikį asmeniniams finansams bei šalies ekonomikai, ugdyti gebėjimą kūrybiškai rašyti visuomenei aktualiomis temomis. Konkursu taip pat siekiama šviesti jaunimą apie tapatybės vagystes, informuoti, kaip apginti savo teises ir kur kreiptis kilus problemoms.

Konkurso objektas – originali detektyvinė istorija (3-15 psl. apimties) apie asmens tapatybės vagystę. Istorijos siužete turėtų atsispindėti šie aspektai: tapatybės vagystės vieta; kokie asmens duomenys buvo prarasti (pavogti) ir kokiais nusikalstamais tikslais jie buvo panaudoti; kaip išaiškėjo tapatybės vagystė.
 
Konkurso dalyviai: konkursas skirtas Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams bei kolegijų ir aukštųjų mokyklų studentams (iki 24 m. amžiaus imtinai). Konkurso dalyviai skirstomi į dvi amžiaus grupes: 15-18 m. ir 19-24 m.

Plakatų konkursas

Lietuvos vartotojų institutas 2014 m.  organizavo plakatų konkursą „Saugok savo tapatybę!”. Iš viso konkursui buvo atsiųsta gerokai virš šimto plakatų.
 
Konkurso tema:  asmens tapatybės vagystė. Tapatybės vagystė yra pasinaudojimas kito asmens tapatybę identifikuojančiais duomenimis nusikaltimų tikslais. 

Konkurso dalyviai: konkurso dalyviais 14-21 m. amžiaus mokiniai/studentai.

Reikalavimai plakatui: ne mažesnis nei  A3 formatas, atlikimo technika įvairi.
 

Konkursui pateiktus darbus vertino profesionali komisija – VšĮ „Vilniaus grafikos meno centras“ direktorė Jurga Minčinauskienė, dailėtyrininkė Kristina Kleponytė-Šemeškienė, Lietuvos dailininkų sąjungos narė Laisvydė Balčiūtė.

Konkurso nugalėtojai:

 I vieta. Ieva Daščioraitė, Kauno Juozo Grušo meno vidurinės mokykla, „Būk apdairus internete“
II vieta. Mantas Adomaitis, Kauno A. Martinaičio dailės mokykla, „Saugok savo tapatybę!“ (darbo vadovė Aušra Stankevičienė)
III vieta. Deividas Lisovoj, Joniškio žemės ūkio mokykla, atstovo Deivydo Lisovoj plakatai „Nepažįstamasis“ (darbo vadovas Virginijus Norvilas)
 

Džiaugiamės galėdami pristatyti plakatų konkursui „Saugok savo tapatybę!“ atsiųstus darbus.