Lietuvos vartotojų institutas 2007 m. vasario 1 – 4 d. atliko vartotojų nuomonės dėl genetiškai modifikuotų organizmų tyrimą. Buvo apklausta 1000 respondentų, apklausti 18 metų ir vyresni Lietuvos gyventojai, apklausos būdas – interviu respondento namuose, apklausa vyko 20 miestų ir 63 kaimuose.
Pagal atlikto tyrimo duomenis, 65,5 proc. respondentų teigė girdėję apie genetiškai modifikuotą maistą – produktus, pagamintus iš augalų ar mikroorganizmų, kurių viena ar kelios savybės pakeistos. Paklausti, ar turi informacijos apie genetiškai modifikuotus organizmus ir/ar genetiškai modifikuotus maisto produktus, 61,2 proc. respondentų teigė turintys šiek tiek informacijos, 4,8 proc. respondentų teigė turintys išsamią informaciją, 34,0 proc. respondentų teigė nieko nežinantys apie genetiškai modifikuotus organizmus ir /ar genetiškai modifikuotus maisto produktus. Populiariausias informacijos apie GMO šaltinis yra spauda, taip pat dažnai vartotojai informaciją gauna iš televizijos, radijo, mažiausiai respondentų teigė informaciją gavę informacinėse akcijose, viešose paskaitose. 47,4 proc. respondentų atsakė, kad genetiškai modifikuoti produktai gali pakenkti sveikatai, kad GMO sveikatai pakenkti negali atsakė tik 8,4 proc. apklaustųjų, 44,2 proc. respondentų atsakė nežinantys, ar GMO gali pakenkti žmogaus sveikatai. Daugiausiai vartotojų patikimiausia laikytų mokslininkų pateiktą informaciją apie GMO keliamą pavojų, taip pat vartotojai linkę pasitikėti gydytojų bei žiniasklaidos nuomone, mažiausiai pasitikima prekybininkų teikiama informacija.
Tyrimas yra projekto „Visuomenės informavimas apie genetiškai modifikuotus organizmus” dalis. Projektą remia Lietuvos Respublika ir iš dalies finansuoja Europos Sąjunga (Europos regioninės plėtros fondas).
Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.