LVI naujienos

2015 10 13

Diskutuos apie vartotojų švietimą

Naujausia gyventojų apklausa dėl vartotojų teisių apsaugos Lietuvoje rodo, kad dauguma asmenų žino pagrindines vartotojų teises: kur pirmiausia reikia kreiptis dėl netinkamos prekės ar paslaugos bei kokia institucija gali padėti, jeigu pardavėjas nesutinka atlyginti nuostolių, tačiau Eurobarometro tyrimai bei vartotojų nuomonių indeksai teigia, kad vartotojų švietimo situacija yra tobulintina.

Lietuvos vartotojų institutas kartu su Valstybine vartotojų teisių apsaugos tarnyba spalio 14 d. viešbutyje ,,Holiday Inn Vilnius" organizuoja projekto ,,Nevyriausybinių ir valstybinių organizacijų bendradarbiavimas kuriant bei įgyvendinant vartotojų švietimo modelį" konferenciją.

Siekiant spręsti vartotojų švietimo problemas konferencijos metu Lietuvos vartotojų institutas pristatys vartotojų švietimo situaciją Lietuvoje, apžvelgs nevyriausybinių organizacijų vaidmenį bei perspektyvas. Savo įžvalgomis apie vartotojų švietimą taip pat dalinsis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos pareigūnai.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba nušvies bendradarbiavimo su regioninėmis vartotojų asociacijomis vykdant vartotojų švietimą galimybes, o taip pat alternatyvaus ginčų sprendimo naujoves bei vartotojų asociacijų įtraukimą šviečiant vartotojus šioje srityje.

Lietuvos banko atstovai pateiks informaciją apie finansinį vartotojų švietimą bendradarbiaujant su NVO sektoriumi, praktiką ir galimybes. Konferenciją užbaigs Lietuvos bankų klientų asociacijos atstovai, kurie pristatys vartotojų asociacijų veiklos organizavimą ES šalyse.

Konferencijos programa

9.30 - 10.00
Dalyvių registracija

10.00 - 10.10
Sveikinimo žodis
10.10 - 10.25
Projekto „ Nevyriausybinių ir valstybinių organizacijų bendradarbiavimas kuriant bei įgyvendinant švietimo modelį" pristatymas, Lietuvos vartotojų instituto pranešimas (Eglė Pieslikaitė)
10.25 - 11.05
„Vartotojų švietimas: nevyriausybinių organizacijų vaidmuo ir perspektyvos", Lietuvos vartotojų instituto pranešimas (Zita Čeponytė, Edita Petrauskaitė)

11.05 - 11.25
Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos arba jai pavaldžios įstaigos pranešimas (derinama)
11.25 - 11.45
Vartotojų švietimas ir bendradarbiavimas su regioninėmis vartotojų asociacijomis, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos pranešimas (Aida Gasiūnaitė)
11.45 - 12.00
Klausimai, atsakymai
12.00 - 13.00
Pietūs
13.00 - 13.30
„Finansinis vartotojų švietimas bendradarbiaujant su NVO sektoriumi: praktika ir galimybės", Lietuvos banko pranešimas (Irmina Judickaitė)
13.30 - 13.50
„Europos vartotojų centras: bendri projektai ir vartotojų švietimas", Europos vartotojų centro pranešimas (Miglė Akulevičienė)

13.50 - 14.10
„Alternatyvus ginčų sprendimas - nevyriausybinių vartotojų organizacijų vaidmens stiprinimas. Naujos bendradarbiavimo galimybės", Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos pranešimas (Laura Aleinikova)
14.10 - 14.30
„Vartotojų asociacijų veiklos organizavimas kai kuriose ES šalyse", Lietuvos bankų klientų asociacijos pranešimas (Rūtenis Paukštė)
14.30 - 15.00
Klausimai, atsakymai. Diskusija


Konferencija yra projekto „Nevyriausybinių ir valstybinių organizacijų bendradarbiavimas kuriant bei įgyvendinant vartotojų švietimo modelį", kurį įgyvendina Lietuvos vartotojų institutas kartu su Valstybine vartotojų teisių apsaugos tarnyba, dalis.

Projektas finansuojamas pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programą Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Atgal 1

Rašyti komentarą

Skaityti komentarus (1)

Įkelkite etiketę

Projektai

  

  

  

     

 

             ESAME NARIAI 

Apklausos

Kokiomis pardavimo skatinimo priemonėms dažniausiai naudojatės?

Balsuoti Archyvas

Nuorodos