LVI naujienos

2007 06 26

Gyventojai labiausiai palaiko Lietuvos teikiamą paramą skurdui ir nepritekliams įveikti

Lietuvos vartotojų instituto šiais metais atliktas gyventojų nuomonės tyrimas parodė, jog daugiausia apklaustųjų palaiko Lietuvos teikiamą paramą kitoms šalims, jeigu pastaroji yra skirta skurdui ir nepritekliams įveikti. Tokiai paramai pritaria net 49 proc. respondentų. 32 proc. apklaustųjų palaiko paramą, padedančią sumažinti vaikų mirtingumą, 19 proc. skirtą sustabdyti AIDS plitimui, 15 proc. - sumažinti gimdyvių mirtingumą. Mažiausiai respondentų - tik 3,2 palaiko Lietuvos teikiamą paramą, skirtą besivystančių šalių institucijų ir organizacijų administraciniams gebėjimams stiprinti.
Daugiausiai apklaustųjų - 54 proc. galvoja, kad Lietuva turėtų padėti Afrikos valstybėms, tarp jų daugiausiai moterys, jauni - iki 29 metų asmenys, namų šeimininkės, moksleiviai ir studentai, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio gyventojai. 41 proc. apklaustųjų atsakė, kad Lietuva turėtų padėti valstybėms, atsigaunančioms po konfliktų (Afganistanui, Irakui). Tarp pastarųjų daugiausiai 70 m. ir vyresni asmenys, turintieji nebaigtą vidurinį išsilavinimą, gaunantys nedideles - iki 300 Lt pajamas, namų šeimininkės, pensininkai ir tarnautojai bei kaimo gyventojai. 22 proc. teigė, kad Lietuva turėtų teikti paramą Rytų Europai (Baltarusijai, Ukrainai, Moldovai), iš jų daugiausiai vyrai, 40 - 59 m. asmenys, turintieji vidurinį ir specialųjį vidurinį bei aukštąjį išsilavinimą, mažesnių Lietuvos miestų gyventojai. 10 proc. respondentų atsakė, kad Lietuva galėtų padėti Pietų Kaukazo šalims.
Paklausti, ar turi informacijos apie tai, kad Lietuva pradėjo teikti paramą kitoms šalims, daugiausia apklaustųjų - 73 proc. atsakė, turintys šiek tiek informacijos. 20 proc. respondentų atsakė nieko nežinantys apie tai, kad Lietuva pradėjo teikti paramą kitoms šalims. Mažiausiai apklaustųjų ( 8 proc.) teigė turintys išsamią informaciją apie tai, kad Lietuva pradėjo teikti paramą kitoms šalims.
Tyrimo metu buvo apklausta 1000 respondentų, apklausa vyko 20 Lietuvos miestų ir 63 kaimuose.
Atgal 0

Rašyti komentarą

Įkelkite etiketę

Projektai

  

  

  

     

 

             ESAME NARIAI 

Apklausos

Kokiomis pardavimo skatinimo priemonėms dažniausiai naudojatės?

Balsuoti Archyvas

Nuorodos