Atsargiai: sukčiai prisidengia euru

Lietuvoje keičiantis valiutai suaktyvėjo ir tapatybės vagišiai bei sukčiai. Kokių tik nesukuriama istorijų, idant būtų galima apgauti dar vieną naivų žmogelį ir išvilioti iš jo sunkiai uždirbtus ir sutaupytus pinigus. Pvz., sukčiai prisistato geradariais „banko darbuotojais“, kurie padeda nemokamai pakeisti jūsų sąskaitose esančius litus į eurus. Atkreipkite dėmesį į stebuklingą žodį „nemokamai“, kurį išgirdus dažnas toliau jau nebeklauso. Žinoma, sukčius paaiškina, kad bankas savo klientams tokią paslaugą teikia.
 
Neužkibkite ant sukčių kabliuko. Nei valstybės institucijos, nei bankai ar kitos kredito įstaigos litų į eurus namuose ar gatvėje nekeis, pinigų „nesurašinės“ ir į namus neneš, nereikalaus atskleisti asmeninių, elektroninės bankininkystės ir kitų duomenų. Litai į eurus bus keičiami tik bankuose, kredito unijose ir pašto skyriuose. Litai sąskaitose į eurus visiems bus perskaičiuoti automatiškai ir visiškai nemokamai.
Euro įvedimu tapatybės vagišiai gali pasinaudoti ir kitais būdais. Todėl būkite atidūs, atidžiai panagrinėkite savo sąskaitos išrašus, ar nėra įtartinų mokėjimų. Perspėkite apie tai ir artimuosius, ypač vyresnio amžiaus žmones – atsargumo niekada nebus per daug.