Vartotojų švietimas
Vartotojų švietimas

Paslaugos

2010 08 13

Mobiliojo ryšio paslaugos

Žiūrėdama televizorių Jurga pastebėjo reklamą, siūlančią užsisakyti į jos mėgstamą dainą panašų skambėjimo toną. Ji sumokėjo nurodytą mokestį ir užsisakė šią melodiją. Gavusi sąskaitą mergina buvo šokiruota. Pasirodo, kad be jokio įspėjimo jai buvo užprenumeruoti skambėjimo tonai, kurių ji nepageidavo. Ką Jurga gali daryti?

Mobiliojo ryšio paslaugomis galima naudotis dviem būdais:

 • pasirašant mėnesio ar metinę sutartį su specialiomis sąlygomis ir nustatytu laikotarpiu;
 • perkant išankstinio mokėjimo korteles.


Paslaugos, kurias galite užsakyti, yra telefono skambučiai, tekstiniai pranešimai (SMS), vaizdo žinutės (MMS), duomenų perdavimas (mobilūs portalai, internetas). Be to, Jūs galite užsisakyti papildomas paslaugas, pavyzdžiui žaidimus, skambėjimo tonus, ekrano užsklandas ir kt.

Prieš pasirašydami sutartį:

 • palyginkite skirtingų operatorių kainas naudodamiesi interneto skaičiuokle http://www.skaiciuok.lt;
 • patikrinkite sutarties trukmę ir sąlygas, kurios būtų taikomos, jei norėtumėte ją nutraukti anksčiau;
 • patikrinkite, ar nėra numatytų kokių nors apribojimų ar papildomų mokesčių;
 • išsiaiškinkite, kokias papildomas paslaugas gausite ir ar jos Jums reikalingos. Pagalvokite, apie nereikalingų paslaugų atsisakymą;
 • paprašykite paaiškinti sąlygas, kurių Jūs nesuprantate.

Ar galiu išsaugoti savo telefono numerį, jei pereinu pas kitą mobiliojo ryšio operatorių?
Taip, Jūs visada galite išsaugoti savo telefono numerį, net jei pereinate pas kitą mobiliojo ryšio operatorių. Tai Jūsų teisė.

Ar galiu pereiti pas kitą mobiliojo ryšio operatorių, jei esu pasirašęs terminuotą sutartį?
Paprastai norint paslaugas gauti mažesnėmis kainomis ar su nuolaida nusipirkti mobilųjį telefoną, operatoriai reikalauja pasirašyti terminuotą sutartį. Tokiu atveju, priešingai nei naudojantis išankstinio mokėjimo kortelėmis, Jūs įsipareigojate naudotis paslaugomis nustatytą laikotarpį. Siekdami išlaikyti galimybę keisti operatorius ir gauti geresnes kainas, sudarykite sutartis ne ilgesniam nei vienerių metų laikotarpiui.

Aš įsigijau skambėjimo toną, o paskui ne savo noru buvau įtrauktas į nuolatinių skambėjimo tonų prenumeratorių sąrašą. Ką aš galiu padaryti?
Už panašias paslaugas Jūs galite gauti sąskaitą tik tuo atveju, jei tai yra numatyta Jūsų sutartyje ir Jūs iš tikrųjų jas užsisakėte. Jei Jūs buvote suklaidinti, kuo greičiau parašykite skundą pardavėjui ir reikalaukite nutraukti prenumeratą bei atlyginti išlaidas, jei jau sumokėjote už neužsakytas paslaugas.

Ką aš galiu padaryti, jei mobiliojo ryšio operatorius pakeičia tarifus ar kainų planus?
Jei mobiliojo ryšio operatorius vienašališkai pakeičia tarifus, kainų planus ar kitas sutarties sąlygas, Jūs turite teisęs nemokėdamas baudos nutraukti sutartį. Vienintelė išimtis - jei tarifai pasikeičia dėl PVM padidėjimo.

Kaip išvengti didelių sąskaitų už mobilųjį ryšį keliaujant užsienyje?
ES nustatė didžiausias galimas kainas už skambučius ir SMS užsienyje. Šios kainos taikomos praktiškai visiems vartotojams visoje ES. Žinoma, operatoriai gali siūlyti ir mažesnes kainas.

Nuo 2009 m. vasaros skambutis iš užsienio negali kainuoti daugiau nei 1,48Lt, o užsienyje atsilieptas skambutis negali kainuoti daugiau nei 0,66 Lt už minutę*. Nuo 2010 m. liepos kainos bus mažinamos dar kartą iki 1,35 Lt už skambutį iš užsienio ir iki 0,52 Lt už atsilieptą skambutį užsienyje. Nuo 2009 m. liepos 1 d. SMS siuntimas iš užsienio negali kainuoti daugiau nei 0,38 Lt. SMS gavimas kitoje ES valstybėje išlieka nemokamas. Visi pateikti tarifai yra be PVM.

Siekiant tarptinklinio ryšio kainų skaidrumo, kirtus valstybių sienas ES Jūs gausite SMS pranešimą, informuojantį apie kainas, kurias mokėsite už skambučius ir jų priėmimą.

 Didžiausios tarptinklinio ryšio kainos už minutę, litais (be PVM)

 Didžiausia kaina užsienyje Skambutis iš užsienio Priimtas skambutis užsienyje SMS siuntimas iš užsienioSMS gavimas užsienyje 
 2009 m. vasara 1,48 Lt 0,66 Lt 0,38 Lt nemokamai
 2010 m. vasara 1,35 Lt 0,52 Lt 0,38 Lt nemokamai
 2011 m. vasara 1,21 Lt 0,38 Lt 0,38 Lt nemokamai

 

Daugiau informacijos apie tarptinklinio ryšio kainas galite rasti Ryšių reguliavimo tarnybos tinklalapyje http://rrt.lt/index.php?689947508.

*kainos litais apskaičiuotos pagal oficialųjį lito ir euro kursą 3,4528.

 

SVARBU ŽINOTI!
 • Palyginkite kelių operatorių kainas ir išsirinkite geriausiai Jums tinkantį variantą http://www.skaiciuok.lt;
 • Patikrinkite kuriam laikui esate sudaręs sutartį ir kiek kainuotų ją nutraukti;
 • Pereikite pas kitą operatorių, jei jis siūlo geresnes sąlygas;
 • Atsisakykite paslaugų, kurios Jums nereikalingos.

Reikia pagalbos? Kreipkitės į:
Ryšių reguliavimo tarnybą, tel. (8 - 5) 210 56 33, el. paštas: rrt@rrt.lt, http://www.rrt.lt

Nevyriausybinės organizacijos, galinčios padėti:

• Lietuvos vartotojų institutas, tel. (8 - 5) 231 07 11, http://www.vartotojai.lt/
Atgal 1

Rašyti komentarą

Skaityti komentarus (1)

Komentarai

lina | 2011-06-22

turiu pretencijų uab,,mobivokas.lt,,.reklamuojasi ,kaip bendrovė ir surekanti mobiliuosius telefonus už palankią kainą per paštą.realiai ,aš kaip vartotoja pasinaudojau šios uab,,mobivokas.lt,, paslaugomis t.y.išsiunčiau mobil.tel.nokia-senesnės laidos,bet jis buvo veikiantis ir įvertinau apie 20lt.ryt bus sav.kai negaunu pinigų,nors sutartyje aiškiai parašyta-jokių problemų pinigus gausite net per 24 val.saugu ir patikima.vėliausiai per 3 d.d.pinigų nėra.kiti žmonės pašte man sakė,kad gauna po 1,2 lt.pašto perlaidas.šitą patvirtino ir pašto darbuotojos-tai aferizmas ir pasityčiojimas.pakeitę,kaip mano telef. itk korpusą,nes baterija tai gera,šita firma parduos ,kaip naują.kontaktiniai duomenys-uab,,mobivokas.lt,, ateities g.45 b, kaunas, lt-52104 [hub 0098 kaunas,dpd terminalas]