5

2012 11 09

Drabužiai brango, šildymas pigo

Spalio mėn., palyginti su rugsėjo mėn., vartojimo prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 0,2 procento, praneša Lietuvos statistikos departamentas. Neigiamas mėnesinis pokytis užfiksuotas po trijų mėnesių. Metinė infliacija taip pat mažėjo – nuo 3,4 proc. rugsėjį iki 3,1 proc. spalį.

Bendrajam vartotojų kainų pokyčiui per mėnesį daugiausia įtakos turėjo būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų, transporto prekių ir paslaugų kainų sumažėjimas bei drabužių ir avalynės, būsto apstatymo, namų apyvokos įrangos ir kasdienės būsto priežiūros prekių ir paslaugų kainų padidėjimas.

Vartojimo prekių kainos per minėtą laikotarpį sumažėjo 0,2 procento, paslaugų kainos beveik nepasikeitė.

Spalio mėn., palyginti su rugsėjo mėn., iš būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų daugiausia – 4,1 procento – atpigo šilumos energija, 2,6 – būsto nuomos mokesčiai, 0,9 procento – kietasis kuras, o pabrango suskystintos dujos maistui gaminti – 1,6 procento.

Per tą patį laikotarpį iš transporto prekių ir paslaugų daugiausia atpigo keleivinio oro transporto paslaugos – 7,7 procento, dyzeliniai degalai – 2,5, benzinas – 2,1 procento, o pabrango asmeninių transporto priemonių techninė priežiūra ir remontas – 1,1 procento, suskystintos automobilinės dujos – 0,4 procento.

Per spalio mėn. žymiai – 7,4 procento – padidėjo kitų aprangos gaminių ir aprangos reikmenų, 3,5 – avalynės, 2,4 procento – drabužių kainos. Tam įtakos turėjo žiemos sezono kolekcijų pasirodymas.

Iš būsto apstatymo, namų apyvokos įrangos ir kasdienės būsto priežiūros prekių ir paslaugų daugiausia pabrango namų ir sodo pagrindiniai įrankiai ir įrenginiai – 4,1 procento, trumpalaikio naudojimo namų ūkio prekės – 1,1, stiklo dirbiniai, stalo reikmenys ir namų ūkio rykai – 1 procentu, baldai ir būsto apstatymo reikmenys – 0,8 procento. Po 0,7 procento atpigo namų ūkio tekstilė ir smulkūs elektriniai namų ūkio prietaisai.

Spalio mėn. metinė infliacija sudarė 3,1 procento. Metinės infliacijos lygį daugiausia lėmė maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų, transporto prekių ir paslaugų, būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų, alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių pabrangimas bei ryšių prekių ir paslaugų atpigimas.
 
 

DELFI
Atgal 0

Rašyti komentarą

Įkelkite etiketę

Projektai

  

  

     

 

             ESAME NARIAI 

Apklausos

Kokiomis pardavimo skatinimo priemonėms dažniausiai naudojatės?

Balsuoti Archyvas

Nuorodos