Naujienos

2014 10 27

Domeikavos gimnazistai: kad rinktumeis atsakingai, reikia žinoti daugiau

Dažnai sakoma, kad gyvename informacijos amžiuje. Vis dėlto, kad galėtume atsakingai pasirinkti, mums dažnai trūksta informacijos apie mūsų kasdienių pasirinkimų poveikį aplinkai ir mūsų pačių sveikatai. Tokią išvadą padarė spalio 20 d. Kauno r. Domeikavos gimnazijoje vykusių atsakingo vartojimo mokymų dalyviai.

Lietuvos vartotojų instituto organizuotuose atsakingo vartojimo mokymuose aptartas platus temų spektras, pradedant maisto etikečių ir baigiant atsakingo skolinimosi svarba. Mokymų dalyviams labai patiko tiek savarankiškos užduotys, tiek paskaitininkų pranešimai, tiek animacinių filmų peržiūra, tiek edukacinis žaidimas „Nežinau, ką pirkti...", padedantis patikrinti ir įtvirtinti įgytas atsakingo vartojimo žinias.

Žinoti kuo daugiau

Mokymuose dalyvavusi Domeikavos gimnazijos moksleivė Morta Rodalevičiūtė teigia supratusi, kad be galo svarbu daugiau žinoti apie atsakingą vartojimą. „Mes kiekvienas turime savo pasirinkimą, bet mums reikia žinių, kad galėtume pasirinkti teisingai. Turime žinoti apie ekologiškus maisto produktus, apie atliekų rūšiavimą, apie tai, iš kur atkeliauja produktai, kuriuos mes valgome ir kuriuos naudojame. Turime žinoti kuo daugiau, kad galėtume gerai pasirinkti", - dalinosi mintimis mergina.

Gimnazistei labiausiai užstrigo maisto transportavimo poveikis aplinkai ir vietinių produktų vartojimo svarba. M. Rodalevičiūtė teigė iki šiol nesusimąsčiusi, kad nuo maisto produkto nukeliauto atstumo priklauso tiek jo kokybė, tiek ir poveikis aplinkai. Kuo iš toliau atkeliauja maistas, tuo daugiau cheminių medžiagų panaudojama jį apdorojant, be to, transportuojant į aplinką dideliais kiekiais išskiriamas šiltnamio efektą sukeliantis anglies dioksidas. Todėl itin svarbu rinktis vietinius produktus.

Ar renkiesi pats?

Pasak M. Rodalevičiūtės, atsakingo vartojimo mokymuose išgirsti dalykai tikrai privertė susimąstyti. „Per pertrauką nuėjus į valgyklą imi mąstyt, gal čia to nepirkt, gal geriau aną pirkt. Gal čia tas geriau, gal anas prasčiau. Tiesiog pradedi mąstyti pats ir rinktis pats, nes supranti, kad už tave niekas nepasirinks, kad tu užaugsi ir kad tėvai tau jau nebepirks produktų, kad tu pats turėsi juos pirkti, pats turėsi rinktis", - sakė gimnazistė.

Ir iš tiesų, juk niekas nenori, kad už jį nuspręstų kiti, pvz., reklamos kūrėjai. Būkime atsakingi. Domėkimės, ką perkame, kad galėtume pasirinkti tinkamai.

freeimages.com nuotrauka

Atgal 0

Rašyti komentarą