Skaidrės: „Atsargiai: tapatybės vagystė!“ (2014)

Skaidrės „Atsargiai: tapatybės vagystė!“ yra metodinė priemonė mokytojams ir kitiems švietimo darbuotojams, skirta naudoti vedamų užsiėmimų metu. Skaidrėse pasinaudojant konkrečiais pavyzdžiais pristatomos asmens duomenų ir tapatybės vagystės sąvokos, aptariami tapatybės vagystės būdai kasdieniame gyvenime ir pasitelkiant moderniąsias technologijas. Skaidrėse pateikiama ne tik informacinė medžiaga, bet ir praktinės užduotys, kurias atlikdami mokiniai įsisavins pagrindines atsakingo elgesio su asmens duomenimis taisykles, leidžiančias apsisaugoti nuo tapatybės vagysčių. Skaidrės gausiai iliustruotos, pateikiamos kartu su išsamiais papildomais komentarais mokytojui.

Prezentacija (50 skaidrių) skirta trims pamokoms:

1.      Tapatybės vagystė ir asmens duomenys. Moksleiviai supažindinami su asmens duomenų, tapatybės vagystės sampratomis, neigiamomis tapatybės vagystės pasekmėmis.

2.      Grėsmės kasdieniame gyvenime. Moksleiviams pristatomos realaus gyvenimo situacijos, kuriose galima prarasti savo tapatybę ir patirti neigiamų pasekmių: parduotuvėje, pametant piniginę su dokumentais, išmetant nesunaikintus dokumentus su asmens duomenimis ir kt. Taip pat duodama patarimų, kaip grėsmių išvengti.

3.      Grėsmės pasitelkiant moderniąsias technologijas. Šioje pamokoje pristatomos situacijos, kuriose gresia prarasti tapatybę naudojantis informacinėmis technologijomis: slaptažodžių saugumas, bevielio interneto naudojimas, kt. Duodama patarimų, kaip apsaugoti savo tapatybę virtualioje erdvėje.

CD su edukacinėmis skaidrėmis apie tapatybės vagystes išplatinti 600 Lietuvos mokyklų bei švietimo centrų. Atsisiųsti skaidres galite žemiau paspaudę ikonėlę dešiniame skaidrės paveiksliuko kampe.