Visuomenės nuomonės tyrimas apie ekologiškus produktus (2006)

Lietuvos vartotojų institutas 2006 m. gruodžio 1 – 4 dieną atliko vartotojų nuomonės dėl produktų ženklinimo tyrimą. Buvo apklausta 1009 respondentų, apklausa vyko 19 Lietuvos miestų ir 56 kaimuose. 

Daugiau nei 90 proc. respondentų žino, kas yra ekologiški produktai ir ekologinė gamyba. 61,3 proc. vartotojų, paklausti, ar jie perka ekologiškus produktus, atsakė teigiamai. Perkantys ekologiškus produktus daugiausia yra iki 29 metų amžiaus, turi aukštąjį išsilavinimą ir didesnes pajamas, gyvena didesniuose miestuose. Beveik 60 proc. respondentų manė, kad ekologiški produktai – tai produktai, pagaminti ekologinės gamybos ūkyje ar įmonėje, kuri turi „Ekoagros” išduotą sertifikatą. Daugiausia respondentų atsakė, kad ekologiški produktai nuo neekologiškų (įprastinių) skiriasi tuo, jog jų gamyboje nenaudojamos sintetinės cheminės trąšos ir augalų apsaugos priemonės. Tokios pozicijos dažniau laikėsi jaunimas (iki 29 m.) ir 60-69 m. asmenys bei turintieji aukštąjį išsilavinimą. Ekologiškus produktus perka šiek tiek mažiau nei du trečdaliai respondentų – dažniau moterys, asmenys su aukštuoju išsilavinimu. Net 78 proc. respondentų labiausiai norėtų, kad prekyboje būtų ekologiškų (nors ir brangesnių) daržovių ir vaisių, 58 proc. – ekologiškos mėsos ir jos gaminių. Daugiau nei 70 proc. respondentų teigė žinantys, jog ekologiniam ūkininkavimui galioja specialios Ekologinio žemės ūkio taisyklės. Šiek tiek daugiau nei pusė respondentų atsakė nežinantys, jog ekologinės gamybos procesą ūkyje sertifikuoja ir prižiūri akredituota nepriklausoma sertifikavimo įstaiga „Ekoagros”.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.