Video

Virtuvės istorijos. Miškas

Kad turėtume palmių aliejaus, kertami miškai. O vartotojai kartu sudėjus išmeta tonas gero maisto. Mažiau išmeto maisto = mažiau iškirstų miškų.

Virtuvės istorijos. Bitės

Kas trečias mūsų maisto kąsnis apdulkintas bičių ir kitų vabzdžių bei gyvūnų. Bitėms gresia išnykimas dėl pesticidų. Didžiulė dalis pesticidų naudojami auginti maistui, kuris paskui išmetamas. 

Virtuvės istorijos. Vanduo

Maistui užauginti reikia labai daug vandens. Daugelyje šalių jau dabar trūksta vandens. Mažiau išmesto maisto –  mažiau iššvaistyto vandens. 

FAIRTRADE. Ne tik skambi frazė

Jaunatvišką mitingą vaizduojantis animacinis filmas pristato pagrindinius sąžiningos prekybos sistemos principus – jokio vaikų išnaudojimo, sąžiningas atlygis gamintojams ir darbuotojams, geresnės darbo sąlygos ir kt.

FAIRTRADE. Produktai

Per komišką dviejų pirkėjų varžymąsi parduotuvėje, animacinis filmas  parodo sąžiningos prekybos produktų įvairovę. Šiandien FAIRTRADE ženklą galima rasti ant daugiau nei 30 tūkst. įvairių maisto ir ne maisto produktų.

FAIRTRADE. Geros naujienos iš viso pasaulio

Pažiūrėję šį animacinį filmą sužinosite ne tik kokiose pasaulio šalyse yra auginami ir gaminami FAIRTRADE ženklu žymimi produktai, bet ir kokių gerų naujienų jūsų pasirinkimas parduotuvėje gali atnešti tų šalių gyventojams.

Maisto atliekos: kaip jų išvengti?

Statistika negailestinga: pasaulyje iššvaistoma apie 1, 3 mlrd. tonų maisto per metus. Filme vaizduojami globalūs maisto išmetimo mastai,  pateikiami patarimai,  kurie padės tausoti maistą ir  jo neišmesti. 

Kredito istorija

Tyrimai rodo, kad greitieji kreditai Lietuvoje yra lengviausiai paimami, bet sunkiausiai grąžinami kreditai. Juos dažniausiai ima jauni žmonės, kurie neretai vadovaujasi tik emocijomis ir nepasvarsto, ar galės paskolą laiku atiduoti… Ar tikrai verta gadintis asmeninę kredito istoriją?

Bulvių traškučio kelionė

Ar kada nors pagalvojote, kokį poveikį bulvių traškučių gamyba daro aplinkai? Kokį kelią iki sandėlio nukeliauja bulvės? Kiek vandens, aliejaus, prieskonių, maisto priedų bei energijos išteklių sunaudojama bulvėms paversti traškučiais? 

Mūsų pinigai – mūsų kišenėje

Animacinis filmas yra skirtas jauniems, tačiau ir saugusieji ras jame naudingos informacijos, kaip apsaugoti asmeninę informaciją, kad sukčiai negalėtų pasinaudoti neteisėtiems mokėjimas atlikti. 

Genetiškai modifikuoti organizmai

Filmas pasakoja apie genetiškai modifikuotus organizmus bei produktus, panaudojimo galimybes, galimą poveikį sveikatai, aplinkai, kur auginami ir kt.

Vaikų privatumas internete (I): dalintis per daug

Filmo siužetas pasakoja, kaip internete neapdairiai paskelbtas privataus gyvenimo detales gali sužinoti
nepageidautini asmenys.

Vaikų privatumas internete (II): papildymas

Piktavaliai, perėmę Jūsų prisijungimo
prie įvairių interneto svetainių duomenis
(prisijungimo vardus, slaptažodžius), gali
apsimesti Jumis (pasisavinti Jūsų tapatybę
elektroninėje erdvėje) ir padaryti žalos Jums bei
Jūsų draugams.

Vaikų privatumas internete (III): Justas

Internete galite susidurti su asmenimis, prisistatančiais ne tuo, kuo jie yra, ir turinčiais
piktų kėslų.

Vaikų privatumas internete (IV): darbo pokalbis

Internete viešai paskelbta informacija išlieka labai ilgai, siekis ją panaikinti gali kainuoti daug pastangų ir laiko, o su ja susipažinti gali
bet kas.

Vaikų privatumas internete (V): žvaigždė

Neapdairiai internete platinamus asmens duomenis (nuotraukas, elektroninio pašto adresus ir kt.) tretieji asmenys gali panaudoti reklamai, nepageidaujamų elektroninio pašto pranešimų siuntimui ir kitiems komerciniams tikslams.

Europos ieškinių dėl nedidelių sumų nagrinėjimo procedūra

Filme pateikiama informacija apie Europos ieškinių dėl nedidelių sumų procedūrą. 

Europos mokėjimo įsakymas

Filme pateikiama informacija apie Europos mokėjimo įsakymą.