lt en ru

 
   

Žurnalistai stengsis suartinti visuomenę ir pabėgėlius

2009 12 18

Žurnalistai stengsis suartinti visuomenę ir pabėgėlius

"Mažiau baimės, daugiau tolerancijos! Mes patys save žlugdome: net nenustembame išgirdę, kad sumušė juodaodį, o kai kurie tuo netgi džiaugiasi. O jeigu taip elgiamės, ko piktintis, kad nepritampame emigravę į Airiją ar kitas valstybes? Lazda turi du galus,"- taip mąsto vilnietė moksleivė Kotryna Maselytė kalbėdama apie pabėgėlius Lietuvoje.

O ką apie juos žinome ir ką galvojame mes? Žurnalistai, padedami talkininkų, pamėgins atvirai prabilti šia tema. Prasideda seminarų "Pabėgėlis daugiakultūriškumo kontekste" ciklas, kurį sudaro 4 praktiniai seminarai įvairiuose Lietuvos miestuose. Juos rengia Lietuvos žurnalistų sąjunga, Lietuvos vartotojų institutas, Europos pabėgėlių fondas.

Pirmasis seminaras vyks šiandien, gruodžio 18 d., 15 val. Klaipėdoje, viešbučio "Reval Inn Klaipėda" konferencijų salėje. Lektoriai, tarp kurių yra ir pabėgėlio statusą turintis, Lietuvoje gyvenantis Yuvaraj Pandey iš Nepalo, nagrinės įvairius su pabėgėlių prieglobsčiu mūsų šalyje, jų adaptacija bei visuomenės ir žiniasklaidos požiūriu susijusius aspektus.

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius su seminaro dalyviais diskutuos tema "Daugiakultūriškumo kontekstas ir kitataučiai - ką mato žurnalistai?", Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos narys, žurnalistas Vidas Mačiulis gilinsis į kitą aktualiją - apie etiką, tolerancijos ir diskriminacijos santykį.

Seminaro dalyviams, o ypač žiniasklaidos atstovams, bus įdomus nepaliečio Yuvaraj Pandey požiūris ir patirtis, kaip jis bei jo likimo draugai vertina gyvenimą Lietuvoje ir kokie (svetingai primami ar atstumti) jie čia jaučiasi.

Apie tai, ar esame tolerantiški pabėgėliams ir ką rodo tyrimų duomenys, kalbės Lietuvos vartotojų instituto prezidentė Zita Čeponytė, o Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininkė dr. Edita Žiobienė gilinsis į kitą temą - "Nesantaikos kurstymas: etika ir teisė".

Gruodžio 19 d. 11 val. toks seminaras vyks Kaune, viešbučio "Kaunas" konferencijų salėje, gruodžio 21 d. 14 val.- Šiauliuose, pramogų centro "Mega" konferencijų salėje, gruodžio 22 d. 12 val. - Vilniuje, viešbučio "Klaipėda" konferencijų salėje.

 

Kontaktinis asmuo:
Eglė Nenortaitė
Lietuvos žurnalistų sąjunga
Tel. 8-612 63 717

Atgal 0