Informuotumo apie teisę kreiptis į teismus didinimas
Informuotumo apie teisę kreiptis į teismus didinimas

Naujienos

2013 02 20

Tarptautiniai ginčai Europos Sąjungoje: ar apsaugoti vartotojai?

Kvietimas žiniasklaidai, 2013-02-18

2013 m. vasario 22 d., penktadienį, Vilniuje įvyks konferencija „Europos mokėjimo įsakymas ir Europos ieškinių dėl nedidelių sumų nagrinėjimo procedūros: ar apsaugoti vartotojai?“ „Lietuvos vartotojų instituto“ organizuojamoje konferencijoje bus aptartos vartotojų galimybės ginti savo teises kitose Europos Sąjungos valstybėse, iškilus bėdų su užsienyje įsigytomis prekėmis ar paslaugomis, tarptautinių teisinių procedūrų įgyvendinimo specifika ir iššūkiai.  

Europos mokėjimo įsakymu ir Europos ieškinių dėl nedidelių sumų reglamentais nustatytos procedūros sudaro galimybes vartotojams paprasčiau, greičiau bei pigiau išspręsti piniginius ginčus, kilusius su kitų Europos Sąjungos valstybių pardavėjais ar paslaugos teikėjais. Vis dėlto 2012 m. „Lietuvos vartotojų instituto“ atliktas tyrimas parodė, kad lietuviai retai kreipiasi į teismą, norėdami susigrąžinti pinigus už kitoje ES valstybėje įsigytą nekokybišką prekę ar paslaugą arba elektroninėje parduotuvėje užsakytą ir apmokėtą, bet nepristatytą pirkinį.

„Didžioji dalis vartotojų įsitikinę, kad kilus ginčui su kitos ES valstybės pardavėju ar paslaugos teikėju, jį išspręsti yra labai sunku. Didžiausios kliūtys – žinių trūkumas, pasitikėjimo procedūromis stoka, kalbos barjeras, procedūrų kainos. Visi šie dalykai stabdo žmogaus norą ginti pažeistas savo teises“, – sako Lietuvos vartotojų instituto prezidentė Zita Čeponytė.

Konferencijoje, kuri yra sudėtinė projekto „Informuotumo apie teisę kreiptis į teismus didinimas“, dalis, bus kalbama apie vartotojų informavimo kaip spręsti tarptautinius ginčus svarbą, tarptautinių teisinių procedūrų įgyvendinimo praktinius iššūkius, Europos mokėjimo įsakymo ir Europos ieškinių dėl nedidelių sumų nagrinėjimo procedūrų privalumus ir trūkumus, pagalbos vartotojams galimybes ir kt.

Pranešimus skaitys ne tik „Lietuvos vartotojų instituto“ atstovai, teisės ekspertai, bet ir  Europos vartotojų centro direktorius, bulgaras Ignat Arsenov, bei Bulgarijos nacionalinės vartotojų asociacijos „Aktyvūs vartotojai“ direktorius Bogomil Nikolov.

Konferencija „Europos mokėjimo įsakymas ir Europos ieškinių dėl nedidelių sumų nagrinėjimo procedūros: ar apsaugoti vartotojai“ vyks š. m. vasario 22 d. viešbutyje ARTIS (Liejyklos g. 11, Vilnius).

Dalyviams būtina išankstinė registracija.

Kontaktai registracijai:

Lietuvos vartotojų institutas
S.Konarskio 49, LT-03123 Vilnius 
Tel./faks.  (8-5) 2310711 
El.paštas: info@vartotojai.lt
 
Konferencija „Europos mokėjimo įsakymas ir Europos ieškinių  dėl nedidelių sumų nagrinėjimo procedūros: ar apsaugoti vartotojai?“
2013 m. vasario 22 d., Vilnius
Viešbutis ARTIS, salė AIDA
 
Programa
 
9.30 – 10.00        Dalyvių registracija 
10.00 – 10.30      Vartotojų informavimas apie galimybes išspręsti tarptautinius ginčus: kodėl tai svarbu?
Dr. Zita ČEPONYTĖ – Lietuvos vartotojų instituto prezidentė
Milda Mačėnaitė – Teisės ekspertė
10.30 – 11.00      

Ar teisminės procedūros Europos Sąjungoje iš tiesų paprastos?
Europos mokėjimo įsakymo ir Europos ieškinių dėl nedidelių sumų nagrinėjimo procedūros: teorija ir praktika
Dovilė SATKAUSKIENĖ,  Lietuvos antstolių rūmų valdytoja 

11.00 – 11.30      Tarptautinių teisinių procedūrų įgyvendinimas – praktiniai iššūkiai. 
Ignat ARSENOV, Europos vartotojų centro direktorius, Bulgaria
11.30 – 12.45      Kavos pertrauka. Pietūs. 
12.45 – 13.15      Europos ieškinių dėl nedidelių sumų nagrinėjimas bei Europos mokėjimo įsakymas: privalumai ir trūkumai 
Dr. Laura Gumuliauskienė, Advokatų Songailos, Gumuliauskienės, Korsako ir Astrauskienės profesinė bendrija „SGKA Legal“ advokatė
13.15 – 13.45      Problemos įgyvendinant Europos ieškinių dėl nedidelių sumų reglamentą: Europos vartotojų centrų tyrimas. 
Jaunė DALINKEVIČIŪTĖ, Europos vartotojų centro teisininkė patarėja
13.45 – 14.15      Pagalbos vartotojams galimybės sprendžiant tarptautinius ginčus 
Bogomil NIKOLOV – Bulgarijos nacionalinės vartotojų asociacijos „Aktyvūs vartotojai“ direktorius
14.15 – 14.30      Klausimai atsakymai 
 
Atgal 0

Rašyti komentarą