Tyrimai, susiję su atsiskaitymais negrynaisiais pinigais (2010-2011)

Lietuvos vartotojų institutas 2010-2011 m. atliko du tyrimus, susijusius su atsiskaitymais negrynaisiais pinigais:

1. 2010 m. buvo  atliktas šalies gyventojų nuomonės dėl mokėjimų negrynaisiais pinigais tyrimas, kuriuo buvo siekiama išsiaiškinti kai kuriuos šalies gyventojų  požiūrio į mokėjimus negrynaisiais pinigais aspektus, įskaitant požiūrį, mokėjimų internete saugumą, vartotojų teises atsiskaitant negrynaisiais pinigais, asmens duomenų apsaugą. Tyrimo metu buvo apklausti 1009 respondentai visoje Lietuvoje. 

2. 2010-2011 m. buvo atlikta vartotojų skundų/pareiškimų analizė dėl galimo sukčiavimo atsiskaitant negrynaisiais pinigais. Tyrimo tikslas – išanalizuoti gaunamus vartotojų skundus valstybės institucijose, o taip pat statistinius nusikalstamumo duomenis pagal Baudžiamojo kodekso  214 ir 215 straipsnius. 

Tyrimai yra projekto „Vartotojų informuotumo apie sukčiavimą atsiskaitant elektroninėmis mokėjimo priemonėmis didinimas” dalis, kurį iš dalies finansuoja Europos Komisijos Nusikalstamumo prevencijos ir kovos su nusikalstamumu programa, Lietuvos vartotojų institutas. Projekto partneriai  – Lietuvos bankų asociacija ir Policijos departamentas prie LR Vidaus reikalų ministerijos. 

 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.