Svarbiausios datos

1946 metai
JAV aktyvistai perka mažai uždirbančių Puerto Riko moterų rankdarbius ir parduoda juos JAV.
 
1958 metai
JAV atidaroma pirmoji Sąžiningos prekybos parduotuvė.
 
1967 metai
Olandijoje įsteigta Sąžiningos prekybos importo organizacija „Fair Trade Original“.
 
 
1969 metai
Olandijoje atidaroma pirmoji parduotuvė „World Shop“ (liet. „Pasaulio parduotuvė“) sąžiningos prekybos gaminiams parduoti, informuotumui didinti ir kampanijai už prekybos reformą vykdyti.
 
1988 metai
Pradedamas naudoti pirmasis FAIRTRADE ženklas „Max Havelaar“, pavadintas olando, kuris priešinosi kavos rinkėjų Olandijos kolonijose išnaudojimui, garbei. Olandijos prekybos centruose pradėta prekiauti pirmąja sąžiningos prekybos kava iš Meksikos.
 
1980-ųjų pabaiga – 1990-ųjų pradžia 
„Max Havelaar“ iniciatyva pakartojama keliose kitose Europos ir Šiaurės Amerikos rinkose: „Max Havelaar“ (Belgijoje, Šveicarijoje, Danijoje, Norvegijoje ir Prancūzijoje), „Transfair“ (Vokietijoje, Austrijoje, Liuksemburge, Italijoje, JAV, Kanadoje ir Japonijoje), „Fairtrade Mark“ Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje, „Rättvisemärkt“ Švedijoje ir „Reilu Kauppa“ Suomijoje. 
 
1997 metai
Vokietijoje įsteigiama tarptautinė organizacijų asociacija „Fairtrade Labelling Organizations International“ (FLO) ženklinimo iniciatyvoms apjungti ir pasauliniams standartams bei sertifikavimui suderinti. 
 
2002 metai
„Fairtrade International“ pradeda naudoti tarptautinį FAIRTRADE sertifikavimo ženklą. Taip siekiama padidinti šio ženklo matomumą prekybos centrų lentynose, sudaryti geresnes sąlygas tarptautinei prekybai ir supaprastinti eksporto procedūras tiek gamintojams, tiek eksportuotojams. 
 
2004 metai
„Fairtrade International“ skyla į dvi nepriklausomas organizacijas: FLO, kuri nustato „Fairtrade” standartus ir teikia pagalbą bei paramą gamintojams, ir FLO-CERT, kuri tikrina ir sertifikuoja gamintojų organizacijas ir atlieka prekybininkų auditą. 
 
2007 metai

Tarptautinė socialinių ir aplinkos apsaugos standartų organizacijų asociacija ISEAL pripažino „Fairtrade International“ viena iš septynių organizacijų, kurios yra nustačiusios aukščiausius etiškos prekybos standartus. Pasauliniai pardavimai išaugo 47 procentais. Gamintojai tampa visateisiais FLO nariais / bendrasavininkiais.

 
2013 metai
Pasaulio sąžiningos prekybos organizacija (WFTO) pradėjo naudoti savo sertifikavimo ženklą sąžiningos prekybos produktams.